Період публікації:

від

до

Категорія:

Незвичний Шевченко

Опубліковано: Середа, 18 березня 2015 

min
max

Зробити Шевченка сучасним та нагадати про його актуальність сьогодні. Переважно такою є мотивація сучасних художників, які створюють аж ніяк нетрадиційні та непафосні зображення поета. Шевченко-Супермен, Шевченко на Майдані, Шевченко в АТО... І цим список актуальних втілень Шевченка аж ніяк невичерпується.

У Львові портрет Кобзаря з’явився на вулиці Миколайчука на стіні одного з багатоповерхових будинків. Автор ідеї – художник Володимир Стецькович, відомий проектами”Фотоальбом”, “Зріз”, “Приватне" тощо. Саме він вигадав спосіб малювання чорною фарбою між цеглинами. Здалеку такий малюнок нагадує вишивку хрестиком. Художник вважає, що нудні однотипні новобудови значно виграють від таких проектів.

Так само на стіні багатоповерхівки з’явився Шевченко і у Харкові. Цей портрет став найбільшим в Україні. Його автори, група Kailas-V, відтворили портрет роботи Івана Крамського. Загальна площа настінного малюнка перевищує 500 кв. м.

На майдані Незалежності у Рівному встановили портрет молодого Шевченка. Головною його особливістює те, що він створений як своєрідна мозаїка з півтори тисячі фотографій рівнян. “Шевченко - це кожен з нас”, - таку ідею озвучили автори проекту. За схожим принципом створений і портрет, що був встановлений на київському Майдані. Загалом Шевченко був однією із чільних тем мистецького креативу Майдану. З шинами, у помаранчевий касці, на числених графіті у виконанні невідомих художників.

Існують і декілька більш ранніх незвичних трактувань образу Шевченка у живописі, які свого часу наробила багато галасу в Україні.Портрет роботи одесита Олександра Ройбурта із серії "Якщо в крані немає води" зображує поета з пейсами. Художник давно оспівує ксенофілію, тобто любов до всіх народів, як він сам не раз пояснював.

Донецький художник та однофамілець Кобзаря Антоніо Шевченко спробував передати суть поезії насамперед за допомогою кольору. “Використовуючи прозорі кольорові плями, які накладаються одна на одну, мені вдається виявити форму і показати її глядачеві під новим, незвичайним кутом зору”, - вважає художник.

І одним із лідерів по різноманітності трактування образу Шевченка є відомий київський художник Андрій Єрмоленко. ДАІвець, Будда, Елвіс – ось лиш декілька образів, які використав художник у своїх плакатах. І найвідомішим із нах є Шевченко-Супермен.

Повна версія статті на сайті ZAХID.NET

Щоб збільшити, клікніть на зображенні

Немає коментарів

Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook