Період публікації:

від

до

Категорія:

У МОН відбулася нарада з питань доопрацювання програм з іноземних мов

Опубліковано: П`ятниця, 20 травня 2016 

min
max

18 травня у Міністерстві освіти і науки України відбулася перша нарада з питань модернізації програм з іноземних мов. У нараді взяли участь міжнародні експерти, науковці, вчителі, представники Міністерства освіти і науки України.

Учасники наради обговорювали питання оновлення програми з іноземної мови у початковій школі. Експерти намагалися дати відповідь на питання, яким повинно бути викладання іноземної мови у початковій школі та кроки, які потрібно зробити на шляху до оновлення програм. На думку експертів, початкова школа повинна надати всім дітям рівні можливості, щоб отримати освіту особливо у початковій школі. Особливо це стосується, на їхню думку, «штучного» розподілу на загальноосвітні та спеціалізовані школи з поглибленим вивченням іноземних мов. Саме тому варто розглянути питання щодо однакової кількості годин на вивчення іноземної мови у початковій школі. Такий підхід є загальноприйнятим у європейській спільноті.

Як зазначила головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти МОН Оксана Коваленко, це перші кроки до вироблення нових підходів щодо того, як будуть навчатися діти наступні роки. Сьогодні перед Міністерством постало завдання переглянути підходи до вивчення іноземної мови у початковій школі та внести відповідні зміни у програму.

Діти у спеціалізованій школі мають більше можливостей опрацювати матеріал, виробити власну мотивацію до вивчення іноземної мови. Сьогодні постало питання приведення початкової школи до єдиної сітки годин. «Нам важлива думка з цього питання практиків-вчителів, які працюють в школі», – підкреслила Оксана Коваленко.

Під час наради було наголошено на тому, що необхідна зміна підходів у викладанні іноземної мови. Проте визначальним для вивчення іноземної мови повинен залишатися компетентнісний підхід.

Завідувач відділу навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України Валерій Редько підкреслив актуальність світового досвіду у напрацюванні програм та звернув увагу на необхідність врахування вітчизняного досвіду. «Програма є стратегічним документом після державних стандартів, яка скеровує діяльність школи, методистів, вчителів і учнів, нові підходи до організації навчання іноземних мов. Нам потрібно відійти від поняття мінімізований зміст освіти. Достатній рівень навченості повинен вкладатися у зміст освіти, а для цього потрібно переглянути стратегію розвитку вітчизняної іншомовної освіти», – зазначив він.

Міжнародні експерти від Британської Ради – Вікторія Іваніщева, Олександр Шаленко, Кембріджського університету – Дарина Сіжук, Альянс Франсез – Надія Чумак, Гете-Інституту – Надія Сотникова відзначили інноваційну цінність попередньої програми, а саме – орієнтацію на загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти, проте наголосили на необхідності переглянути результати учіння кожного етапу навчання. Це допоможе наблизити процес навчання до європейських стандартів та надати вивченню іноземним мовам більш практичне спрямування.

Немає коментарів

Схожі статті:

МОН пропонує для громадського обговорення проекти доопрацьованих програм з історії України для 6 та 11 класів МОН пропонує для громадського обговорення проекти доопрацьованих програм з історії України для 6 та 11 класів Опубліковано: П`ятниця, 14 грудня 2018 Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проекти доопрацьованих програм для 6 та 11 класів. На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 № 1046 «Про утворення робочої групи для доопрацювання програм з історії України для 5-9 та 10-11 класів...

Переглядів: 735 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта

Рік німецької мови у Стрийській СШ №4 Рік німецької мови у Стрийській СШ №4 Опубліковано: П`ятниця, 20 квітня 2018 19 квітня 2018 року завершився Рік німецької мови у ССШ №4. Цікаве свято "Deutsch macht Spaß" (Німецька мова приносить задоволення) підготувала вчитель німецької мови, голова міського методичного об'єднання вчителів другої іноземної мови, Марія Остапівна Муль. У заході взяли участь учні 5А, 6А, 7А, 9А...

Переглядів: 470 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини
Ми у Facebook
Ми у Facebook