Період публікації:

від

до

Категорія:

2017 рік проголошено Роком Української Революції

Опубліковано: Четвер, 16 березня 2017 

min
max

У січні 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення на державному рівні 100-річчя Української революції 1917-1921 років.

17 березня 1917 року було утворено Українську Центральну Раду. Протягом цього року відбулось багато подій: було сформовано Перший український полк імені Богдана Хмельницького – початок творення українських збройних сил, проголошено Перший Універсал Української Центральної Ради, автономію України та Українську Народну Республіку, створено  Головну скарбницю УНР (тепер – Державна казначейська служба України) та Український державний банк (нині – Національний банк України).

2018 рік запам’ятався проголошенням незалежності Української Народної Республіки, боєм під Крутами, затвердженням Тризуба державним гербом Української Народної Республіки, запровадженням грошової одиниці УНР – гривні, звільненням Криму від більшовиків.

Вперше після століть бездержавності відбулось об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.

Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах України пробуджувався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.

У 1917-1921 роках рушієм була політична еліта, яка еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності. Розуміння здобутків революції та усвідомлення причин її поразки має стати важливим уроком для сучасної розбудови незалежної України.

Департамент інформаційної т

Немає коментарів

Схожі статті:

2017-й — рік Української революції 2017-й — рік Української революції Опубліковано: П`ятниця, 24 березня 2017 Українська революція — низка подій, пов’язаних із національно-визвольною боротьбою українського народу в1917–1921 роках. Поштовхом до початку Української революції стала Лютнева революція в Російській імперії. Загалом Українська революція започаткувала процес формування модерної політичної нації та відродила...

Переглядів: 70 Коментарів: 0

Канікули із користю: на Жовківщині для дітей працює школа гончарів Канікули із користю: на Жовківщині для дітей працює школа гончарів Опубліковано: П`ятниця, 21 липня 2017 У селі Стара Скварява на Жовківщині продовжує роботу «Літня дитяча гончарна школа", у межах якої місцеві діти вчаться ліпити із глини гончарні вироби. Навчитися власними руками виготовляти гончарні вироби: посуд, домашнє начиння, твори художньо-декоративного мистецтва за старовинними технологіями...

Переглядів: 12 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції
Анонси
Календар подій

Всеукраїнський фестиваль інновацій
27 - 29 вересня 2017

Всеукраїнський фестиваль інновацій

Опубліковано: Четвер, 20 квітня 2017


Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»
05 жовтня 2017

Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»

Опубліковано: Понеділок, 12 Червня 2017


Міжнародні виставки «Інноватика в сучасній освіті» та «World Edu»
24 - 26 жовтня 2017

Міжнародні виставки «Інноватика в сучасній освіті» та «World Edu»

Опубліковано: Понеділок, 29 травня 2017


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Активна робота учнів ДНЗ «Львівське ВПХУ» та ГО «Хенд Мейд по-львівськи для Армії руками волонтерів»

Упродовж 2016-2017 навчального року учні та працівники ДНЗ «Львівське ВПХУ» тісно співпрацювали з ГО «Хенд Мейд по-львівськи для Армії руками волонтерів». Сьогодні ніхто не повинен залишатися осторонь подій на фронті,...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook