Період публікації:

від

до

Категорія:

У Львові пройшов Міжнародний симпозіум з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

Опубліковано: П`ятниця, 23 вересня 2016 

min
max

Музейний відділ Львівського обласного Будинку вчителя та Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» долучилися до організації Міжнародного симпозіуму з нагоди 50-річчя від дня народження Михайла Грушевського на тему: «Михайло Грушевський: знане и незнане».

На захід було запрошено вчителів історії, бібліотекарів загальноосвітніх шкіл м. Львова та області.

З вітальним словом до учасників симпозіуму звернулися:

  • Роман Корж, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Львівська політехніка», кандидат технічних наук;
  • Оксана Юринець, народний депутат Верховної Ради України;
  • Христина Береговська, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА;
  • Ірина Гринь, голова Львівського суспільно-культурного товариства «Холмщина»;
  • Володимир Середа, голова об’єднання «Закерзоння»;
  • Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та звязків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», кандидат педагогічних наук, доцент.

Пленарне засідання розпочалося з доповіді Григорія Купріяновича, доктора, історика, голови Українського Товариства, викладача Вищої школи адміністрації та підприємства в Любліні (Республіка Польща), про місце постаті Михайла Грушевського в історичній пам'яті холмщаків та на Холмщині.

Євген Савенко, громадський діяч українського руху в Татарстані, дослідник казанського періоду життя Михайла Грушевського у 1915-1916 рр. (Республіка Татарстан, Російська Федерація), розкрив тему перебування вченого у Казані.

Володимир Сергійчук, доктор історичних наук, професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка, академік Академії наук вищої школи України, виступив з доповіддю на тему: «Визначення окремішності української нації – один з найголовніших результатів наукової діяльності Михайла Грушевського».

Ігор Гирич, доктор, історичних наук, завідувач відділу Інституту української археології та джерелознавства ім. М. Грушевського, розповів про видання 50-томника М. Грушевького.

Дарина Блохин, доктор філософських наук, член-кореспондент УВАН, почесний академік АН ВШ України (Федеративна Республіка Німеччина), означила внесок М. Грушевського у ренесанс української науки.

Світлана Панькова, кандидат історичних наук, директор історико-меморіального музею Михайла Грушевського у м. Києві, ознайомила учасників симпозіуму з щоденником М. Грушевського 1902-1914 рр. в контексті життя і діяльності видатного вченого та суспільно-політичного діяча.

Людмила Найденко, заступник голови Нижнекамської міської національно-культурної організації «Українське товариство «Вербиченька» (Республіка Татарстан), розповіла як вшановують видатних постатей українського народу в Татарстані.

В обговоренні доповідей та підведенні підсумків взяли участь та виступили науковці, співробітники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», директор Львівського обласного Будинку вчителя, кандидат історичних наук Володимир Парубій, вчителі історії загальноосвітніх шкіл м. Львова та області.

Немає коментарів

Схожі статті:

У навчальних закладах Львівщини вшановуватимуть постать Михайла Грушевського У навчальних закладах Львівщини вшановуватимуть постать Михайла Грушевського Опубліковано: Четвер, 07 квітня 2016 Упродовж 2016 року у навчальних закладах Львівщини відбудуться виховні та тематичні заходи, приурочені до 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського. Про це повідомила директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Олександра Небожук. «Різноманітними науково-виховними...

Переглядів: 3299 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції

На сторожі прав і вольностей української землі (фото) На сторожі прав і вольностей української землі (фото) Опубліковано: Понеділок, 27 листопада 2017 Стара латинська мудрість називає історію вчителькою життя. Тому кожне покоління звертається до минулого, щоб почерпнути звідти досвіду для сучасного й майбутнього, почерпнути знання з історії й зробити висновки для майбутніх дій. Столітній ювілей Української революції 1917-1921 років, що призвела...

Переглядів: 343 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook