Період публікації:

від

до

Категорія:

У Національному лісотехнічному університеті відкрили меморіальну дошку Митрополиту Андрею Шетицькому

Опубліковано: П`ятниця, 12 жовтня 2018 

min
max

11 жовтня на Львівщині відбулось відкриття та освячення меморіальної дошки Митрополиту Андрею Шептицькому. Пам’ятну таблицю відкрили у Національному лісотехнічному університеті.

Присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Від 150-ліття з дня народження праведного Митрополита ми зуміли не лише для вірних нашої церкви, але й всього українського народу повернути ім’я Андрея Шептицького. Це був величезний прорив, коли постать праведного Митрополита вийшла за рамки Церкви. Адже ніхто ніколи не сумнівався, що Митрополит Андрей є духовним провідником нашого народу, але направду ми зуміли продемонструвати праведного Митрополита як державного мужа, як людину, волею та молитвою якого, між двома світовими війнами тут в Галичині і далеко за межами нашого краю, було збережено саме українство. І ми щоразу відкриваємо для себе все нові і нові грані образу праведного Митрополита. Я переконаний, що обов’язково настане той момент, коли ми будемо звертатися не праведний Митрополит, а будемо говорити – Святий Митрополит Андрей Шептицький. І я би дуже хотів, щоб ім’я Митрополита волею багатьох людей, які зібралися тут, неслось дальше в суспільство. Бо маємо народженого на нашій землі, подарованого Богом праведного Митрополита, Світоча не тільки духового життя, а й видатного українського мужа-державотворця, який об’єднував навколо себе багатьох людей, щоб вказати їм дорогу до правди, світла, маємо людину, яка подарувала нам погляд у майбутнє», - зазначив Олег Синютка.

Освятив меморіальну дошку та провів молитву Архиєпископ та Митрополит Львівський, Преосвященний Ігор (Возьняк).

«Ця таблиця залишиться як знак на стіні цієї установи, бо Митрополит дуже дбав про розвиток лісового господарства, про захист лісів, насаджування та вирощування дерев. Митрополит Шептицький першим утворив у своїх лісових угіддях екологічний осередок «Охорона природи», - зазначив Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор (Возьняк).

«Митрополит Андрей жив більше для свого народу, аніж для себе. Він вболівав за свою націю, її науковий розвиток, матеріальні потреби і національне відродження», - додав Митрополит Львівський Ігор (Возьняк).

Автором пам’ятної таблиці Митрополиту Андрею Шептицькому є Народний художник України Ярослав Скакун.

«Я дякую за надану мені честь створити образ праведника Митрополита Андрея Шептицького. До цього образу упродовж століття звертається не одне покоління художників, митців. Створено багато цікавих шедеврів. Я вже втретє звертаюсь до цього образу як державотворця, князя Церкви, а в даному випадку – як великого просвітителя. В цій меморіальні таблиці засобами пластики, композиційного рішення хотілось передати ту велич великого праведника Митрополита Андрея Шептицького», - розповів Ярослав Скакун.

На завершення усі присутні виконали гімн «Боже великий єдиний».

Немає коментарів

Схожі статті:

У Горішненській школі провели виховний захід «Андрей Шептицький – це Україна» У Горішненській школі провели виховний захід «Андрей Шептицький – це Україна» Опубліковано: П`ятниця, 15 листопада 2019 У Горішненській ЗОШ І-ІІ ст. Миколаївського району учні 5-9 класів провели заняття «Андрей Шептицький – це Україна» про життєвий та творчий шлях Митрополита. Мета заходу – відкриття джерел натхнення і мотивації творення добрих діл, благородного життя. Учні 6 класу (класний керівник Волкова О. А.)...

Переглядів: 284 Коментарів: 0

Відділи освіти

Національний лісотехнічний університет урочисто розпочав новий навчальний рік Національний лісотехнічний університет урочисто розпочав новий навчальний рік Опубліковано: Неділя, 01 вересня 2019 Сьогодні, 1 вересня, відбулась урочиста посвята першокурсників у студенти Національного лісотехнічного університету України. Участь в урочистостях взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський. «Від завтра на вас покладається велика відповідальність – здобувати...

Переглядів: 466 Коментарів: 0

Вища освіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини
Ми у Facebook
Ми у Facebook