Період публікації:

від

до

Категорія:

Зі сходу до нас – на захід

Опубліковано: Четвер, 22 грудня 2016 

min
max

З 18-21 грудня 2016 року Мостищина гостинно  зустрічала  молодь шкільного віку із села Михайлюки Новоайдарського району Луганської області.

Перебування  на наших теренах 10 школярів та одного керівника відбувалося в рамках реалізації Програми співпраці між Мостиським районом Львівської області і Новоайдарським районом Луганської області,  з метою підтримки населення східних регіонів України,  культурного обміну й оздоровлення дітей, духовного та національно-патріотичного виховання учнівської молоді, вивчення  історико-культурного надбання України.

У перший день гостей зустріли голова Мостиської районної державної адміністрації Степан Буняк та голова Мостиської районної ради Володимир Горбацьо, які вручили подарунки школярам  та привітали з Днем святого Миколая.

Далі школярі поринули у атмосферу  новорічних і різдвяних свят.

Програма  дозвілля гостей була на різний смак і дуже-дуже насиченою.  Культурно-історичні особливості Мостиського  краю діти пізнавали завдяки розповідям краєзнавців   у шкільних  музеях – світлицях Мостиської ЗОШ №1 І-ІІІ ст., Мишлятицького НВК, пішій ході  до Поповицьких фортів та екскурсії  Шегинівською  прикордонною заставою. Звичаї, обряди, українську кухню  вивчали,  перебуваючи у гостях у Пнікутському НВК.

Новий досвід  і багато позитивних емоцій школярі отримали під час майстер-класу з виготовлення  ялинкових прикрас у Мостиському БДЮТ.

У день від’їзду школярі побували у костелі  Матері Божої у місті Судова Вишня, де отець Францішек ознайомив з історією католицької церкви на наших теренах. Також школярі відвідали мерію міста і побували в одній з найбільших  за чисельністю учнів шкіл району – Судововишнянському НВК.

У стінах Судововишнянського НВК відбулася прощання з нашими гостями. Очільник району – голова Мостиської РДА Степан Буняк, помічник-консультат народного депутата України Ярослава Дубневича – Михайло Лещинський, начальник відділу освіти Валентина Чернега побажали гостям щасливої дороги, мирного неба над головою, презентували сувеніри. У свою чергу  школярі новоайдарівщини  подарували ялинкові прикраси, які виготовили тут за час свого перебування та заспівали патріотичні пісні.

На завершення зустрічі гості з Луганщини відвідали перлину корони Європи - місто Львів. Методист відділу освіти Лідія Гудима, директор Берегівського НВК Зеновій Мазуркевич, заступник директора з виховної роботи Марія Карпюк  та школярі Соколянського НВК провели пішу екскурсію , розповіли про історію, пам’ятки архітектури, культури  міста Лева. Разом з гостями побували у культурному центрі – театрі Марії Заньковецької і переглянули виставу «Сто тисяч».

«Зустрічі з дітьми зі сходу та їх перебування  є дуже актуальними на сьогоднішній день, оскільки  гості знайомляться з нашими обрядами, звичаями , вивчають культуру, історію -  прокоментувала начальник відділу освіти Мостиської РДА Валентина Чернега . Найбільше традиції українського народу збереглися в нас, на Галичині. Ми підготували для них насичену програму,  намагалися показати якнайбільше всього, чим славиться наш край. Адже діти після повернення додому обов’язково розповідатимуть про це батькам, рідним, знайомим. Найголовніше, щоб діти відчули нашу любов, отримали підтримку, збагатилися духовно і розповіли про Захід на Сході».

 

Немає коментарів

Схожі статті:

Андріївські вечорниці  у Старявській ЗОШ Мостиського району Андріївські вечорниці у Старявській ЗОШ Мостиського району Опубліковано: Вівторок, 12 грудня 2017 На  базі  Старявської  ЗОШ  І-ІІ  ступенів    Мостиського району 12  грудня   проведено  свято « Андріївські  вечорниці» .  Участь   у  ворожінні  взяли   учні  7  та  8  класів. Власне, саме свято відзначається   13  грудня  на честь апостола Андрія Первозданного, якого вважають не лише покровителем...

Переглядів: 18 Коментарів: 0

Відділи освіти

  Пам’ять героїв стукає у наші серця Пам’ять героїв стукає у наші серця Опубліковано: Понеділок, 27 листопада 2017 У Завꞌязанцівському НВК Мостиського району 21 листопада 2017 року  тепло й  зворушливо пройшло  свято «Пам’ять героїв стукає у наші серця» , присвячене Дню Гідності та Свободи.  Цей урочистий захід старанно  підготували педагог -організатор  Козловська Марія Романівна, класний керівник 9 класу Рихліцька...

Переглядів: 26 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій

Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – 2018»
19 - 21 квітня 2018

Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – 2018»

Опубліковано: Четвер, 14 грудня 2017


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook