Період публікації:

від

до

Категорія:

Зі сходу до нас – на захід

Опубліковано: Четвер, 22 грудня 2016 

min
max

З 18-21 грудня 2016 року Мостищина гостинно  зустрічала  молодь шкільного віку із села Михайлюки Новоайдарського району Луганської області.

Перебування  на наших теренах 10 школярів та одного керівника відбувалося в рамках реалізації Програми співпраці між Мостиським районом Львівської області і Новоайдарським районом Луганської області,  з метою підтримки населення східних регіонів України,  культурного обміну й оздоровлення дітей, духовного та національно-патріотичного виховання учнівської молоді, вивчення  історико-культурного надбання України.

У перший день гостей зустріли голова Мостиської районної державної адміністрації Степан Буняк та голова Мостиської районної ради Володимир Горбацьо, які вручили подарунки школярам  та привітали з Днем святого Миколая.

Далі школярі поринули у атмосферу  новорічних і різдвяних свят.

Програма  дозвілля гостей була на різний смак і дуже-дуже насиченою.  Культурно-історичні особливості Мостиського  краю діти пізнавали завдяки розповідям краєзнавців   у шкільних  музеях – світлицях Мостиської ЗОШ №1 І-ІІІ ст., Мишлятицького НВК, пішій ході  до Поповицьких фортів та екскурсії  Шегинівською  прикордонною заставою. Звичаї, обряди, українську кухню  вивчали,  перебуваючи у гостях у Пнікутському НВК.

Новий досвід  і багато позитивних емоцій школярі отримали під час майстер-класу з виготовлення  ялинкових прикрас у Мостиському БДЮТ.

У день від’їзду школярі побували у костелі  Матері Божої у місті Судова Вишня, де отець Францішек ознайомив з історією католицької церкви на наших теренах. Також школярі відвідали мерію міста і побували в одній з найбільших  за чисельністю учнів шкіл району – Судововишнянському НВК.

У стінах Судововишнянського НВК відбулася прощання з нашими гостями. Очільник району – голова Мостиської РДА Степан Буняк, помічник-консультат народного депутата України Ярослава Дубневича – Михайло Лещинський, начальник відділу освіти Валентина Чернега побажали гостям щасливої дороги, мирного неба над головою, презентували сувеніри. У свою чергу  школярі новоайдарівщини  подарували ялинкові прикраси, які виготовили тут за час свого перебування та заспівали патріотичні пісні.

На завершення зустрічі гості з Луганщини відвідали перлину корони Європи - місто Львів. Методист відділу освіти Лідія Гудима, директор Берегівського НВК Зеновій Мазуркевич, заступник директора з виховної роботи Марія Карпюк  та школярі Соколянського НВК провели пішу екскурсію , розповіли про історію, пам’ятки архітектури, культури  міста Лева. Разом з гостями побували у культурному центрі – театрі Марії Заньковецької і переглянули виставу «Сто тисяч».

«Зустрічі з дітьми зі сходу та їх перебування  є дуже актуальними на сьогоднішній день, оскільки  гості знайомляться з нашими обрядами, звичаями , вивчають культуру, історію -  прокоментувала начальник відділу освіти Мостиської РДА Валентина Чернега . Найбільше традиції українського народу збереглися в нас, на Галичині. Ми підготували для них насичену програму,  намагалися показати якнайбільше всього, чим славиться наш край. Адже діти після повернення додому обов’язково розповідатимуть про це батькам, рідним, знайомим. Найголовніше, щоб діти відчули нашу любов, отримали підтримку, збагатилися духовно і розповіли про Захід на Сході».

 

Немає коментарів

Схожі статті:

 Семінар заступників з виховної роботи  у Крукеницькій  школі Семінар заступників з виховної роботи у Крукеницькій школі Опубліковано: Середа, 26 квітня 2017 Відповідно до плану роботи районного методичного кабінету відділу освіти Мостиської РДА 24 квітня 2017 року на базі Крукеницької школи –ліцею проведено семінар для заступників директорів з виховної роботи  з теми « Національне виховання в умовах сучасного суспільного життя».        Метою заходу було...

Переглядів: 33 Коментарів: 0

Відділи освіти

Свято Весни Свято Весни Опубліковано: Четвер, 09 березня 2017 Березень — перший місяць вес­ни. Навесні народжується все пре­красне.    З приходом весни оживають луки, ліси, поля, вся наша барвиста земля. У  березні ми відзначаємо свято на­ших найдорожчих, найрідніших і наймиліших матусь і бабусь. Дзвінкі краплин­ки, перші квіти, зігріті першими со­нячними променями...

Переглядів: 90 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій


Всеукраїнський фестиваль інновацій
27 - 29 вересня 2017

Всеукраїнський фестиваль інновацій

Опубліковано: Четвер, 20 квітня 2017


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Діти учасників АТО Самбірщини відвідали відкриті тренуваннях з боксу

З метою суспільної та соціальної підтримки сімей воїнів АТО та Героїв Небесної Сотні, пропаганди спорту та здорового способу життя у м. Самборі упродовж минулого тижня в місцевому боксерському залі «Рукавичка» відбулися відкриті...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook