Період публікації:

від

до

Категорія:

Зі сходу до нас – на захід

Опубліковано: Четвер, 22 грудня 2016 

min
max

З 18-21 грудня 2016 року Мостищина гостинно  зустрічала  молодь шкільного віку із села Михайлюки Новоайдарського району Луганської області.

Перебування  на наших теренах 10 школярів та одного керівника відбувалося в рамках реалізації Програми співпраці між Мостиським районом Львівської області і Новоайдарським районом Луганської області,  з метою підтримки населення східних регіонів України,  культурного обміну й оздоровлення дітей, духовного та національно-патріотичного виховання учнівської молоді, вивчення  історико-культурного надбання України.

У перший день гостей зустріли голова Мостиської районної державної адміністрації Степан Буняк та голова Мостиської районної ради Володимир Горбацьо, які вручили подарунки школярам  та привітали з Днем святого Миколая.

Далі школярі поринули у атмосферу  новорічних і різдвяних свят.

Програма  дозвілля гостей була на різний смак і дуже-дуже насиченою.  Культурно-історичні особливості Мостиського  краю діти пізнавали завдяки розповідям краєзнавців   у шкільних  музеях – світлицях Мостиської ЗОШ №1 І-ІІІ ст., Мишлятицького НВК, пішій ході  до Поповицьких фортів та екскурсії  Шегинівською  прикордонною заставою. Звичаї, обряди, українську кухню  вивчали,  перебуваючи у гостях у Пнікутському НВК.

Новий досвід  і багато позитивних емоцій школярі отримали під час майстер-класу з виготовлення  ялинкових прикрас у Мостиському БДЮТ.

У день від’їзду школярі побували у костелі  Матері Божої у місті Судова Вишня, де отець Францішек ознайомив з історією католицької церкви на наших теренах. Також школярі відвідали мерію міста і побували в одній з найбільших  за чисельністю учнів шкіл району – Судововишнянському НВК.

У стінах Судововишнянського НВК відбулася прощання з нашими гостями. Очільник району – голова Мостиської РДА Степан Буняк, помічник-консультат народного депутата України Ярослава Дубневича – Михайло Лещинський, начальник відділу освіти Валентина Чернега побажали гостям щасливої дороги, мирного неба над головою, презентували сувеніри. У свою чергу  школярі новоайдарівщини  подарували ялинкові прикраси, які виготовили тут за час свого перебування та заспівали патріотичні пісні.

На завершення зустрічі гості з Луганщини відвідали перлину корони Європи - місто Львів. Методист відділу освіти Лідія Гудима, директор Берегівського НВК Зеновій Мазуркевич, заступник директора з виховної роботи Марія Карпюк  та школярі Соколянського НВК провели пішу екскурсію , розповіли про історію, пам’ятки архітектури, культури  міста Лева. Разом з гостями побували у культурному центрі – театрі Марії Заньковецької і переглянули виставу «Сто тисяч».

«Зустрічі з дітьми зі сходу та їх перебування  є дуже актуальними на сьогоднішній день, оскільки  гості знайомляться з нашими обрядами, звичаями , вивчають культуру, історію -  прокоментувала начальник відділу освіти Мостиської РДА Валентина Чернега . Найбільше традиції українського народу збереглися в нас, на Галичині. Ми підготували для них насичену програму,  намагалися показати якнайбільше всього, чим славиться наш край. Адже діти після повернення додому обов’язково розповідатимуть про це батькам, рідним, знайомим. Найголовніше, щоб діти відчули нашу любов, отримали підтримку, збагатилися духовно і розповіли про Захід на Сході».

 

Немає коментарів

Схожі статті:

Пришкільний табір «Веселка» Пришкільний табір «Веселка» Опубліковано: Понеділок, 19 Червня 2017    Швидко спливає час... І знову весна. Ще один навчальний рік прямує до свого завершення. Пройшли підсумкові роботи та навчальні екскурсії, і знову у Чернівському НВК ім. Т. Г. Шевченка, як і в інших школах країни, 29 травня гостинно розпочав свою роботу пришкільний оздоровчий табір «Веселка». Для багатьох...

Переглядів: 103 Коментарів: 0

Відділи освіти

Служіння Богові, Батьківщині, ближнім Служіння Богові, Батьківщині, ближнім Опубліковано: Понеділок, 29 травня 2017      Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського...

Переглядів: 86 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій

Веб-конференції для вчителів з усіх предметів
28 - 31 серпня 2017

Веб-конференції для вчителів з усіх предметів

Опубліковано: П`ятниця, 18 серпня 2017


Всеукраїнський фестиваль інновацій
27 - 29 вересня 2017

Всеукраїнський фестиваль інновацій

Опубліковано: Четвер, 20 квітня 2017


Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»
05 жовтня 2017

Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»

Опубліковано: Понеділок, 12 Червня 2017


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook