Період публікації:

від

до

Категорія:

Нова українська школа: основи стандарту освіти – ще один крок до мети

Опубліковано: П`ятниця, 16 грудня 2016 

min
max

У рамках українсько-польського проекту «Нова українська школа» 8 грудня 2016 року у стінах Міністерства освіти і науки України відбулася презентація «Основ стандарту освіти» – документа, який визначає стратегію змін у змісті загальної середньої освіти. Презентацію відкривали почесні гості – міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та віце-міністр освіти Республіки Польща Мажена Драб. Модерував зустріч заступник міністра освіти Павло Хобзей.

Міністр освіти і науки України у своєму виступі підтвердила важливість реформування української освіти, зокрема пріоритетність змін у змісті освіти, чому слугуватиме новий стандарт. Лілія Гриневич наголосила на потребі зберігати власні освітні традиції, а водночас переймати міжнародний досвід – здобутки найкращих освітніх систем, до яких належить і Польща. Лілія Гриневич подякувала віце-міністрові освіти Польщі Мажені Драб за допомогу в реалізації актуального для України проекту «Нова українська школа», фінансованого Міністерством закордонних справ Республіки Польща, який має на меті створити новий стандарт загальної середньої освіти та популяризувати необхідність змін серед українського суспільства. Лілія Гриневич висловила подяку польським тренерам й координаторові проекту з польського боку – Еві Бобінській, а також усім учасникам проекту. Віце-міністр освіти Республіки Польща Мажена Драб у своєму слові відзначила, що успіхи Польщі у цьому та інших проектах будуть оцінюватися за досягненнями української системи освіти, наголосивши на потребі міжнародної співпраці та обміну досвідом.

До розмови долучилася координатор проекту «Нова українська школа» Ева Бобінська (Республіка Польща), яка розповіла про мету проекту та перспективи його продовження, відзначила, що успіх проекту – це люди: учасники, вмотивовані й компетентні освітяни з різних сфер та організацій, а також тренерський колектив, який віддано працював на досягнення спільної мети.

Що вдалося зробити за час реалізації проекту, продемонструвала редактор книжки «Нова українська школа: основи стандарту освіти», завідувач кафедри освітньої політики Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Мирослава Товкало, яка представила концепцію та основні засади документа – утвердження людської гідності, розвиток цілісної особистості (сфери «Відчуваю», «Думаю», «Дію»), впровадження компетентнісного підходу через зміщення акцентів від нагромадження фактологічного матеріалу до формування вмінь, зміцнення співпраці у середовищі вчительства.

Олександр Ляшенко, академік-секретар академічного відділення загальної середньої освіти Академії педагогічних наук України, наголосив на потребі створення нового Стандарту освіти та його перевагах, пояснив, що таке Стандарт освіти та його похідні – освітні програми та програми навчальних предметів, подякував усім учасникам проекту за співпрацю у розробленні першої версії документа і закликав до його публічного обговорення.

Директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та координатор проекту з українського боку Роман Шиян наголосив, що у створенні «Основ стандарту» взяло участь понад 60 осіб із різних регіонів та освітніх середовищ, зокрема представники вчительських спільнот та громадського сектору. Важливо, що документ написаний доступною мовою, бо цільова аудиторія цього документа – учителі, батьки, громадські організації, які мають на меті підтримувати шкільництво. Роман Шиян наголосив на тому, що створенню документа передувало глибоке вивчення національних курікулумів успішних освітніх систем – Шотландії, Ірландії, Канади (провінція Альберта), Польщі та ін. Координатор подякував усім учасникам проекту, координаторці з польського боку Еві Бобінській та тренерам – Алєксандрові Павліцкому, Еві Любчинській, Катажині Кошевській та Моніці Вервіцкій.

Логічним продовженням розмови про «Основи стандарту освіти» стала презентація результатів українсько-польського проекту «Підтримка реформ системи освіти в Україні» у сферах реформування системи підготовки вчителів (презентували Ярослав Заронь та Алевтина Лотоцька), проведенні міжнародного дослідження якості освіти PISA в Україні (представляли Міхал Сітек і Тетяна Вакуленко) та зміні професійно-технічної освіти (демонстрували результати Ришард Скавіньскі та Вікторія Карбишева).

Активним учасником дискусії про зміни, зокрема у змісті освіти, стала громадськість – представники учнівського середовища, вчительських кіл, батьківської спільноти та громадських організацій. У малих цільових групах вони обговорили документ і подали власні пропозиції щодо змін у змісті освіти. Відбулася панельна дискусія «Від компетентнісного потенціалу освітніх галузей – до навчального поступу учнів», у рамках якої школярі, учителі, керівники київських шкіл, батьки підкреслили важливість «Основ стандарту освіти», відзначили позитивні риси цього документа і недоліки, запропонувавши свої зміни до тексту. Учасники проекту висловлюють вдячність за коментарі і пропозиції старшокласникам Матвію Березовському та Дмитрові Юдазі, керівникам інноваційних шкіл Ірені Корбабіч-Путко, Тетяні Федуновій, Олені Кухаревській, Оксані Покорській та ін., активним батькам, що долучилися до обговорення.

Свої коментарі до тексту «Нова українська школа: основи стандарту освіти» просимо надсилати групі упорядників документа до 01.03.2017 на електронну адресу: new.ukr.school@gmail.com або на адресу платформи проекту – www.nus.org.ua.

 

Нова українська школа: основи Стандарту освіти. – Львів, 2016. – 64 с.

Немає коментарів

Схожі статті:

Майже 90 % українців цікавляться реформою Нової української школи – результати дослідження Урядового контактного центру Майже 90 % українців цікавляться реформою Нової української школи – результати дослідження Урядового контактного центру Опубліковано: Вівторок, 10 вересня 2019 Більшість українців обізнані щодо реформування шкільної освіти і концепції НУШ. Про це свідчать результати дослідження «Нова українська школа: сприйняття населенням», проведеного Урядовим контактним центром напередодні нового навчального року. Переважна більшість опитаних – 87,6 % – відповіли, що...

Переглядів: 195 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта

Понад 80 млн грн – на реалізацію програми НУШ цьогоріч на Львівщині Понад 80 млн грн – на реалізацію програми НУШ цьогоріч на Львівщині Опубліковано: Понеділок, 13 травня 2019 Львівська область отримала понад 80 мільйонів гривень з державного бюджету для потреб Нової української школи у 2019-2020 році. Відтак, на території Львівської області спрямовано 69 млн грн, з яких – 25 % від виділених коштів буде виділено на закупівлю дидактичних матеріалів, 40 % спрямовано на закупівлю...

Переглядів: 199 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта
Анонси
Календар подій

26 Форум видавців у Львові
18 - 22 вересня 2019

26 Форум видавців у Львові

Опубліковано: П`ятниця, 06 вересня 2019Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook