Період публікації:

від

до

Категорія:

У Національному лісотехнічному університеті обговорили питання розвитку дуальної освіти в Україні

Опубліковано: Понеділок, 13 Червня 2016 

min
max

Нещодавно у Національному лісотехнічному університеті України відбулась міжнародна експертна зустріч «Розвиток дуальних освітніх програм підготовки фахівців у галузі прикладних наук: досвід Німеччини для університетської освіти в Україні».

Експерти наголосили, що сьогодні закладені законодавчі підвалини для впровадження системи дуальної освіти в Україні, яка надасть можливість формувати в студентів сучасні знання і вміння практичного характеру та забезпечить кваліфікованими кадрами підприємства України. Представники вищих навчальних закладів поділилися першим позитивним досвідом щодо впровадження елементів дуальної освіти та наголошували на тому, що в умовах автономії вузів подолання інертності є чи не основною запорукою успіху реформування навчального процесу. Представники бізнесу підкреслили свою готовність щодо співпраці та взаємодії в сфері освіти.

У рамках дискусії «Дуальна освіта: що слід зробити сьогодні заради кращої якості освіти завтра» учасниками було запропоновано створити консорціум ВНЗ та бізнесу з розвитку дуальної освіти. Актуальними проблемами, що потребують уваги та об’єднання зусиль, є розроблення механізмів кооперації бізнесу та вузу, підготовка наставників/тренерів, які реалізують навчальний процес на виробництві.

Експертами виступили: в.о. ректора НЛТУ України Адамовський М.Г., проректор з науково-педагогічної виховної роботи та міжнародних зв’язків НЛТУ України проф. Борис М.М., голова Асоціації випускників НЛТУ України Пристая О.Д., секретар колегії Державного агентства лісових ресурсів України, начальник управління кадрового забезпечення, організаційної роботи та міжнародних відносин Святецька А.В., генеральний директор ВГО УАМ Лилик І.В., представник Міністерства освіти і науки України Кретович С.С., президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Фініков Т.В., професор Берлінської школи економіки і права проф. Хельмут Хофштеттер, проректор СумДУ Світайло Н.Д., проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків НУ «Львівська політехніка», Національний експерт з реформування вищої освіти Рашкевич Ю.М., виконавчий директор Української асоціації меблевиків Сукненко Л.П., доцент НЛТУ України Врублевська О.В., директор Інституту деревооброблювальних технологій і дизайну НЛТУ України Максимів В.М., генеральний директор компанії Мост Україна, офіційний представник американської компанії Wood-Mizer Олександр Твердохліб, директор компанії «Партнер» (м. Житомир) Денис Комаровський, проректор Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Мигущенко Р.П., генеральний директор деревообробного підприємства «ЕНО МЕБЛІ ЛТД» (м. Мукачеве) Кунинець Є.П.

Міжнародна експертна зустріч «Розвиток дуальних освітніх програм підготовки фахівців у галузі прикладних наук: досвід Німеччини для університетської освіти в Україні» сприяла обміну досвідом, налагодженню комунікації усіх сторін, від яких залежать подальші кроки до впровадження дуальної освіти в Україні.

Організували захід Національний лісотехнічний університет України, Всеукраїнська громадська організація «Українська Асоціація Маркетингу» (ВГО УАМ) і Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта (Федеративна Республіка Німеччина) в Україні. Експертна зустріч проводилась в рамках проекту «Впровадження системи дуальної освіти в Україні», який реалізується ВГО УАМ у партнерстві з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Цей захід став черговим етапом проекту, який продовжив і розвинув тему, що розглядалася на міжнародному форумі «Принципи дуальної освіти: можливості впровадження в систему освіти в Україні» в червні 2015 року.

За інформацією Національного лісотехнічного університету України

Немає коментарів

Схожі статті:

Львівщина розширюватиме співпрацю з «Альянс Франсез» у сфері освіти Львівщина розширюватиме співпрацю з «Альянс Франсез» у сфері освіти Опубліковано: Середа, 14 листопада 2018 Сьогодні, 14 листопада, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся із директором «Альянс Франсез» Львів Ніколя Фасіно. «Хочу подякувати вам за теплий прийом, адже через повагу і доброзичливість до мене, ви виявляєте повагу до нашої культури, мови та народу зокрема»,...

Переглядів: 221 Коментарів: 0

Департамент освіти і науки

Львівщина співпрацюватиме з литовською компанією «JOSTRA» у сфері освіти Львівщина співпрацюватиме з литовською компанією «JOSTRA» у сфері освіти Опубліковано: Вівторок, 23 жовтня 2018 22 жовтня голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із представниками литовської компанії «JOSTRA». Очільник Львівщини подякував бізнес-делегації за підтримку Литвою України і наголосив на важливості реалізації спільних проектів, зокрема у сфері освіти. «В 35 закладах з 50 щонайменше за однією...

Переглядів: 457 Коментарів: 0

Департамент освіти і науки
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook