Період публікації:

від

до

Категорія:

На Львівщині триває польовий вишкіл курсантів-інженерів (фото)

Опубліковано: Четвер, 14 квітня 2016 

min
max

Вихованці Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, які здобувають фах військових інженерів, вдосконалюють свої професійні навички у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки військового вишу.

Левова частка занять із майбутніми офіцерами відбувається на важкій інженерній техніці, зокрема багатотонних землерийних машинах та шляхопрокладачах. Вони не лише вчаться керувати ними та використовувати їхнє складне обладнання, але й організовувати виконання комплексних завдань, що потенційно можуть виникати перед підрозділами інженерних військ в умовах сучасних збройних конфліктів.

«Обладнати позиції для наших військ, облаштувати фортифікаційні споруди та укриття для особового складу й техніки – це лише пів справи, – розповів старший викладач кафедри інженерної техніки підполковник Олександр Дутко. – Адже все має бути зроблено надзвичайно оперативно та якомога непомітніше. Від цього у великій мірі залежатиме успіх всієї операції, а також життя та здоров’я наших воїнів».

Багатотонна військово-інженерна машина для копання котлованів МДК-3, екскаватор ЕОВ-4421, полкова землерийна машина ПЗМ-2 були розроблені та виготовлені ще декілька десятиліть тому для радянської армії. Однак і сьогодні, в умілих руках, вони залишаються надійними засобами, що здатні буквально вгризатися у найскладніші ґрунти й за найкоротший проміжок часу виконувати найскладніші завдання, що стоять перед військовими інженерами.

Зовсім поруч курсанти Національної академії сухопутних військ вчаться не боятись водної стихії, а у разі потреби впевнено форсувати будь-які водні перешкоди. Це ділянка комплексу підготовки інженерних підрозділів для мостів, переправ та водолазної підготовки. Підкорити глибину та течію вихованцям військового навчального закладу допомагають знову ж важкі сталеві машини та отримані під час навчання знання й навички. Зокрема, щоб переправити на інший берег водойми військову гусеничну, колісну техніку та особовий склад, майбутні офіцери використовують паромно-мостову машину ПММ-2М, що здатна транспортувати танки й самохідні артилерійські установки вагою понад 40 тон та плавучий транспортер ПТС-2, вантажопідйомність якого до 12 тон.

Саперна справа. Саме це приходить на думку, коли мова йде про інженерні війська. Насправді, ефективно застосовувати й правильно знешкоджувати різноманітні вибухові пристрої повинен кожен з бійців «військ переднього краю», як зазвичай називають цей рід військ у армійському середовищі. Процес пошуку та протидії ворожим мінам, саморобним вибуховим пристроям (СВП), різноманітним «розтяжкам» й вибухонебезпечним пасткам помилок не вибачає. Тож освоюють курсанти-інженери цю науку у найдрібніших деталях.

«Тут не лише важливо вміло використовувати різноманітні міношукачі та засоби розмінування, але й завжди бути зосередженим, спокійним, кожен рух робити виважено та обдумано, – поділився рекомендаціями доцент кафедри інженерних спеціальних дисциплін підполковник Олександр Колос. – Знешкоджувати чи встановлювати вибухові пристрої не під силу кожному. За цим вмінням стоїть багаторічний процес навчання, отримання практичних навичок й, безперечно, досвід виконання таких завдань. До слова, останнім часом, зокрема у зоні проведення АТО на сході України, міни та СВП становлять одну з найбільших небезпек для наших вояків».

До речі, один з боєприпасів, які під час польового виходу вчаться застосовувати курсанти, – нова сигнальна міна українського виробництва, що зовсім нещодавно була взята на озброєння Української армії. З міркувань безпеки її маркування та тактико-технічні характеристики викладачі не розголошують, проте молоді воїни інженери вже опановують навички з її ефективного використання для різних задач.

Триватиме польовий вихід для курсантів факультету підготовки спеціалістів бойового (оперативного) забезпечення майже місяць. За цей час майбутні офіцери вдосконалюватимуть свої практичні навички за профілюючими дисциплінами, а також виконають вправи стрільб із різноманітних зразків стрілецької зброї та гранатометів, відпрацюють цілу низку завдань в рамках тактичної підготовки й управління діями підрозділів інженерних військ, вивчать особливості виконання завдань за призначенням під час військових операцій та взаємодії з підрозділами інших родів військ. До речі, всі заняття відбуваються на єдиному тактичному фоні, який було розроблено з урахуванням досвіду, отриманого в ході АТО.

Матеріал підготував майор Антон Миронович, медіа-група Національної академії СВ

Немає коментарів

Схожі статті:

Майбутні офіцери-виховники здобувають практичні навички на полігоні (фото) Майбутні офіцери-виховники здобувають практичні навички на полігоні (фото) Опубліковано: Понеділок, 11 квітня 2016 Програма підготовки курсантів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що навчаються за спеціальністю «Виховна робота», мало чим відрізняється від вишколу майбутніх командирів механізованих підрозділів. Тактика, вогнева підготовка, водіння бойових машин... Саме цьому...

Переглядів: 3247 Коментарів: 0

Вища освіта

У Національній академії сухопутних військ відбулась початкова конференція із планування багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова Арка – 2016» (фото) У Національній академії сухопутних військ відбулась початкова конференція із планування багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова Арка – 2016» (фото) Опубліковано: Понеділок, 11 квітня 2016 Навчання серії «Кленова Арка» вже декілька років поспіль почергово проходять на військових полігонах Литви, Польщі та України. Цього року іноземні та українські вояки вчергове навчатимуться спільних дій у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана...

Переглядів: 3119 Коментарів: 0

Вища освіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook