Період публікації:

від

до

Категорія:

У МОН з представниками областей обговорили нагальні питання освіти (фото)

Опубліковано: П`ятниця, 25 березня 2016 

min
max

24 березня за участю Міністра освіти і науки України Сергія Квіта відбулась Всеукраїнська нарада керівників органів управління освітою обласних і Київської міської державних адміністрацій.

У заході також взяли участь заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, директор департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів України Роман Єрмоличев, начальник відділу гуманітарного розвитку департаменту розвитку соціальної та гуманітарної сфери Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олексій Стельмах.

Сергій Квіт звернув увагу учасників наради на питання модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів. Міністр підкреслив, що всі важливі рішення щодо мережі професійно-технічної освіти повинні вирішуватись тільки в областях. «Рішення про оптимізацію приймається на обласному рівні, адже в областях краще знають, які професії їм потрібні, і які заклади укрупнювати», – наголосив Сергій Квіт.

Окрім того, проектом базового закону «Про освіту» передбачені обласні багатопрофільні центри. Таким чином будуть створені великі навчальні заклади, в яких навчатиметься велика кількість учнів з багатьох професій.

Учасники наради також обговорили питання щодо фінансування професійно-технічної освіти. Заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомив, що Міністерство освіти і науки України і Міністерство фінансів України намагаються спільно виробити рішення щодо фінансування закладів професійно-технічної освіти. Зокрема, сьогодні розглядаються спільні пропозиції щодо механізмів та пошуку ресурсів фінансування закладів у наступному році.

Представник Міністерства фінансів України, директор департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Роман Єрмоличев повідомив, що Міністерство фінансів разом із Міністерством освіти і науки шукає спільне рішення щодо фінансування професійно-технічної освіти. За його словами, з метою підтримки професійно-технічної освіти було прийнято рішення про розподіл дотаційних коштів у розмірі 500 мільйонів гривень. Перші 200 мільйонів уже направлено до областей, зокрема, до міст обласного значення.

Учасники наради порушили питання розподілу освітньої субвенції, придбання шкільних автобусів, закупівлі підручників за кошти місцевих бюджетів, деінститулізації системи інтернатних закладів, проведення державної підсумкової атестації з іноземної мови та інші.

Немає коментарів

Схожі статті:

МОН пропонує для громадського обговорення проект постанови КМУ «Про затвердження Типового положення про регіональну раду професійної освіти» МОН пропонує для громадського обговорення проект постанови КМУ «Про затвердження Типового положення про регіональну раду професійної освіти» Опубліковано: Понеділок, 06 травня 2019 Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового положення про регіональну раду професійної (професійно-технічної) освіти», який має на меті створити умови для формування ефективної політики у сфері професійної (професійно-технічної)...

Переглядів: 209 Коментарів: 0

Профтехосвіта

«HoReCa&Кадри»: відбулась друга робоча зустріч рестораторів і представників освітніх закладів «HoReCa&Кадри»: відбулась друга робоча зустріч рестораторів і представників освітніх закладів Опубліковано: П`ятниця, 15 березня 2019 14 березня ресторатори Львівщини та представники освітніх закладів взяли участь у комунікаційній платформі «HoReCa&Кадри», яку ініціювала Львівська обласна державна адміністрація. Робоча зустріч складалась із обговорення актуальних питань стосовно спільних завдань ресторанного бізнесу та навчальних...

Переглядів: 180 Коментарів: 0

Профтехосвіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook