Період публікації:

від

до

Категорія:

У Львівській політехніці відбувся вечір-вшанування українських жінок-воїнів

Опубліковано: Середа, 02 березня 2016 

min
max

Днями в Інституті екології, природоохоронної діяльності та туризму імені В.Чорновола Національного університету “Львівська політехніка” відбувся урочистий вечір-концерт, присвячений вшануванню українських жінок-воїнів. Проходив він з ініціативи Львівської громадської організації «Союз українок». Автор проекту - союзанка Марія Омельченко та народно- просвітницький гурт «Левандівське ретро».

Словами вітання до присутніх звернулася голова міського осередку «Союз українок» Ксенія Базилюк. Вона нагадала, що минулого року ця організація відсвяткував 25-річчя свого відновлення. Основною метою проведених союзянками заходів є робота з молоддю, популяризація та ознайомлення з відомими постатями і героями нашої країни.

Народний гурт «Левандівське ретро» своїми музичними композиціями  та поетичним читанням відтворив  хронологію тих історичних подій, через які пройшли українські жінки-героїні.  Серед них — Леся Українка, Людмила Комар, Галина Журба, Ганна Дмитренко, Олена Бесараб, Віра Бобенко, Катруся Зарицька, Людмила Павлюченко, Олена Теліга, Галина Дидик, Люба Гайовська, Ольга Годян, Ірина Калинець та інші.

Спогадами про часи окупації і період сталінських репресій поділилися колишні політв’язні 98-річна Ірина Шуль та 95-річна Лариса Сеник. Незважаючи на свій поважний вік вони й досі ведуть активну громадську діяльність,  беруть активну участь в загальноміських заходах, присвячених вшануванню пам’яті загиблих за волю України.

Назвали на вечорі й сучасних українських героїнь – Надію Савченко, Олену Максименко, Ксенію Бикову, Яну Зінкевич, Наталію Ребро, Олену Білозерську, Олену Мусійчук, Олену Шарговську, Христину Омельченко.

«Ми пливемо в одному човні, і всі події, що стосуються нашої країни стосується нас усіх», -  з такими словами до присутніх звернулася боєць 2-ої штурмової роти Правого сектору – Христина Омельченко (псевдо Жанна). Дівчина медик за освітою, але воювала як справжній боєць. Вона наголосила також, аби українські люди не були байдужими і  брали активну участь в житті своєї країни.

Джерело: Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Немає коментарів

Схожі статті:

Студенти Варшавського університету побували у Львівській політехніці, де зробили «Крок до України» (фото Студенти Варшавського університету побували у Львівській політехніці, де зробили «Крок до України» (фото Опубліковано: Четвер, 21 квітня 2016 Днями в Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» відбувся семінар та майстер-клас з українознавства для студентів, які вивчають україністику у Варшавському університеті. Під час відкриття семінару гостей з Варшави привітав проректор...

Переглядів: 3088 Коментарів: 0

Вища освіта

У Львівській політехніці пройшли тренінги відомого фахівця у галузі технологічного підприємництва Дениса Довгополого У Львівській політехніці пройшли тренінги відомого фахівця у галузі технологічного підприємництва Дениса Довгополого Опубліковано: Четвер, 21 квітня 2016 Нещодавно  в Національному університеті “Львівська політехніка” науковці, винахідники та студенти мали змогу побувати на тренінгах відомого  фахівця у галузі технологічного підприємництва, керуючого партнера компанії BayView Innovations Дениса Довгополого. Нагадаємо,  ця відома фірма об'єднує  компанії...

Переглядів: 2919 Коментарів: 0

Вища освіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини
Ми у Facebook
Ми у Facebook