Період публікації:

від

до

Категорія:

У Львівській політехніці вшанували пам’ять видатного вченого-дослідника Голодомору в Україні Джеймса Мейса (фото)

Опубліковано: П`ятниця, 26 лютого 2016 

min
max

З нагоди дня народження людини, яка відкрила світові всю правду про Голодомор в Україні 1932-1933 років, відомого американського історика і політолога Джеймса Мейса в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся діалог із його дружиною Наталією Дзюбенко-Мейс. Тема зустрічі: «Сьогодні наші мертві обирають кожного з нас».

Такий діалог проводився з ініціативи Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Народного дому «Просвіта» та Товариства «Просвіта» Львівської політехніки, Львівського обласного Будинку вчителя.

Теплим словом учасників та гостей зустрічі привітав проректор з науково-педагогічної роботи університету Роман Корж. Він підкреслив, що зараз важливим є те, щоб молоде покоління знало і не було байдужим до того, чиїми зусиллями світові було розкрито правду про український Голодомор. Він вважає, що саме за книжками Джеймса Мейса і його дружини Наталії повинно інтелектуально та духовно зростати молоде покоління українців.

Народний депутат України Оксана Юринець, яка взяла участь в діалозі «Сьогодні наші мертві обирають кожного з нас», нагадала присутнім, що ідея запалювати свічку у День пам’яті жертв Голодомору належить саме Джеймсу Мейсу.

Модератор заходу директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська наголосила: «Ми повинні зрозуміти, прийняти і повернути ім’я Джеймса Мейса у духовний простір України. Адже він був більшим українцем, ніж самі українці».

Високо оцінила творчу і громадянську спадщину Джеймса Мейса та Наталії Дзюбенко-Мейс відома українська письменниця, лауреат Шевченківської премії Галина Пагутяк.

Своїми спогадами про чоловіка поділилась Наталія Дзюбенко-Мейс. Вона – автор численних аналітичних статей і досліджень з питань Голодомору 1932-1933-х років та забутих сторінок історії України, упорядник книг «День і вічність Джеймса Мейса» та «Ваші мертві вибрали мене», в якій зібрані матеріали історичних досліджень її чоловіка. Відомий роман письменниці «Андрій Первозванний» став справжнім відкриттям для української літератури.

Вона розповіла також про схожість українських вишивок і прикрас на фольклористику індіанського племені, звідки походить історик. Розповіла про його захоплення Львовом та українською піснею і мовою.

Під час зустрічі її учасники поставили свої підписи під зверненням до Львівської міської ради, аби присвоїти ім'я Джеймса Мейса одній із вулиць галицької столиці. А студенти Інституту гуманітарних та соціальних наук організували флешмоб, присвячений Джеймсу Мейсу та його дружині.

За матеріалами прес-служби Національного університету «Львівська політехніка»

Немає коментарів

Схожі статті:

Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич зустрівся із академічною спільнотою Львівської політехніки Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич зустрівся із академічною спільнотою Львівської політехніки Опубліковано: Понеділок, 26 листопада 2018 Днями у рідній альма-матер – Національному університеті «Львівська політехніка» – побував заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич. В актовій залі головного корпусу університету відбулася його зустріч з викладачами, студентами й аспірантами навчального закладу, під час якої обговорено...

Переглядів: 230 Коментарів: 0

Вища освіта

У Львівській політехніці відбудеться зустріч із відомою українською журналісткою і письменницею Наталією Дзюбенко-Мейс У Львівській політехніці відбудеться зустріч із відомою українською журналісткою і письменницею Наталією Дзюбенко-Мейс Опубліковано: Вівторок, 23 лютого 2016 24 лютого о 14.00 год. в актовій залі головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» (вул. С. Бандери, 12) відбудеться зустріч письменниці та журналістки Наталії Дзюбенко-Мейс із громадськістю Львова. Тема діалогу – «Сьогодні наші мертві обирають кожного з нас». Присвячена ця зустріч...

Переглядів: 2935 Коментарів: 0

Вища освіта
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook