Період публікації:

від

до

Категорія:

Львівська політехніка приймала енергетичний форум за участі України та країн Вишеградської четвірки (фото)

Опубліковано: П`ятниця, 26 лютого 2016 

min
max

25 лютого відповідальні працівники міністерств закордонних справ країн Вишеградської четвірки (до неї входять Польща, Словаччина, Чехія і Угорщина), а також України, фахівці у сфері енергоефективності і енергозбереження, представники місцевих рад зібралися у Національному університеті «Львівська політехніка». Вони провели «круглий стіл», який є частиною ініціативи «Презентація досвіду Вишеградської групи в Україні».

Вступним словом зустріч відкрив Державний секретар Міністерства зовнішніх та європейських справ Словацької Республіки Ігор Слободнік. Він зазначив, що країни Вишеградської групи, і зокрема Словаччина, роблять все можливе, щоб Україна здобула справжню енергетичну незалежність. Наш західний сусід посідає провідні позиції щодо реверсного постачання газу до України, передає нашій країні кращий досвід енергозбереження і енергоефективності.

Ректор Національного університету «Львівська політехніка» професор Юрій Бобало сердечно привітав гостей, нагадавши, що актова зала університету, де проходить зустріч, оздоблена картинами за ескізами видатного художника Яна Матейка, які символізують неухильний поступ науково-технічного прогресу. Він також говорив про внесок науковців університету у розробку технологій енергозбереження і енергоефективності, альтернативних джерел енергії.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка і голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин присвятили свої виступи розповіді про транзитні можливості Львівщини, запроваджені пілотні проекти енергоощадності, а також розширення видобутку власних енергоносіїв, створення сприятливих умов для іноземних інвестицій у сферу енергетики.

Своїм баченням цієї проблематики поділилися заступник Міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, заступник Міністра закордонних справ Чеської Республіки Ярослав Лудва, Державний секретар з безпекової політики та міжнародного співробітництва Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Іштван Мікола, заступник державного секретаря Міністерства закордонних справ Республіки Польщі Марек Зюлковскі.

Цікаві ідеї та пропозиції під час засідання «круглого столу» висловили керівник Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, виконавчий директор Асоціації енергоефективних міста України Андрій Кирчів, інші промовці.

Під час прес-конференції, що підсумувала зустріч, журналісти поцікавилися у керівників делегацій країн Вишеградської четвірки щодо їх позиції у питанні доцільності побудови газопроводу «Північний потік-2». Польща, Словаччина і Угорщина однозначно розглядають цей проект як суто політичний, спрямований на зменшення транзитних можливостей України у постачанні газу до Європи. Натомість Чехія займає особливу позицію, виходячи зі своїх економічних і геополітичних інтересів.

Представники країн Вишеградської четвірки торкалися не лише проблем енергоефективності і енергозбереження. У їх виступах чітко простежувалася політична підтримка України, зокрема, у питаннях її євроінтеграції, запровадження безвізового режиму, продовження санкцій щодо Росії. Водночас наші гості говорили про необхідність пришвидшення і поглиблення реформ в Україні, посилення боротьби з корупцією, здійснення реальної децентралізації.

Наступна зустріч представників Вишеградської четвірки і України відбудеться у квітні цього року у Вінниці та буде присвячена проблемам малого і середнього бізнесу.

За матеріалами прес-служби Національного університету «Львівська політехніка»

Немає коментарів

Схожі статті:

Львівська політехніка налагоджує співпрацю з китайськими університетами Львівська політехніка налагоджує співпрацю з китайськими університетами Опубліковано: Четвер, 04 жовтня 2018 Днями Національний університет «Львівська політехніка» відвідала представницька делегація з Китаю – із Цьюаньчжоуського університету інформаційного інжинірингу з міста Ма Жуйтянь. Очолював її ректор Го Сяопін. До складу делегації входили проректор Лінь Дун та інші очільники структурних підрозділів китайського...

Переглядів: 307 Коментарів: 0

Вища освіта

Львівська політехніка стала членом Всесвітньої асоціації франкофонії (фото) Львівська політехніка стала членом Всесвітньої асоціації франкофонії (фото) Опубліковано: Середа, 04 квітня 2018 Про це стало відомо під час візиту до Університету Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Франції в Україні Ізабель Дюмон. Високу гостю тепло привітав ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало, котрий високо оцінив підтримку Франції зусиллям України стати повноправним членом європейської...

Переглядів: 325 Коментарів: 0

Вища освіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook