Період публікації:

від

до

Категорія:

У Львівській політехніці відбудеться зустріч із відомою українською журналісткою і письменницею Наталією Дзюбенко-Мейс

Опубліковано: Вівторок, 23 лютого 2016 

min
max

24 лютого о 14.00 год. в актовій залі головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» (вул. С. Бандери, 12) відбудеться зустріч письменниці та журналістки Наталії Дзюбенко-Мейс із громадськістю Львова. Тема діалогу – «Сьогодні наші мертві обирають кожного з нас». Присвячена ця зустріч творчій спадщині Джеймса Мейса – людині, завдяки дослідженням якої світ дізнався про Голодомор 1932-1933 років в Україні.

Організаторами цього заходу виступають: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», Львівський обласний Будинок учителя, Народний дім «Просвіта» і Товариство «Просвіта» Львівської політехніки.

Що знаємо про Джеймса Мейса? Чому у Львові має бути вулиця, названа його іменем? Кому належить ідея запалювати свічку у День пам’яті жертв Голодомору? Як нащадок індіанського племені Черокі став першим науковцем, який розповів світові про геноцид українського народу?

Про це та багато іншого ви дізнаєтеся на зустрічі з Наталією Дзюбенко-Мейс, дружиною Джеймса Мейса. Під час діалогу вона також відповість на запитання студентів та викладачів, представників громадськості Львова, владних структур, журналістів. Студенти Львівської політехніки організують флешмоб, присвячений Джеймсу Мейсу та його дружині.

На заході буде оприлюднено текст звернення, адресованого до міської ради Львова, щодо надання одній із міських вулиць імені Джеймса Мейса.

Довідка:

Джеймс Ернест Мейс (1952-2004) – американський історик, політолог, доктор історичних наук. Завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор 1932-1933 років в Україні. Посмертно нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого II ступеня (2005 р.). У полі його зору були питання національної ідентичності, української мови, державотворення, проблем кримсько-татарського народу тощо.

Наталія Дзюбенко-Мейс – автор численних аналітичних статей і досліджень з питань Голодомору 1932-1933-х років та забутих сторінок історії України. Вона упорядник книг «День і вічність Джеймса Мейса» та «Ваші мертві вибрали мене», в якій зібрані матеріали історичних досліджень її чоловіка. Відомий роман письменниці «Андрій Первозванний» став справжнім відкриттям для української літератури. Пані Наталія – член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України.

За матеріалами прес-служби Національного університету «Львівська політехніка»

Немає коментарів

Схожі статті:

Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич зустрівся із академічною спільнотою Львівської політехніки Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич зустрівся із академічною спільнотою Львівської політехніки Опубліковано: Понеділок, 26 листопада 2018 Днями у рідній альма-матер – Національному університеті «Львівська політехніка» – побував заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич. В актовій залі головного корпусу університету відбулася його зустріч з викладачами, студентами й аспірантами навчального закладу, під час якої обговорено...

Переглядів: 210 Коментарів: 0

Вища освіта

У Львівській політехніці вшанували пам’ять видатного вченого-дослідника Голодомору в Україні Джеймса Мейса (фото) У Львівській політехніці вшанували пам’ять видатного вченого-дослідника Голодомору в Україні Джеймса Мейса (фото) Опубліковано: П`ятниця, 26 лютого 2016 З нагоди дня народження людини, яка відкрила світові всю правду про Голодомор в Україні 1932-1933 років, відомого американського історика і політолога Джеймса Мейса в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся діалог із його дружиною Наталією Дзюбенко-Мейс. Тема зустрічі: «Сьогодні наші...

Переглядів: 1175 Коментарів: 0

Вища освіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook