Період публікації:

від

до

Категорія:

Інна Совсун відповіла на запитання народних депутатів з трибуни Верховної Ради України

Опубліковано: П`ятниця, 19 лютого 2016 

min
max

Потрібна тривала та системна робота над якістю підручників. Про це повідомила перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час відповіді на запитання депутатів з трибуни Парламенту 19 лютого 2016 року.

Інна Совсун зазначила, що проблемні питання підручників накопичувалися роками. Першочергово, це стосуються якості підручників. Підручники не цікаві для дітей,  сповненні анахронічних прикладів, які відірвані від  сучасного життя і більше того, не спонукають дітей до навчання. «Ми говоримо про те, що потрібна тривала та система робота вирішення цієї проблеми», - підкреслила Інна Совсун.

Саме тому, щоб покращити якість підручників у 2015 році було затверджено нове положення про конкурс підручників. Серед основних змін цього конкурсу є те, що на конкурс можна подаватися не лише видавництвам, а й окремим авторам тому, що дозволено подавати рукописи підручників. Це дозволить розширити перелік авторів, які беруть участь у написанні підручників.

По-друге, розроблені окремі вимоги до експертів, які перевірятимуть підручники. По-третє, суттєво розширено права вчителів та школи на вибір підручників. «Безпосередньо більшість вчителів можуть визначати, які підручники є найкращими», - зазначила перший заступник Мінстра.

Очікується, що конкурс підручників, який стартував 8 лютого, буде завершено в травні 2016 року. Для того, щоб уникнути проблем із замовленням підручників у 2016 році, одразу буде оголошено про тендерну закупівлю підручників. Перший заступник Міністра зауважила, що попри вимушену затримку з друком та доставкою підручників у минулому році, завдяки прозорим тендерним процедурам Міністерство зекономило 80 млн грн. До прикладу, виходячи з показників минулого року планувалося, що підручник для 4-го класу буде коштувати 34 грн, але після торгів його вартість була 24, 9 грн. «Зекономлені кошти були скеровані на місця в рамках освітньої субвенції на закупівлю підручників в цьому році», - пояснила Інна Совсун.

Друге питання, на яке відповіла Інна Совсун стосувалося фінансування професійно-технічної освіти в 2016 році. За словами першого заступника Міністра, 4 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №41 про внесення змін до постанови КМУ від 16 вересня №727 для того, щоб спрямувати 500 млн зі стабілізаційної дотації до місцевих бюджетів. «Ці кошти перекриють нестачу в забезпеченні закладів ПТО. Кошти будуть скеровані на місця там, де були проблеми.», - підкреслила Інна Совсун.

Верховною Радою було прийнято закон, що повинен врегулювати це питання. Очікується рішення Президента щодо підписання цього закону.

Станом на сьогодні повністю профінансовані заклади профтехосвіти в 10 областях. Місцеві бюджети відмовилися виконувати свої фінансові зобов’язання щодо фінансування 31 профтехзакладу з поміж 800, які функціонують в країні. Також не профінансовано додатково ще 70 професійно-технічних  навчальних закладів.

Крім того перший заступник Міністра наголосила на тому, що «ЗНО справедливо вважається найуспішнішою реформою за весь час незалежності держави. Робота центру, забезпечення системи ЗНО користується заслуженою довірою суспільства».

Як повідомила Інна Совсун, було змінено фактично все керівництво УЦОЯО: директора та трьох його заступників. Восени 2015 року також було прийнято рішення про внесення змін до Закону «Про державний бюджет» та прийнято постанову Кабінету Міністрів про виділення додаткових 10 мільйонів гривень на забезпечення роботи УЦОЯО. Завдяки цим грошам було оновлено матеріально-технічну базу УЦОЯО та регіональних центрів оцінювання якості освіти, яка не оновлювалась з 2009 року.

Інна Совсун наголосила, що через воєнно-політичний стан в країні було втрачено Донецький та Кримський регіональні центри оцінювання якості освіти. Їм на заміну було з нуля створено регіональні центри: у Слов’янську та  Херсоні. У листопаді 2015 року було прийнято постанову про підвищення зарплат працівників УЦОЯО та регіональних центрів і це дозволило вирішити питання кадрового забезпечення.

«На сьогодні ЗНО-2016 вийшло на нормальний план підготовки. Відповідно до затвердженого календарного плану, ми вкладаємось у визначені рамки», - зазначила Інна Совсун. 1 лютого 2016 року розпочалася реєстрація учасників ЗНО, на той момент вже була узгоджена та підготовлена нормативно-правова база, відновлене програмне забезпечення. Перший заступник Міністра також повідомила, що новацією цього року стане апробація нового формату тестування з іноземних мов – тесту на аудіювання. Інна Совсун також зазначила, що вчителі, які беруть участь у проведенні ЗНО безпосередньо, також мають отримувати достойне матеріальне відшкодування.

Перший заступник Міністра повідомила, що новий проект закону «Про освіту»,  було відправлено на повторне перше читання до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, оскільки Міністерство та Комітет погодили рішення про можливість вдосконалення окремих пунктів законопроекту. Інна Совсун наголосила, що основними перевагами нового закону «Про освіту» є перехід до дванадцятирічної школи, що дозволить як зменшити навантаження на учнів у молодшій школі, так і розширити можливість профілювання у старших класах. Також важливою новацією є визнання різних видів освіти: формальної, неформальної та інформальної. Завдяки цій новації люди, які отримали знання неформально, зможуть верифікувати їх за формальною процедурою. Перший заступник Міністра також зауважила, що запровадження незалежної сертифікації вчителів, яке також передбачено новим законопроектом, сприятиме зростанню заробітної платні вчителів, оскільки законом передбачено, що ті вчителі, які погодилися довести свою високу кваліфікацію, отримуватимуть щомісячну надбавку.

Джерело: МОН

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Інна Совсун: Система фінансування вищої освіти повинна забезпечувати оперативне реагування на потреби суспільства і бути прозорою Інна Совсун: Система фінансування вищої освіти повинна забезпечувати оперативне реагування на потреби суспільства і бути прозорою Опубліковано: Понеділок, 29 лютого 2016 Треба розробити таку формулу фінансування вищої освіти, яка дозволятиме надавати кошти високоякісній освіті, буде прозою, а також враховуватиме міжнародний досвід. На цьому наголосила перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час дебатів щодо фінансування вищої освіти, організованих аналітичним...

Переглядів: 1234 Коментарів: 0

Вища освіта

Реформи не здійснюється за один рік, особливо у середовищі, де необхідно поміняти ставлення до освіти Реформи не здійснюється за один рік, особливо у середовищі, де необхідно поміняти ставлення до освіти Опубліковано: Середа, 10 лютого 2016 Під час брифінгу перший заступник Міністра освіти і науки розповіла про імплементацію Закону України «Про вищу освіту». «Реформа не здійснюється за один рік, особливо у середовищі освіти, де необхідно не просто змінити законодавчу базу, а поміняти практики, ставлення і підходи, які закріплені роками...

Переглядів: 3065 Коментарів: 0

Департамент освіти і науки
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook