Період публікації:

від

до

Категорія:

Із студентами Львівської політехніки зустрівся Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук (фото)

Опубліковано: П`ятниця, 19 лютого 2016 

min
max

19 лютого Національний університет «Львівська політехніка» відвідав Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадського дипломата, який має українське походження, прийняв ректор університету професор Юрій Бобало.

Відбулася відверта і корисна розмова, під час якої посол Роман Ващук запевнив свого співрозмовника у всебічній і активній підтримці України з боку Канади у конфлікті з Росією. Вони розглянули також низку питань, пов'язаних із поглибленням співробітництва між нашими країнами, зокрема в науково-освітній сфері. Власне, нинішній візит канадського посла до Львова пов'язаний із відкриттям у місті виставки «Освіта в Канаді».

В актовій залі головного корпусу Львівської політехніки відбулася зустріч канадського гостя із студентами університету. У своєму вступному слові Роман Ващук наголосив, що Україна належить до «природних союзників Канади», тут нині перебуває найбільша українська діаспора. Останнім часом, у зв'язку з російською агресією, значно посилилися контакти наших держав у різноманітних сферах, зокрема у військових стосунках. Так, нині на Яворівському полігоні перебувають канадські військовослужбовці, котрі спільно з українськими вояками проводять інтенсивний вишкіл. Торік Канада виділила на допомогу Україні понад 130 млн канадських доларів.

Як відомо, нещодавно Роман Ващук разом із багатьма іноземними послами підтримав продовження подальших реформ в Україні. «Перше, що мають вчинити ваші політики, – наголосив він, – це зберегти порив і надію своїх співвітчизників, не розчаровувати людей. Безумовно, вони мають нині великий скарб: українські виборці розсудливо розпорядились своїми голосами і на президентських, і на парламентських та місцевих виборах. І, за свідченням спостерігачів, це все робилося відкрито і чесно».

Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні відповів на низку запитань, які йому поставили львівські політехніки. Йшлося, зокрема, про його бачення боротьби з корупцією в Україні, встановлення можливого безвізового режиму між нашими країнами, про вирішення проблеми сирійських біженців тощо. Зацікавилися студенти і тим, як у Канаді вирішують питання працевлаштування випускників університетів.

Запитали Романа Ващука й про те, як він став дипломатом. Виявилося, що трапилося це цілком випадково, бо до того він займався історією військових злочинців ІІ світової війни, вивчав мови. До речі, пан Роман справжній поліглот, оскільки вільно володіє сімома мовами. А в дипломатію потрапив, взявши участь в оголошеному конкурсі. З 1987 року розпочав працювати в Міністерстві закордонних справ Канади, згодом був співробітником посольства своєї країни в СРСР.

В Україні він вже вдруге, адже в 1994-1998 роках був радником канадського посольства в Києві. Згодом працював у Берліні у штаб-квартирі Оттави (Канада). Від серпня 2011 року – Надзвичайний і Повноважний Посол Канади у Сербії, Македонії та Чорногорії. А більше року тому став Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Києві.

На завершення зустрічі Роман Ващук запросив присутніх відвідати виставку «Освіта в Канаді», що відкривається 20 лютого у Львові. На ній можна отримати повну інформацію про сучасну систему освіти в Країні Кленового Листя, дізнатися про місцеві університети, коледжі та мовні школи, їх традиції та концепції викладання.

За матеріалами прес-служби Національного університету «Львівська політехніка»

Немає коментарів

Схожі статті:

Гість Львівської політехніки – посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті (фото) Гість Львівської політехніки – посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті (фото) Опубліковано: Середа, 28 березня 2018 Перебуваючи з візитом у Національному університеті «Львівська політехніка», Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Індія в Україні Манодж Кумар Бхарті наголосив: «Індія дуже зацікавлена в навчанні своїх студентів в українських технічних вишах». Це був один із важливих меседжів, котрі прозвучали...

Переглядів: 341 Коментарів: 0

Вища освіта

День відкритих дверей на кафедрі електронних обчислювальних машин Львівської політехніки День відкритих дверей на кафедрі електронних обчислювальних машин Львівської політехніки Опубліковано: Середа, 27 березня 2019 30 березня об 11:00 год. в аудиторії 503 V навчального корпусу Національного університету «Львівська політехніка» (вул. С. Бандери, 28а) відбудеться День відкритих дверей кафедри електронних обчислювальних машин. Кафедра ЕОМ є першою кафедрою комп’ютерного профілю в Західному регіоні України, а її...

Переглядів: 249 Коментарів: 0

Вища освіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook