Період публікації:

від

до

Категорія:

Сергій Квіт: Одними із пріоритетів МОН у 2016 році є модернізація підготовки фахівців у сфері професійної освіти та реформування системи фінансування вищої освіти

Опубліковано: П`ятниця, 19 лютого 2016 

min
max

Про розвиток галузі освіти і науки у 2015 році та пріоритетні завдання Міністр освіти і науки України Сергій Квіт розповів під час Всеукраїнської наради з керівниками департаментів (управлінь) освіти і науки та директорами обласних інститутів післядипломної освіти у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна 18 лютого 2016 року.

Одним із пріоритетів МОН у 2016 році є модернізація підготовки фахівців у сфері професійної освіти. Сергій Квіт зазначив, що синхронне прийняття нових законів «Про освіту» та «Про професійну освіту» надасть повноваження обласній владі визначати потреби регіону в найбільш затребуваних професіях, приймати рішення щодо матеріальної бази навчальних закладів, враховуючи потреби ринку праці. «Мова не йде про фізичне скорочення мережі, а про її ефективність. Повноваження і кошти треба віддавати в регіони», – зазначив Міністр.

За словами Сергія Квіта, планується створення обласних рад стейкхолдерів, до складу яких увійдуть представники працедавців, місцевої влади, навчальних закладів та експертів. Саме ці ради будуть приймати рішення про те, які професії розвивати. Це та управлінська ідея, яка сьогодні працює у всьому світі.

Як повідомив Міністр, проект закону «Про освіту», що знаходиться у Верховній Раді України, запроваджує профільну школу. Це означає, що у будь-якому, навіть невеликому селі залишиться початкова школа, а діти старших класів будуть довозитися шкільними автобусами до навчальних закладів, де є кваліфіковані кадри, спеціальне обладнання для класів. Саме тому сьогодні в центрі уваги Міністерства – створення опорних шкіл. У 2015 році Уряд виділив 100 млн на обладнання для кабінетів фізики, а на створення опорних шкіл у цьому році передбачено 200 млн гривень. Це завдання також потребує відповідного транспортного забезпечення. В цьому році на придбання шкільних автобусів передбачено 650 млн гривень. «Ми також розраховуємо, що до закупівлі автобусів долучиться місцева влада і питання транспортного забезпечення в цьому році буде вирішено», – зазначив Сергій Квіт. Очікується, що Міністерство буде проводити тільки конкурси підручників по змісту, а кошти на підручники і автобуси передаватимуться на місця, які будуть здійснювати закупівлю.

Щодо законодавчих ініціатив Міністерства Сергій Квіт відзначив прийняття Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», завдяки якому змінюється інфраструктура наукових досліджень, реалізуються нові наукові проекти. Зокрема, Міністерство планує створити фізико-технічний університет, бакалаврська програма якого буде працювати на базі Київського національного університету Тараса Шевченка, а магістерська, PhD програми – на базі галузевих академій. «Сучасна дослідницька інституція – це не просто будинок з сучасними лабораторіями, це цілісна система, де виховується науковець, де він може знайти інвестора для своїх досліджень», – підкреслив Сергій Квіт.

Реформування системи фінансування вищої освіти – у пріоритетних завданнях Міністерства на 2016 рік. У цьому році в планах МОН внести зміни до бюджетного кодексу для того, щоб скасувати обов’язковість затвердження штатних розписів університетів у Міністерстві. Крім того, планується розробити законопроект щодо фінансування вищої освіти. Зараз фінансування вищих навчальних закладів здійснюється через державне замовлення. Ця система себе вичерпала. Головна ідея нової системи полягає в тому, що фінансування університетів буде поділятися на базове і на те, що надходить разом з абітурієнтами. «Будуть високі вимоги до університетів, щоб отримати базове фінансування для своєї життєдіяльності. В такий спосіб ми підтримуємо найкращі вищі навчальні заклади», – пояснив Сергій Квіт.

Разом з тим, Міністр підкреслив, що зменшення кількості ВНЗ не впливатиме на кількість викладачів і студентів, а університети надаватимуть якісну освіту. Як зазначив Сергій Квіт, в минулому році було запроваджено принцип пріоритетності вступу до вищих навчальних закладів, що зробило вступну кампанію більш прозорою. На жаль, сьогодні серед абітурієнтів менш популярні інженерно-технічні спеціальності, а також ті, що пов’язані з фізико-математичними, природничими науками. «Якщо немає черг на спеціальності, які критично важливі для нашої держави, економіки і ринку праці, Міністерство дозволить університетам проводити власні конкурси та додавати бали для того, щоб популяризувати ці спеціальності», – повідомив Міністр.

Сергій Квіт підкреслив, що великий успіх досягнуто на міжнародному рівні завдяки асоційованому членству України в Програмі ЄС «Горизонт 2020», загальний фонд якої становить 80 млрд євро. Міністр повідомив, що після здобуття членства до України були запрошені міжнародні експерти, які у березні цього року проведуть аудит українських наукових досліджень. Експерти визначать, які дослідження необхідно розвивати в першу чергу як для потреб держави, так і для потреб науки.

Немає коментарів

Схожі статті:

МОН продовжує пошук фахівців з питань реформ у сфері освіти і науки – оголошено наступний конкурс в директорати МОН продовжує пошук фахівців з питань реформ у сфері освіти і науки – оголошено наступний конкурс в директорати Опубліковано: Середа, 23 травня 2018 МОН починає нову хвилю відбору фахівців з питань реформ – 17 травня 2018 року відкрито прийом документів на конкурс на зайняття 24 посад. Це, зокрема, 14 посад державних експертів та 10 – керівників експертних груп в усіх 7-ми директоратах Міністерства. Оскільки сьогодні МОН є драйвером масштабних...

Переглядів: 511 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції

Уряд розпочинає програму оновлення української школи, питання інвестування в освіту залишається пріоритетом, - Володимир Гройсман Уряд розпочинає програму оновлення української школи, питання інвестування в освіту залишається пріоритетом, - Володимир Гройсман Опубліковано: Вівторок, 15 серпня 2017 Уряд України в рамках реалізації п'яти ключових реформ держави розпочинає пілотні проекти загальнодержавної програми «Нова українська школа» і залишає в числі пріоритетів інвестування в освіту та подальше збільшення зарплат українських вчителів. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман...

Переглядів: 593 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook