Період публікації:

від

до

Категорія:

Інна Совсун: Освіта – це стратегічний ресурс держави

Опубліковано: П`ятниця, 19 лютого 2016 

min
max

18 лютого, під час розгляду депутатами закону № 3491 «Про освіту» у Парламенті, перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун наголосила на важливості прийняття закону про освіту та значенні освіти для розвитку суспільства.

За словами першого заступника Міністра, освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного та культурного розвитку людини, успішної соціалізації та економічного добробуту. «Освіта – це стратегічний ресурс будь-якої держави», – зазначила Інна Совсун.

Перший заступник Міністра підкреслила, що представлений у Верховній Раді України законопроект є базовим, рамковим проектом закону «Про освіту». Цей закон системно доповнюється вже діючим на сьогодні Законом України «Про вищу освіту», і також буде доповнений законопроектом «Про професійну освіту», який вже внесено до Парламенту, законами «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про загальну середню освіту».

Як повідомила Інна Совсун, новий закон надасть системі освіти більшу свободу у закладах освіти через їх автономію, зокрема, кадрову та фінансову; свободу здобувачам освіти, вчителям, педагогам – академічну мобільність, свободу творчості, простір для ініціативності тощо. «Жодна норма у нових законах не повинна порушувати ініціативу та творчість в системі освіти. Другим важливим завданням, яке стоїть перед реформою в системі освіти, є затвердження людини як найвищої цінності відповідно до духу нашої Конституції», – наголосила перший заступник Міністра.

Інна Совсун додала, що одними із важливих завдань закону є створення умов для розвитку конкуренції в освіті, нагляду за академічною доброчесністю, створення можливостей для підвищення оплати праці викладачам, які будуть проходити додаткову незалежну сертифікацію. Законопроект також містить нові статті про рамки кваліфікацій та рівні Національної рамки кваліфікацій, зменшення регуляторної функції держави в умовах переходу до автономії закладів освіти, перерозподіл влади між органами державної влади та органами місцевого самоврядування різних рівнів.

Проект закону № 3491«Про освіту» було відправлено на повторне перше читання до Комітету з питань освіти і науки.

Немає коментарів

Схожі статті:

МОН продовжує пошук фахівців з питань реформ у сфері освіти і науки – оголошено наступний конкурс в директорати МОН продовжує пошук фахівців з питань реформ у сфері освіти і науки – оголошено наступний конкурс в директорати Опубліковано: Середа, 23 травня 2018 МОН починає нову хвилю відбору фахівців з питань реформ – 17 травня 2018 року відкрито прийом документів на конкурс на зайняття 24 посад. Це, зокрема, 14 посад державних експертів та 10 – керівників експертних груп в усіх 7-ми директоратах Міністерства. Оскільки сьогодні МОН є драйвером масштабних...

Переглядів: 532 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції

Уряд розпочинає програму оновлення української школи, питання інвестування в освіту залишається пріоритетом, - Володимир Гройсман Уряд розпочинає програму оновлення української школи, питання інвестування в освіту залишається пріоритетом, - Володимир Гройсман Опубліковано: Вівторок, 15 серпня 2017 Уряд України в рамках реалізації п'яти ключових реформ держави розпочинає пілотні проекти загальнодержавної програми «Нова українська школа» і залишає в числі пріоритетів інвестування в освіту та подальше збільшення зарплат українських вчителів. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман...

Переглядів: 604 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook