Період публікації:

від

до

Категорія:

Громадське обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо упорядкування ліцензування освітньої діяльності»

Опубліковано: П`ятниця, 12 лютого 2016 

min
max

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо упорядкування ліцензування освітньої діяльності» розроблено на виконання вимог Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та відповідно до норм Закону України «Про адміністративні послуги».

Розробка вказаного законопроекту зумовлена необхідністю врегулювання питання ліцензування у сфері освіти, а також необхідністю приведення змісту законів, що регулюють господарську діяльність у сфері освіти, у відповідність до Закону Україні «Про ліцензування видів господарської діяльності», з урахуванням норм Закону України «Про адміністративні послуги».

Освітня галузь складається з кількох сфер, зокрема, дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти. Кожна сфера має свою специфіку, особливості, умови її здійснення. Застосовувати однакові вимоги до ліцензування освітньої діяльності у різних сферах освіти є неможливим. Окрім того, сфера освітньої діяльності, що здійснюється закладами освіти, повинна бути відображена в ліцензії з метою інформування кінцевого споживача освітніх послуг. Тому пропонується передбачити проведення процедури ліцензування освітньої діяльності з урахуванням специфіки, встановленої відповідними законами для кожної сфери освіти, а таку специфіку освіти відобразити в кожному галузевому освітньому законі.

Необхідність прийняття вказаного Закону зумовлена необхідністю упорядкування ліцензування освітньої діяльності, зокрема, визначення вичерпних переліків підстав для відмови у видачі ліцензії, для анулювання або переоформлення ліцензії, розмежування повноважень органів ліцензування освітньої діяльності закладів освіти (Міністерство освіти і науки України і обласні, Київську міську державні адміністрації) між відповідними сферами освіти, а також встановлення вимоги отримання ліцензії на освітню діяльність для всіх заявників незалежно від форми власності та підпорядкування.

Відсутність законодавчого врегулювання окреслених вище проблем станом на сьогодні створює суттєві проблеми при проведенні ліцензування освітньої діяльності.

Назва органу виконавчої влади, що розробляв регуляторний акт:

Міністерство освіти і науки України.

Назва структурного підрозділу, що розробляв регуляторний акт, адреса та телефони:

Управління ліцензування та акредитації, м. Київ, проспект Перемоги, 10; тел. (044) 481-32-34, e-mail: o_grechko@i.ua.

Зазначений проект постанови та аналіз регуляторного впливу оприлюднено на офіційному веб-сайті МОН: www.mon.gov.ua.

Зауваження та пропозиції надаються протягом 1 місяця до Міністерства, а також на адресу Державної регуляторної служби (01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11 або на електронну адресу: inform@dkrp.gov.ua).

Немає коментарів

Схожі статті:

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на програму ЄС з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» МОН пропонує для громадського обговорення проєкт змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на програму ЄС з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» Опубліковано: Четвер, 22 серпня 2019 МОН пропонує для громадського обговорення проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі ЄС з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до...

Переглядів: 29 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про внесення змін до наказу МОН України від 21.03.2016 № 292, зареєстрованого у Мін'юсті України 8 квітня 2016 р. за № 532/28662» МОН пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про внесення змін до наказу МОН України від 21.03.2016 № 292, зареєстрованого у Мін'юсті України 8 квітня 2016 р. за № 532/28662» Опубліковано: Четвер, 22 серпня 2019 Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.03.2016 № 292, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 8 квітня 2016 р. за № 532/28662». Проєкт акта розроблено відповідно до пункту 10 частини...

Переглядів: 31 Коментарів: 0

Вища освіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook