Період публікації:

від

до

Категорія:

Міністерство освіти і науки продовжує працювати над реформами

Опубліковано: Середа, 10 лютого 2016 

min
max

«Міністерство освіти і науки України працює і буде працювати над реформами». На цьому наголосив Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час брифінгу у Будинку Уряду 9 лютого 2016 року.

Міністр зазначив, що за останні роки фінансування на освіту і науки збільшилося. Зокрема, у порівнянні з 2013 роком кошти на наукові дослідження було збільшено на 40%. Державне замовлення для вищих навчальних закладів зросло на 17%, а для коледжів і технікумів – на 38%. Освітня субвенція для шкіл збільшена майже на 1 млрд гривень, а фінансування зовнішнього незалежного оцінювання - на 16%, що дозволило переоснастити Український центр оцінювання якості освіти і успішно готуватися до нової вступної кампанії.

Як повідомив Сергій Квіт, Уряд вперше виділив 650 млн гривень на придбання шкільних автобусів. В минулому році тендер на придбання автобусів не відбувся тому, що заявку подав на участь лише один його учасник. Кошти, призначені на ці автобуси, були закладені в освітню субвенцію на цей рік. Також в цьому році 600 млн гривень передбачено на шкільні автобуси місцевим органам влади. За словами Міністра, шкільні автобуси надзвичайно важливі для виконання програми опорних шкіл, яка є центральною на цей рік. В контексті прийняття нового базового закону «Про освіту» відбуватиметься перехід до так званої «профільної школи». «Кожне найменше село буде мати початкову школу. Водночас, в усіх регіонах будуть створюватися опорні школи з належним обладнанням кабінетів, з кваліфікованим кадровим складом», - додав Сергій Квіт.

За словами Міністра, на створення опорних шкіл Уряд вже заклав в бюджеті 200 млн гривень, а на придбання обладнання для кабінетів фізики в минулому році виділено 100 млн гривень. Окрім того, Міністерство співпрацює з багатьма міжнародними інвесторами з питання оснащення та створення опорних шкіл. Як повідомив Сергій Квіт, МОН активно працює над законодавчою базою освіти і науки. Так, в минулому році був прийнятий Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність», який сприятиме інтеграції науки і освіти, розвитку наукової сфери в Україні. В стані розробки знаходиться законопроект «Про інноваційну діяльність», в парламенті знаходяться ще три законопроекти «Про освіту» (№3491), «Про професійну освіту» (№3231), законопроект № 3832 «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території щодо забезпечення прав на здобуття освіти». Останній проект закону призначений для мешканців Криму. «Законопроект передбачає право Міністерства згідно з порядком, визнавати кваліфікації, а не атестати випускників шкіл, оскільки будь-які документи про освіту з печаткою окупаційної влади не визнаються», - пояснив Сергій Квіт. Окрім того, проектом закону передбачені квоти для кримчан під час вступі до вищих навчальних закладів материкової України.

Сергій Квіт підкреслив, що вперше в історії країни у 2015 році Міністерство провело відкритий онлайн-конкурс підручників, коли за підручники голосували самі вчителі. Щоб забезпечити учнів безкоштовними підручниками, з асигнувань Верховної Ради було знайдено 260 млн гривень на їх друк. Причини відсутності механізму перерахування коштів з місцевих бюджетів на центральний рівень друга половина коштів на підручники повинна забезпечуватися місцевими органами влади. Зі свого боку, Міністерство провело тендер, надрукувало і розвезло по областях підручники. При цьому на вартості підручників було зекономлено 80 млн гривень, які потрапили в освітню субвенцію на 2016 рік. «Підручники як і шкільні автобуси будуть закуповуватися в регіонах», - зазначив Міністр.

Сергій Квіт наголосив, що сьогодні опорні школи є у центрі ідеї створення ефективної мережі шкіл. Щодо мережі вищих навчальних закладів, то вони мають бути якісними. «Велика кількість закладів, які не мають належного рівня освіти, а лише вводять в оману абітурієнтів і їхніх батьків, фактично продаючи дипломи», - зазначив Міністр. Міністерство вже позбавило 80 таких ВНЗ та їх філій ліцензій. Університети повинні бути якісними. Такий якісний заклад буде створено Міністерством освіти і науки України спільно з Національною академією наук України. Буде створено вищий фізико-технічний заклад освіти, який навчатиме талановитих дітей. «Бакалаврська програма цього закладу буде на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а магістерські програми будуть створені на базі багатьох академічних інститутів. Це буде просунутий навчальний заклад, що відповідатиме вимогам сьогодення», - підкреслив Міністр..

Міністерство освіти і науки  приділяє велику увагу питанню вивчення англійської мови. Зокрема, збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови у школах: з двох до трьох у 6-9 класах загальної  середньої школи. 119 тисяч школярів перебували у літніх мовних таборах, які будуть організовуватися щороку. З цього навчального року державна підсумкова атестації з іноземної мови обов’язкова.

Сергій Квіт звернув увагу, що для того, щоб надати можливість випускникам шкіл з окупованого Криму, Донецької, Луганської областей вступати до вищих навчальних закладів, в кожній області України є перелік шкіл, куди можна звертатися для дистанційного навчання, складання іспитів екстерном та отримання атестату.

Джерело: МОН

Немає коментарів

Схожі статті:

Середня та професійна освіта є одними із пріоритетів Міністерства на 2016 рік, - Сергій Квіт Середня та професійна освіта є одними із пріоритетів Міністерства на 2016 рік, - Сергій Квіт Опубліковано: Понеділок, 29 лютого 2016 26 лютого 2016 року під головуванням Міністра освіти і науки Сергія Квіта відбулося засідання колегії МОН України. Під час засідання Сергій Квіт зазначив, що у 2016 році першими по пріоритетності для Міністерства будуть питання середньої освіти, професійної освіти, а також всіх перспектив, пов’язаних...

Переглядів: 1369 Коментарів: 0

Профтехосвіта

Реформи не здійснюється за один рік, особливо у середовищі, де необхідно поміняти ставлення до освіти Реформи не здійснюється за один рік, особливо у середовищі, де необхідно поміняти ставлення до освіти Опубліковано: Середа, 10 лютого 2016 Під час брифінгу перший заступник Міністра освіти і науки розповіла про імплементацію Закону України «Про вищу освіту». «Реформа не здійснюється за один рік, особливо у середовищі освіти, де необхідно не просто змінити законодавчу базу, а поміняти практики, ставлення і підходи, які закріплені роками...

Переглядів: 2806 Коментарів: 0

Департамент освіти і науки
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook