Період публікації:

від

до

Категорія:

Павло Хобзей: Відсоток працевлаштування після закінчення професійно-технічного училища є високим

Опубліковано: Понеділок, 08 лютого 2016 

min
max

Про сьогодення та перспективи розвитку професійно-технічної освіти розповів заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей в прямому ефірі ТРК Київ у програмі «У центрі уваги».

Як повідомив Павло Хобзей, сьогодні на ринку праці існує попит на висококваліфікованих робітників. «Відсоток працевлаштування після закінчення професійно-технічного училища є високим – 79,1 %. 85 % із них влаштовуються працювати на виробництво, а 0,7 % йдуть до Збройних Сил України», – зазначив заступник Міністра.

Одним із основних питань професійно-технічної освіти залишається якість підготовки кадрів. При цьому для підвищення якості випускників професійних закладів потрібно вирішити низку проблем. Серед яких – застаріла матеріально-технічна база, брак майстрів, які б мали високу кваліфікацію та могли б передати свої знання учням. «Для того, щоб підготувати кваліфікованого робітника, потрібно знайти, на якому устаткуванні його навчати, мати розхідний матеріал для навчання та доброго наставника, який вміє цю роботу сам зробити і показати, як це відбувається», – зазначив Павло Хобзей. Важливу роль у підготовці кваліфікованих робітників відіграє так зване дуальне навчання, коли велика частина навчального часу приділяється підготовці на підприємстві, куди учень потім піде працювати.

Павло Хобзей також повідомив, що система професійно-технічної освіти дає змогу продовжувати навчання далі. «Профтехосвіта не є глухим кутом, адже можна продовжити навчання у вищих навчальних закладах. І, як показує статистика, 10 % випускників училищ навчаються в університетах», – додав заступник Міністра.

За словами Павла Хобзея, області мають самі вирішувати, з яких спеціальностей їм готувати робітничі кадри. «В областях є плани розвитку, а отже, їм видніше, які робітничі професії потрібні. Це закладено в проектах законів, які вже знаходяться на розгляді в парламенті», – підкреслив заступник Міністра.

Немає коментарів

Схожі статті:

Змагання з інтелектуальної гри «Брейн-Ринг» серед учнів профтехосвіти Львівщини Змагання з інтелектуальної гри «Брейн-Ринг» серед учнів профтехосвіти Львівщини Опубліковано: Субота, 19 листопада 2016 16 листопада у ВПУ № 34 місті Стрий, відбулись чергові відбіркові змагання з інтелектуальної гри «Брейн-Ринг» серед учнів профтехосвіти Львівщини. У змаганнях взяли участь шість команд, а саме:   Стрийське ВПУ № 34                               команда «Легіон» Стрийське ВПУ№ 35                              ...

Переглядів: 744 Коментарів: 0

Профтехосвіта

Вітаємо випускників професійно-технічних навчальних закладів із високими результатами під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році (фото) Вітаємо випускників професійно-технічних навчальних закладів із високими результатами під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році (фото) Опубліковано: Четвер, 23 Червня 2016 Вітаємо випускників професійно-технічних навчальних закладів, які продемонстрували високий рівень підготовки та здали ЗНО на відмінно. Це: Віхрак Марта, учениця Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання та дизайну, яка отримала 198 балів із української мови та літератури...

Переглядів: 1116 Коментарів: 0

Профтехосвіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook