Період публікації:

від

до

Категорія:

Львівському національному університету ім. І.Франка виповнюється 355 років

Опубліковано: Середа, 20 січня 2016 

min
max

Сьогодні, 20 січня, Львівський національний університет ім. Івана Франка відзначає день свого заснування.

20 січня 1661 року було засновано університет Яна II Казимира, нині – Львівський національний університет ім. Івана Франка. Зараз він є одним з найстаріших навчальних закладів Східної Європи.

Від часу заснування і до 1773 року Львівський університет повністю перебував під контролем єзуїтського ордену і підпорядковувався генералові єзуїтів у Римі. На чолі університету стояв ректор. Приміщення університету спочатку було поблизу Краківської вулиці в центрі Львова. Проте навчальний заклад будував і купував нові приміщення, мав свою бібліотеку, найбільшу у Львові друкарню.

Університет складався з двох відділів (факультетів) – філософського і богословського (теологічного). Історичні джерела свідчать, що 1667 року на філософському і теологічному відділах навчалось близько 500 студентів, а навчальний процес забезпечували вісім викладачів.

У середині XVIII ст. кількість студентів збільшилася до 700 осіб, викладачів – до 15-17. Поляки становили 75% студентів, решта – українці та представники інших етнічних груп.

У 70-х роках XIX ст. на філософському факультеті Львівського університету навчався Іван Франко – всесвітньовідомий український мислитель, письменник, учений, перекладач, психолог, політичний і громадський діяч, один з геніїв України, що увійшов в історію культури як «титан праці».

У ХХ ст. Указом від 8 січня 1940 року Президія Верховної ради УРСР надала Львівському державному університету ім’я Івана Франка. Сьогодні тут працює одна з основних шкіл франкознавства в Україні.

Немає коментарів

Схожі статті:

Оголошено конкурс на посаду ректора ЛНУ імені Івана Франка Оголошено конкурс на посаду ректора ЛНУ імені Івана Франка Опубліковано: Четвер, 11 квітня 2019 Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс на зайняття посади ректора Львівського національного університету імені Івана Франка. У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють українською мовою, мають вчене звання та науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних...

Переглядів: 155 Коментарів: 0

Вища освіта

Науковців Львівщини відзначили Президентськими нагородами Науковців Львівщини відзначили Президентськими нагородами Опубліковано: Середа, 27 березня 2019 Сьогодні, 27 березня, відбулось засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. У межах заходу голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка вручив науковцям нагороди Президента України Петра Порошенка. Відтак, за значний особистий внесок у державне...

Переглядів: 259 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook