Період публікації:

від

до

Категорія:

Департамент освіти і науки ЛОДА прозвітував про результати роботи у 2015 році та перспективні плани на цей рік (фото)

Опубліковано: Субота, 16 січня 2016 

min
max

У суботу, 16 січня, у сесійній залі Львівської обласної ради директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександра Небожук прозвітувала про проведену роботу у 2015 році та завдання на 2016 рік.

Звітування відбулося в присутності членів громадської ради, експертного середовища, представників науки, керівників органів управління освітою районів і міст обласного значення, директорів шкіл-інтернатів і НРЦ обласного підпорядкування.

Директор департаменту Олександра Небожук у своєму виступі зазначила, що головне завдання освіти Львівщини – це розвиток якісної освіти, рівень якої впливає на ефективність соціальної інтеграції нового покоління, його готовність до самостійного життя і успішної діяльності в сучасному світі.

«Я дуже дякую педагогічній спільноті Львівщини, дітям та батьками, які зуміли у 2015 році якість освіти Львівщини поставити на перше місце в Україні», – сказала Олександра Небожук.

За її словами, Львівська область займає лідируючі позиції серед областей України за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, перше місце – з української мови і літератури, історії України, біології, фізики, математики, географії; друге місце – з англійської мови; четверте – з хімії.

Директор департаменту поінформувала, що Львівщина посіла перше місце в Україні за кількістю випускників, які набрали 400 балів під час ЗНО. Окремо Олександра Небожук відзначила тих абітурієнтів, які набрали 200 балів з української мови, а це 32 учні.

«Нам було приємно, що 19 загальноосвітніх навчальних закладів Львівщини – серед сотні найкращих в Україні за результатами ЗНО з української мови і літератури, – сказала директор департаменту освіти і науки. – Особливо нас тішить те, що це не лише міські школи, а також навчальні заклади, які знаходяться в районах».

Також Олександра Небожук зазначила, що учнівська молодь Львівщини бере активну участь в науково-пошуковій роботі. «Область посідає третє місце в Україні – за результатами Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів МАН, друге – за Інтернет-олімпіадами, четверте – за результатами Міжнародних учнівських олімпіад з навчальних дисциплін», – повідомила Олександра Іванівна.

Директор департаменту відзначила роботу позашкільних навчальних закладів обласного підпорядкування, вихованці яких є переможцями всеукраїнських конкурсів, оглядів, змагань, а також роботу професійно-технічних навчальних закладів, учні яких є переможцями та призерами всеукраїнських конкурсів.

Окремо Олександра Небожук висловила подяку вищим навчальним закладам. За її словами, у 2015 році два ВНЗ області– лідери за кількістю абітурієнтів в Україні. «Львівський національний університет імені Івана Франка – на першому місці, а Національний університет «Львівська політехніка» вперше посів друге місце в Україні за кількістю бажаючих там навчатися, – поінформувала директор департаменту, та додала: – Наші вузи отримали найкращих студентів з усієї України».

Водночас вона зазначила, що для того, аби відзначити та заохотити кращих, за ініціативи департаменту освіти 112 переможців Всеукраїнських і Міжнародних олімпіад та конкурсів та 113 їх наставників нагороджено преміями, кошти для яких виділено з обласного бюджету.

Окрім цього, 20 переможців олімпіад та конкурсів з числа учнів ЗНЗ та студентів ВНЗ стали стипендіатами Президента України та Кабінету Міністрів України. Також вручено 20 премій відомим вченим, 88 премій талановитим молодим ученим, 100 премій кращим студентам, 84 обласні іменні премії студентам ВНЗ.

Під час свого виступу Олександра Небожук окремо зупинилася на питанні розвитку мережі дошкільних навчальних закладів. За її словами, у 2015 році у Львівській області відкрили 5 дошкільних навчальних закладів. Зокрема, запрацювали ДНЗ у селі Червоне, що у Золочівському районі, селі Київець, що на Миколаївщині, у Нагірному Мостиського району та селах Добряни і Стрілки, що на Стрийщині. Ці заклади додатково забезпечили 135 місць для дошкільнят.

«Окрім цього, минулоріч реорганізували 15 загальноосвітніх навчальних закладів у навчально-виховні комплекси, де створено 340 дошкільних місць. Йдеться про Бродівський, Городоцький, Дрогобицький, Пустомитівський, Сокальський та Яворівський райони, – зазначила Олександра Небожук. – Також в області відкрили 39 додаткових груп на 825 місць».

За словами керівника департаменту, у Львівській області функціонує 788 дитячих дошкільних закладів, з них 711 – комунальної власності, 6 – державної та 11 приватні. «На Львівщині на 90 % охоплені дошкільною освітою діти віком 3-6 років, а п'ятирічного віку – на 100 %. Найкращі показники мають міста Моршин, Трускавець, Самбір, Кам'янко-Бузький, Бродівський та Сокальський райони. Станом на 1 січня 2016 року в дошкільних навчальних закладах області», – повідомила Олександра Іванівна.

Наступним важливим завданням у 2015 році було створення мережі єдиного інформаційного простору. «Створення якісного навчального середовища – запорука якісної освіти і здоров’я школяра», – наголосила Олександра Небожук.

Зокрема, у 2015 році було придбано обладнання для навчальних кабінетів природничо-математичного циклу, навчальні підручники з християнської етики для учнів 11 класу та навчальні посібники, присвячені 150-літньому ювілею Митрополита Андрея Шептицького, створено 24 центри військової підготовки, придбано два шкільні автобуси на умовах співфінансування з місцевими бюджетами для ЗНЗ Миколаївського та Радехівського районів. У 2015 році з державного бюджету надійшла субвенція у сумі 52,8 млн грн для придбання шкільних автобусів та 11,6 млн грн для облаштування опорних шкіл, 4,6 млн грн для придбання шкільних підручників для учнів 4-х і 7-х класів. Також було облаштовано 48 внутрішніх вбиралень, повністю розв’язано цю проблему у школах Бродівського, Бузького, Жидачівського, Пустомитівського, Радехівського, Сокальського та Яворівського районів.

Важливим питанням, яке у своїй доповіді окреслила керівник департаменту освіти, було навчання дітей з особливими освітніми потребами за інклюзивною формою. «На Львівщині за інклюзивною формою у 2015/2016 н.р. навчається 101 дитина, що на 28 дітей більше у порівнянні з 2013/2014 н.р., з них 82 дітей з інвалідністю. Окрім цього, на інклюзивній формі навчається 4 дитини з психофізичними порушеннями у дошкільних навчальних закладах, – поінформувала Олександра Іванівна.

За її словами, з ініціативи товариства «Родина Кольпінга» та департаменту освіти і науки у 2015 році для забезпечення захисту прав та інтересів осіб з особливими потребами створено Координаційну раду з врегулювання проблемних питань організації інклюзивної/інтегрованої та спеціальної освіти, медичного й соціального супроводу дітей та осіб із порушеннями психофізичного розвитку».

Одним із головних питань, розглянутих у доповіді, була модернізація професійно-технічної освіти. Як повідомила Олександра Небожук, Львівщина посідає четверте місце в Україні за кількістю професійно-технічних навчальних закладів; за кількістю учнів, які в них навчаються – перше. У 2015 році здобули робітничі професії 11 640 випускників ПТНЗ, а за фахом працевлаштовано 82,6 % випускників профтехучилищ.

На завершення свого виступу Олександра Небожук окреслила основні завдання департаменту освіти і науки облдержадміністрації на 2016 рік. Серед них:

 • Досягти відповідності оцінювання навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх навчальних закладах та зовнішнього незалежного оцінювання (похибка в межах 10 %).
 • Охопити 52 % дітей дошкільною освітою.
 • Створити 1 600 додаткових місць для дошкільнят.
 • Досягти 100%-го забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів комп’ютерною технікою.
 • Забезпечити під’єднання до мережі Інтернет всіх шкіл І-ІІІ та І-ІІ ступенів.
 • Першочергово забезпечити шкільними автобусами з метою розвантаження діючих автобусних маршрутів загальноосвітні навчальні заклади, які потребують відкриття нових маршрутів та потреби новостворених територіальних громад.
 • Визначити пріоритетною інклюзивну форму навчання для дітей з особливими освітніми потребами та вжити заходів щодо збільшення кількості дітей, охоплених інклюзивною формою навчання.
 • Охопити 90 %дітей шкільного віку гуртковою роботою у позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладах. Визначити пріоритетним туристсько-краєзнавчий напрямок.
 • Впроваджувати у практику начальних закладів модель виховної роботи на основі самостійно розроблених програм виховання з наголосом на громадянських, державницьких та військово-патріотичних аспектах.
 • Налагодити партнерський діалог із провідними молодіжними, педагогічними та орієнтованими на співпрацю з освітянами громадськими об’єднаннями, громадами міст, сіл, селищ з метою організації ефективного громадянсько-патрітичного виховання шкільної молоді.
 • Забезпечити виконання державного замовлення на підготовку робітничих кадрів та працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів відповідно до здобутої професії.
 • Добитися пріоритетного фінансування з державного і обласного бюджетів незавершеного будівництва 67 об’єктів освіти, сумарна вартість добудови яких – 495,5 млн грн.

Опісля деректор департаменту освіти і науки ЛОДА Олександра Небожук відповіла на запитання присутніх, які стосувалися фізичного та партіотичного виховання школярів, залучення додаткових коштів, написання грантових проектів, розширення міжнародної співпраці тощо.

Немає коментарів

Схожі статті:

Департамент освіти і науки облдержадміністрації звітується про проведену роботу за 2015 рік та завдання на 2016 рік Департамент освіти і науки облдержадміністрації звітується про проведену роботу за 2015 рік та завдання на 2016 рік Опубліковано: Четвер, 14 січня 2016 Департамент освіти і науки облдержадміністрації звітується про проведену роботу за 2015 рік та завдання на 2016 рік Відповідно до доручення голови облдержадміністрації від 6 січня 2016 року №5/0/6-16 16 січня о 11.30 год. у сесійній залі Львівської обласної ради відбудеться звітування про проведену...

Переглядів: 7295 Коментарів: 0

Департамент освіти і науки
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook