Період публікації:

від

до

Категорія:

115 років від дня інтронізації Андрея Шептицького на Галицького Митрополита.

Опубліковано: Субота, 16 січня 2016 

min
max

У Львівському обласному Будинку вчителя відкрита тематична виставка, присвячена 115-ій річниці інтронізації Андрея Шептицького на Галицького Митрополита.

Перший експонат виставки – коротка біографія Митрополита Андрея, яка складається з розділів:

  • Церковна кар`єра;
  • Екуменічна та унійна діяльність Митрополита Шептицького;
  • Політична діяльність Митрополита;
  • Благочинність та мистецтво;
  • Діяльність Митрополита за радянської та нацистської окупації;
  • «Праведник світу».
  • Експонатами виставки є також є листи-послання Андрея Шептицького 1939-1944р.Б., 3-томне видання пастирських послань, а також твори, присвячені Митрополитові:
  • Повість-есе лауреата Шевченківської премії Ярослава Гнатіва «Віра батьків»;
  • Книга «Святець і батько», видана у 2014 році, автором якої є Петро Франко, багатолітній політв’язень, Голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих. В книжці крім докладної біографії вміщений розділ «З листів Андрея графа Шептицького», а також «Заповіт Митрополита Андрея Шептицького, переданий на руки св.Отця папи Пія ХІ », «Пастирське послання до української молоді» 1939 коли Галичина вже була окупована Совєтами, «Пастирське послання до українського народу» 1.07.1941р. з нагоди Народних зборів, на яких була проголошено Акт відновлення самостійності України. Приведено також спогади о.доктора Йосифа Кладочного, який був при Митрополіті в останні дні і години його життя. Книга вміщує чисельні світлини з життя Митрополита Андрея.
  • Твір Лідії Купчик «До владики Андрея лину душею», що вийшов у видавництві «Місіонер» у 2015 році. Книжка є особливо цінною тим, що містить чисельні спогади родичів п.Л.Купчик, починаючи з її прадіда о.Михайла Цегельського, який тісно співпрацював з Митрополитом, особливо в роки Першої Світової війни, дідуся – о.Володимира Лиска, який відбув після ліквідації на псевдособорі у 1946р. УГКЦ ув’язнення в мордовських таборах. Містяться у книжці також спогади Лонгина Цегельського. У розділі книжки «Неперевершений зразок родинності від Шептицьких» вміщено лист Романа (потім Мирополита Андрея) до батька Івана Шептицького, де поряд з глибокою пошаною та синівською слухняністю пише про незламність свого рішення стати греко-католицьким священником.

Отож у січні 1901 року єпископ Андрей Шептицький ступив на Митрополичий престіл, як вірний слуга Божий і щирий батько українців.

Виставка триватиме до 22 січня.

Немає коментарів

Схожі статті:

Відкритий урок Львівської академічної гімназії Відкритий урок Львівської академічної гімназії Опубліковано: Четвер, 08 листопада 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя стало доброю традицією проводити відкриті уроки з учнями Львівської академічної гімназії. Ось і цієї осені учні 5 (1А) класу, разом із вчителем трудового навчання ЛАГ п.Іриною Вах були гостями обласної виставки-конкурсу серед освітян «Мамина світлиця». На виставці-конкурсі...

Переглядів: 244 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Обласний фестиваль-конкурс «Співоча освітянська родина" Обласний фестиваль-конкурс «Співоча освітянська родина" Опубліковано: Четвер, 08 листопада 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя відбувся традиційний обласний фестиваль-конкурс серед освітян «Співоча освітянська родина». Мета конкурсу: виявити талановиті освітянські родини, обдарованих вчителів, працівників дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, сприяння подальшому...

Переглядів: 819 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook