Період публікації:

від

до

Категорія:

Тематична виставка, присвячена до дня народження українського і російського педагога-класика Костянтина Дмитровича Ушинського.

Опубліковано: Вівторок, 05 січня 2016 

min
max

У приміщенні Львівського обласного Будинку вчителя відкрито тематичну  виставку , присвячену до дня народження українського і російського педагога-класика Костянтина Дмитровича Ушинського.

Професор Костянтин Дмитрович Ушинський – освітній діяч Російської імперії, педагог, кандидат юриспруденції і правознавець українського походження, один із засновників педагогічної науки та народної школи.

Народився 19лютого 1824р. у м.Тулі у небагатій дворянській сім’ї. Протягом 1840-1846рр. навчався на юридичному факультеті Московського університету. Працював на посаді професора у Ярославському юридичному ліцеї на кафедрі камеральних наук (законодавство, право, фінанси). У роботі відзначався демократичністю, через що у 1849р. його звільнили з посади. З Ярославля їде в Петербург, де вимушений працювати дрібним чиновником у міністерстві внутрішніх справ. Багато часу присвячував самоосвіті. Займався журналістикою, був перекладачем у журналі «Современник».

З 1854р. Ушинський працював викладачем словесності і законодавства, а згодом став й інспектором Гатчинського сирітського інституту. У «Журналі для виховання» надрукував ряд статей, серед яких: «Про користь педагогічної літератури» (1857), «Три елементи школи» (1857), «Про народність у громадському вихованні» (1857) таін.

На прохання Ушинського у 1859р. йому дають призначення на посаду інспектора Смольного інституту шляхетних дівчат.

Майже одночасно з приходом до Смольного інституту Ушинський став редактором часопису «Журнал Міністерства народної освіти». Перетворив його на цікавий науково-педагогічний журнал. Тут надрукував ряд своїх статей: «Праця в її психічному і виховному значенні» (1860), «Рідне слово» (1861), «Проект учительської семінарії» (1861) таін. Видатною подією в історії педагогіки був вихід у світ його підручників «Дитячий світ» (1861) та «Рідне слово» (1864).

У 1862р. Ушинського звинуватили в атеїзмі і звільнили з роботи у Смольному інституті. Щоб завуалювати незаконне звільнення, уряд відрядив його за кордон для вивчення жіночої освіти. Ця поїздка була по суті замаскованим засланням. За 5 років (1862-1867) Ушинський побував в Австрії, Швейцарії, Бельгії, Франції, Німеччині. Після повернення з-за кордону друкує свою фундаментальну працю «Людина як предмет виховання. Досвід педагогічної антропології» (1867-1869).

Протягом 1869-1870рр. жив в Україні, яку вважав своєю батьківщиною. Помер 22грудня 1870р., похований у Києві на території Видубецького монастиря.

Вшанування пам'яті:

1946 року у місті Ярославль вулицю Червону було перейменовано на вулицю Ушинського 1955 року у Києві було названо провулок на честь Ушинського, а у 1957 році — вулиця2 жовтня 1970 року під час забудови району Гражданки у Санкт-Петербурзі одну з вулиць цієї місцевості було названо на честь великого педагога.

У 1974 році у Києві ж Костянтину Ушинському було встановлено пам'ятник, який збудували український скульптор Олександр Скобліков та український архітектор Анатолій Ігнащенко. Тоді ж, за радянських часів, було впроваджено дві наукові нагороди: Медаль імені К. Ушинського та Премія імені К. Ушинського, остання присуджувалася Академією педагогічних наук РРФСР). Окрім того, Одеському педагогічному інституту було надано ім'я Костянтина Дмитровича. Нині він зветься Південноукраїнський державний педагогічний університет імені Костянтина Ушинського. Також його ім'ям названі кілька загальноосвітніх шкіл.[10]

Також ім'ям Костянтина Ушинського названі кілька географічних об'єктів. Зокрема вулиці у деяких містах УкраїниВінниціДонецькуІвано-Франківську,КерчіХарковіЧерніговіНікополі і РосіїАбаканіВолгоградіВоронежіЛипецьку[ru]ПерміТулі та Уфі. Також ім'ям Ушинського названо провулок у Харкові. Окрім того, ім'ям славетного вченого названа низка освітніх установ. Зокрема, Наукова педагогічна бібліотека у місті МоскваЯрославський державний педагогічний університет, гімназія № 1 у Сімферополі та Гатчині, педагогічні коледжі у Гатчині, Нижньому Новгороді та № 1 у МосквіЧернігівський обласний інститут післядипломної освіти, спеціалізована школа № 187 імені К. Ушинського у Києві, школа № 6 у місті Тула, Новгородський дитячий будинок-інтернат у селищі Шимську

Немає коментарів

Схожі статті:

Відкриття тематичної виставки,  присвяченої 145-літтю народження Івана Стешенка Відкриття тематичної виставки, присвяченої 145-літтю народження Івана Стешенка Опубліковано: Середа, 20 Червня 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя відкрито тематичну виставку, присвячену 145-літтю народження Івана Стешенка, педагога, письменника, першого генерального секретаря народної освіти Центральної Ради, а в січні-лютому 1918року – міністр освіти. У липні 1918 року Іван Стешенко був убитий. За свідченнями...

Переглядів: 278 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Відкриття тематичної виставки, присвяченої дню народження Софії Русової Відкриття тематичної виставки, присвяченої дню народження Софії Русової Опубліковано: Вівторок, 20 лютого 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя відкрито виставку, присвячену дню народження Софії Русової – відомого педагога, культурно-освітньої діячки (17.02.1856 – 06.02.1940р.р.). Відкриває виставку біографічна довідка про Софію Русову (дівоче прізвище Ліндфорс). У 1871 році Софія разом із старшою сестрою...

Переглядів: 298 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook