Період публікації:

від

до

Категорія:

Вищі навчальні заклади зможуть позбавляти статусу національного

Опубліковано: Понеділок, 04 січня 2016 

min
max

В Україні буде змінено Порядок надання вищим навчальним закладам статусу національного. Відповідний проект постанови КМУ розміщений для громадського обговорення на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України.

Зокрема, документом буде затверджено Порядок надання вищому навчальному закладу статусу національного, а також підтвердження та позбавлення його цього статусу. Окрім цього, буде визначено критерії та процедури, якими керуватиметься Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти при внесенні відповідних пропозицій до Кабінету Міністрів України.

Передбачається, що надання вищим навчальним закладам статусу національного здійснюватиметься на конкурсній основі. Кількість вакантних статусів національного на поточний рік визначатиметься Кабінетом Міністрів за поданням Міносвіти. Кількість вакантних статусів не зможе перевищувати кількості вищих навчальних закладів, які будуть позбавлені статусу національного чи втратять його в попередньому календарному році.

Також порядок надання університетам статусу національного передбачає підтвердження статусу навчальним закладом, що здійснюватиметься один раз на сім років.

Вищі навчальні заклади, яким статус національного було надано до 2016 року включно, проходитимуть підтвердження статусу за таким графіком (залежно від року надання статусу):

  • 1996, 2003, 2010 – у 2017 році;
  • 1997, 2004, 2011 – у 2018 році;
  • 1998, 2005, 2012 – у 2019 році;
  • 1999, 2006, 2013 – у 2020 році;
  • 2000, 2007, 2014 – у 2021 році;
  • 1994, 2001, 2008, 2015 – у 2022 році;
  • 1995, 2002, 2009, 2016 – у 2023 році.

У разі ухвалення негативного рішення стосовно підтвердження статусу національного, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти вноситиме до Кабміну пропозиції про позбавлення статусу. Впродовж трьох місяців з дня ухвалення рішення про позбавлення його статусу національного вищий навчальний заклад буде зобов’язаний виключити з свого найменування слово «національний».

Передбачено, що національні вищі навчальні заклади матимуть можливість користуватись правами, передбаченими законом, а також мають право в межах фонду заробітної плати установлювати підвищені посадові оклади, стипендії та інші заохочувальні виплати.

Щороку національні вищі навчальні заклади мають подавати до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та розміщувати на власних сайтах моніторинговий звіт про виконання відповідних критеріїв.

Критерії для надання та підтвердження статусу національного вищого навчального закладу поділятимуться на обов’язкові, порівняльні та преміальні.

До обов’язкових критеріїв віднесено позитивну оцінку системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти, відсутність виявлених порушень ліцензійних умов, наявність єдиного інформаційного середовища вищого навчального закладу, розміщення на сайті закладу обов’язкової інформації, передбаченої законодавством.

Порівняльні критерії включатимуть показники кількості здобувачів вищої освіти денної форми навчання на одного науково-педагогічного працівника, результати знань студентів, кількість студентів, які навчались або стажувались за кордоном, середньорічну кількість іноземних громадян серед студентів, суму індексів Гірша науково-педагогічних та педагогічних працівників тощо.

Преміальні критерії враховуватимуть місце вищого навчального закладу в міжнародних і незалежних рейтингах та наявність іноземних та міжнародних акредитацій.

Зауваження та пропозиції до проекту Порядку надання вищому навчальному закладу статусу національного можна надсилати до 23 січня 2016 року на адресу Міністерства освіти і науки: t_panchenko@mon.gov.ua.

Джерело: Освіта.UA

Немає коментарів

Схожі статті:

МОН не збирається економити на студентських стипендіях МОН не збирається економити на студентських стипендіях Опубліковано: П`ятниця, 08 квітня 2016 У зв’язку із поширенням недостовірної інформації щодо «скасування виплат стипендій студентам у 2016 році», офіційно повідомляємо про те, що Міністерство освіти і науки України рішень щодо скасування виплат стипендій у 2016 році не ухвалювало. Міністерство розробило нову концепцію фінансування вищої...

Переглядів: 1511 Коментарів: 0

Вища освіта

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти» МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти» Опубліковано: Четвер, 13 Червня 2019 Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти». Документ сприятиме забезпеченню якості проведення моніторингових досліджень, розширенню кола суб'єктів моніторингу діяльності, розмежуванню повноважень...

Переглядів: 295 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook