Період публікації:

від

до

Категорія:

«Аукціон» музейних уроків із хімії за підсумками 2015 р. у м. Львові

Опубліковано: Понеділок, 04 січня 2016 

min
max

17 грудня 2015 року у Львівському Національному музеї імені Андрея Шептицького вчителі хімії, які працюють у рамках проекту «Єдиний освітньо-культурний простір м. Львова, провели «аукціон» музейних уроків за підсумками 2015 року. Всього 18 учасників заходу.

Власні «лоти», тобто розроблені та проведені протягом 2015 року інтегровані уроки в музеях м. Львова, а також шкільних музеях, вчителі оцінювали з різних позицій можливого використання та апробацій у навчанні хімії своїми колегами.

Лот від вчителя хімії СЗШ №37 Йолани Яцканич:

Інтегрований урок алгебри і хімії у 9 класі. "Розв'язування задач на застосування елементів прикладної математики для приготування розчинів", проведений у інтерактивному музеї "Таємна аптека" (04.03.2015).

Лот від вчителя хімії СЗШ №42  Вікторії Голембйовської:

Урок хімії у 7 класі. "Спостереження і експеримент у хімії. Як вивчають хімічні сполуки" проведений у інтерактивному музеї "Таємна аптека" (14.05.2015).

Лот від вчителя хімії СЗШ №7  Ганни Кебас:

Інтегрований урок хімії та історії у 7 класі. "Поява дослідних знань у період Середньовіччя", проведений у інтерактивному музеї "Таємна аптека"  (21.05.2015).

Лот від вчителя хімії СЗШ №96 Галини Лущик:

Інтегрований урок з хімії та історії для учнів 10 класу (рівень академічний). Застосування силікатів у промисловості та побуті з кінця ХІХ до початоку ХХ століття, проведений в музеї Етнографії та народного промислу м. Львова.

Лот від вчителя хімії СЗШ №13 Людмили Жировецької:

Урок хімії у 7 класі. “Застосування заліза в музеї Н.Дровняка”.

Лот від вчителя хімії СЗШ №68 Світлани Качмар:

Урок хімії у 9 класі. Узагальнення знань з теми “Розчини”, проведений у інтерактивному музеї "Таємна аптека".

Лот від вчителя хімії СЗШ №27 Оксани Кархут:

Урок з хімії у 8 класі. «Основні класи неорганічних сполук. Оксиди, кислоти.”, проведений в історичному музеї Арсенал м. Львова.

Урок хімії у 7 класі. “Узагальнення знань з теми “Початкові хімічні поняття”, проведений у природознавчому музеї м. Львова.

Лот від вчителя хімії НВК “Школа-гімназія “Галицька” Олени Вербинської:

Урок хімії у 8 класі. «Біблія у барвах стародавніх ікон сучасною хімічною мовою». Узагальнення знань з теми “Основні класи неорганічних сполук”, проведений у ЛНМ ім. А.Шептицького (21.05.2015р.).

Лот від вчителя хімії СЗШ №55 Лідії Ремешило:

Урок хімії у 8 класі. Хімія і мистецтво“. «Основні класи неорганічних сполук”, проведений у ЛНМ ім. А.Шептицького.

«За розробку і проведення модельних інтегрованих уроків хімії в музеях та активну участь у реалізації проекту «Освітньо-культурний простір м. Львова» в 2015 році вище згадані вчителі хімії відзначені Подяками НМЦО ( наказ №42 від 15.12.2015р.).

Учасниками заходу, які з цікавістю стежили за ходом «аукціону» вчителів хімії, стали наукові працівники музею:

Ірина Мельник, художник–реставратор ЛНМ, хімік за освітою, яка надзвичайно цікаво ознайомила вчителів з напрацьованою методикою хімічних досліджень у процесі реставрації картин та інших експонатів музею;

Олена Кирилова, науковий працівник музею, яка дуже фахово, та із власним захопленням, представила унікальну експозицію народних ікон другої половини ХІХ–початку ХХст. «Коли святі усміхаються», нещодавно відкриту у ЛНМ.

Отже, у день Святої Варвари, та напередодні свята Святого Миколая, усі учасники переконалися, що хімія - не лише природнича наука і важкий предмет для наших учнів, але й «хімія мистецтва», «хімія іконопису», «хімія емоцій», «хімія чудес», «хімія життя». Хімія – наука, створена людьми і заради людей. Надзвичайно важливо повсякчас показувати зв’язок хімії з життям суспільства, роль хімії у розвитку цивілізації, бо сьогодні необхідне не так поглиблення специфічних знань з хімії, як їх соціокультурна адаптація. Необхідно звузити розрив між хімією та реаліями повсякденного життя, зробити хімічні знання особистісно значимими для кожного учня, “вивести” знання за межі кабінету хімії і застосовувати їх для пояснення реальних явищ природи, суспільства, власного життя.

Методист хімії НМЦО м.Львова                    О.Вербинська

 

Немає коментарів

Схожі статті:

Семінар-практикум вчителів хімії міст Дрогобича та Стебника Семінар-практикум вчителів хімії міст Дрогобича та Стебника Опубліковано: Четвер, 28 квітня 2016 25 квітня 2016 року у Дрогобицькому педагогічному ліцеї відбувся семінар-практикум вчителів хімії міст Дрогобича та Стебника на тему «Інтеграція навчання як необхідний компонент оновлення змісту освіти й підвищення ефективності педагогічної взаємодії». Із вступним словом виступила директор ліцею Ольга...

Переглядів: 798 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook