Період публікації:

від

до

Категорія:

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму

Опубліковано: П`ятниця, 27 листопада 2015 

min
max

В рамках низки науково-освітніх проектів Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького пропонує відвідати у грудні 2015 року наступні заходи:

  • Із 13.12.14 у музейному комплексі НМЛ на вул. М. Драгоманова, 42 діє оновлена постійна експозиція «Українське мистецтво ХХ ст.» (відкрита у рамках заходів з нагоди 150-ї річниці від дня народження засновника НМЛ, митрополита Андрея Шептицького). Експозиція представляє розвиток українського мистецтва ХХ ст. у широкому спектрі художніх процесів – від чільних представників епохи модерну (О. Новаківського, І. Труша, О. Мурашка, О. Кульчицької, В. Кричевського, М. Сосенка, П. Холодного) до пошуків українського авангарду (О. Архипенко, М. Андрієнко-Нечитайло, С. Гординський та ін.). Розділ мистецтва 1950-1970-х рр. презентують кращі роботи представників різних мистецьких шкіл і напрямків, що розвивались всупереч офіційній доктрині соцреалізму в мистецтві (Й. Бокшай, Ф. Манайло, Т. Яблонська, О. Кравченко, Р. та М. Сельські, З. Флінта, Л. Медвідь та ін.). Четвертий розділ експозиції сформували роботи представників українського мистецтва доби постмодерну 1980-1990-х рр. (В. Патик, І. Шумський, Р. Петрук, М. Демцю, Б. Буряк, В. Москалюк, П. Сипняк, В. Одрехівський та ін.). Окремий сегмент експозиції творять роботи українських митців діаспори.
  • 10.09.15 – 01.03.16 – проект музей-гість «Творці українського пейзажу». Виставка творів живопису із збірки Харківського обласного художнього музею. До експозиції увійшли роботи відомих харківських живописців, з іменами яких пов’язують становлення і розвиток традицій Харківської пейзажної школи зламу XIХ-ХХ ст. – С. Васильківського, Н. Ткаченка, П. Левченка та ін. До презентації виставки готується каталог.
  • 30.07.15 – 01.03.16 – виставка «На пошану Основнику» до 150-річчя від дня народження Фундатора музею, визначного церковного та культурно-громадського діяча – митрополита Андрея Шептицького. Виставку розгорнено в історичній колисці НМЛ – музейному комплексі на вул. М. Драгоманова, 42. Цей проект органічно увіллявся у програму загальноміських ювілейних заходів, що відбуваються з нагоди проголошення 2015 року Роком митрополита Андрея та Климентія Шептицьких. Виставку сформували три розділи, що об’єднали історико-документальний, меморіальний та мистецький матеріал, пов'язаний із життям та діяльністю А. Шептицького як основника музею та його довголітнього мецената. Окрему частину експозиції складають твори живопису, графіки та скульптури, що насвітляють постаті стипендіатів А. Шептицького – видатних українських митців, які формували обличчя української художньої культури Галичини початку – середини ХХ ст. – О. Новаківського, М. Бойчука, М. Сосенка, О. Сорохтея, М. Осінчука, М. Паращука, Ю. Буцманюка, І. Северина, М. Мороза, Д. Горняткевича, В. Дядинюка та багатьох інших.
  • 12.11.15 – 10.12.15 – виставка художнього текстилю Ольги Парути-Вітрук, яка сьогодні очолює секцію текстилю Львівської спілки художників України. Випускниця Львівського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва (тепер Львівська національна академія мистецтв), художниця є одним із чільних репрезентантів Львівської школи художнього ткацтва. До експозиції виставки увійшли роботи широкого тематичного спектру, виконані класичними та авторськими текстильними техніками: гобелен, розпис по тканині, художня вишивка, текстильний колаж.
  • 11.12.15 – 31.01.16 – виставка “«Коли святі усміхаються». Народні ікони другої половини ХІХ – початку ХХ ст. з Буковини, Гуцульщини та Покуття”. З фондової збірки НМЛ та приватних колекцій до експозиції виставки увійшли хатні ікони з Буковини, Гуцульщини та Покуття середини ХІХ ст. – 1910-х рр. В експозиції представлено близько 60 творів з фондів НМЛ та 30 творів із приватних колекцій. Це – здебільшого ікони на дошці, а також на полотні та склі. Виставка має стати першою спробою систематизації творів цього типологічного різновиду за хронологією, тематико-іконографічним принципом, автурою та особливостями технологічного вирішення. Найхарактерніший різновид пам’яток – горизонтальні фризові композиції із зображенням вибраних святих. Здебільшого – це найбільш шановані святі, чий культ був локально найбільш розповсюдженим: «Богородиця», «Розп’яття з пристоячими», «Св. Миколай», а також «Св. Юрій» чи «Св. Варвара» (на гуцульських та покутських творах); «Св. Параскева», «Св. Василій Великий», «Св. Іван Золотоустий» (на буковинських іконах).
  • 11.12.15. – 31.01.16 – виставка «Народної ікони Поділля другої половини ХІХ – початку ХХ ст. (з приватної колекції Олександра Чернова)». Виставка розширить та доповнить тематичний спектр пам´яток, представлених у рамках проекту «Коли святі усміхаються» й надасть порівняльний матеріал до розгляду традицій народного ікономалярства, що побутували у різних регіонах України».
  • 22.11.15 – 22.12.15 – виставка витинанки Ірини Токарської «Осінь. Пласти нашарувань». Витинанка в художній інтерпретації мисткині набуває глибокого філософського змісту, відображаючи її сприйняття навколишнього світу. А світ Ірини Токарської – тонкий та поетичний, як і її твори. Витинанка як вид декоративно-ужиткового мистецтва у творчості Ірини Токарської поєднує у собі народну традицію та нові пластичні прийоми, що розкривають ширші можливості цієї техніки. Улюбленими мотивами її композицій є дивовижні птахи, розкішні квіти та трави, які є символами світової гармонії. Її роботи живуть уже своїм життям і творять світ довершеності природи.

Окрім того, в рамках низки науково-освітніх проектів НМЛ, а саме: «Школа і музей – працюємо разом», «Церковно-календарний рік в НМЛ (на прикладі пам’яток українського мистецтва з фондів НМЛ)», «Канікули в НМЛ: нове життя давніх традицій» – систематично проводитимуться тематичні заняття в експозиції музею, майстер-класи, читатимуться лекції за широким спектром тематики (за замовленням), а також у ХММ І. Труша та Л. Левицького оголошено конкурси творчого дитячого малюнка та новорічно-різдвяної картки на пошану пам’яті видатних українських художників ХХ ст.

Немає коментарів

Схожі статті:

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Опубліковано: П`ятниця, 19 жовтня 2018 В рамках низки науково-освітніх проектів Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького пропонує відвідати наступні заходи: 12 жовтня – 30 жовтня – підсумкова виставка учасників Х Міжнародного пленеру іконописців «Новиця-2018» під гаслом: «Час життя – час смерті». 19 жовтня – 10 листопада...

Переглядів: 880 Коментарів: 0

Виховання

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Опубліковано: Четвер, 18 жовтня 2018 В рамках низки науково-освітніх проектів Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького пропонує відвідати наступні заходи: 12 – 30 жовтня – Підсумкова виставка учасників Х Міжнародного пленеру іконописців «Новиця-2018» під гаслом: «Час життя – час смерті». 17 – 30 жовтня – Борис Рудий...

Переглядів: 217 Коментарів: 0

Виховання
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook