Період публікації:

від

до

Категорія:

У ЛНУ ім. Івана Франка відкрилася ювілейна десята Міжнародна літня школа з української мови і країнознавства

Опубліковано: Понеділок, 20 липня 2015 

min
max

20 липня у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття десятої ювілейної Міжнародної літньої школи з української мови і країнознавства, яка триватиме до 7 серпня. Цього року українську мову і культуру вивчатимуть учасники із п’яти країн – Франції, Німеччини, Південної Кореї, Японії та Росії.

«Радо вітаємо іноземних гостей у Львівському університеті, які беруть участь у десятій ювілейній Міжнародній літній школі україністики! – звернулася із вітальним словом до учасників координатор проекту Леся Антонів. – За період функціонування школи представники двадцяти країн світу активно вивчали мову, культуру і звичаї України. І сьогодні зануритися в україномовне середовище, влитися в мистецьке життя Львова може кожен – тут немає ніяких ні професійних, ні вікових обмежень», – зазначила вона.

До вітальних слів долучився ректор Університету, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович адресував слова вдячності іноземним учасникам за «візит до Львова, України й Університету в непростий для України час». Ректор зазначив, що «ХХІ століття – це століття комунікації. А спілкування – джерело цивілізаційного розвитку. Львівський університет завжди був і є тим демократичним осередком, де кожен може висловити свою думку, де системно відбувається міжкультурний діалог представників різних країн. Тому така комунікація є корисною для всіх».

Професор Володимир Мельник також відзначив, що «вивчення української мови і культури – перший етап у пізнанні України. А участь у Міжнародній літній школі україністики в Університеті – не тільки нові знайомства, а й плідна праця на перспективу».

Привітав учасників літньої школи з початком навчання проректор із науково-педагогічної роботи, директор Центру україністики, професор Ярослав Гарасим. «Уже десятий рік поспіль Центр україністики приймає усіх зацікавлених у вивченні української мови і культури тут, у Львівському університеті. Ми вдячні вам за довіру і за те, що ви обрали саме нашу школу, – зазначив Ярослав Іванович.  – Як казав Іван Франко, кожна культура повинна освіжитися інгаляцією зовнішнього впливу. А відтак, перед нами – кількатижневий культурологічний тандем, який працюватиме на отримання плідних результатів і позитивних емоцій. Нехай вам щастить на шляху до пізнання України!» – наголосив Ярослав Гарасим.

Координатор Міжнародної літньої школи з української мови і країнознавства Леся Антонів подякувала директорові Центру україністики Ярославу Гарасиму за розвиток організації, а також відзначила вагомий внесок Німецької служби академічних обмінів у функціонування Центру.

А відтак, до вітальних слів долучився лектор Німецької академічної служби Міхаель Бек, побажавши учасникам «пізнавального навчання і приємного проведення часу у Львові й Університеті». Варто зазначити, що цьогоріч Німецька служба академічних обмінів (DAAD) надала 3 стипендії учасникам Міжнародної літньої школи – студентам із Німеччини.

Перед відкриттям Міжнародної літньої школи Центр україністики провів конкурс серед іноземців на краще декламування поезії українською мовою. За результатами оцінювання, третє місце здобула Лоліта Скоропад із Росії, друге – Дора Салакова із Болгарії, а переможцем конкурсу цього річ став громадянин Південної Кореї Чве Бьонхі.

«Мене звати Чве Бьонхі, але по-українськи я – Степан. Я навчаюся в Ханкукському університеті іноземних мов у Південній Кореї, де активно вивчаю українську мову і культуру. Мені дуже подобається Україна і Львів. Зокрема, за останніх п’ять місяців я був тут чотири рази. А наступного року планую взяти участь у Міжнародній літній школі із вивчення української мови. Я хочу й надалі поглиблювати свої знання!» – розповів про себе і поділився своїми планами на майбутнє Чве Бьонхі.

Додамо, що програма Міжнародної літньої школи з української мови та країнознавства традиційно насичена різноманітними цікавими подіями. Так, у першій половині дня відбуватимуться заняття з української мови, які проводитимуть кваліфіковані викладачі з української мови як іноземної. Використовуючи власні навчальні посібники та найновіші методики, викладачі надають студентам усі можливості для того, аби в якнайкоротший термін сформувати найбільш важливі та необхідні практичні комунікативні навики для опанування української мови.

Навчальну частину доповнює післяобідня програма: лекції з історії України, української мови, літератури, культури, економіки, політики, мистецтва, релігії; тематичні екскурсії Львовом, зустрічі з відомими українцями, майстер-класи з виготовлення традиційних українських сувенірів, кіноклуби, присвячені перегляду й обговоренню українських фільмів.

У вихідні студенти-іноземці помандрують Україною. Цього року заплановані подорож у Карпати і країнознавча мандрівка замками Львівщини.

Усі здобуті знання студенти матимуть змогу продемонструвати в останній день Літньої школи, представляючи свої проекти.

Організатори і викладачі школи сподіваються, що студенти, які візьмуть участь у Літній школі, зможуть не тільки побачити справжню Україну, відчути її тепло й гостинність, а й популяризуватимуть її у своїх країнах, формуючи позитивний імідж нашої держави у світі.

 

За матеріалами прес-центру ЛНУ ім. І. Франка

Немає коментарів

Схожі статті:

Літня профільна гуманітарна школа-табір для обдарованої учнівської молоді області Літня профільна гуманітарна школа-табір для обдарованої учнівської молоді області Опубліковано: Вівторок, 28 серпня 2018 З 25 липня до 3 серпня в с. Нагуєвичах Дрогобицького району на базі КЗ ЛОР «Нагуєвицька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» відбувалась літня профільна гуманітарна школа-табір для обдарованої учнівської молоді Львівщини. Об’єднала цьогоріч учнівську молодь тема «Дрогобиччина» та її висвітлення...

Переглядів: 254 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Оголошено набір на навчання у літній школі «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького» Оголошено набір на навчання у літній школі «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького» Опубліковано: Вівторок, 10 квітня 2018 Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету оголошує набір на навчання у VІІI літній школі «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького». Мета літньої школи – глибше ознайомити учасників з духовним спадком і діяльністю Митрополита Андрея та розвинути їхнє вміння жити...

Переглядів: 459 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Актуально
Спеціальні новини

  

Ми у Facebook
Ми у Facebook