Період публікації:

від

до

Категорія:

75 років від депортації українців

Опубліковано: П`ятниця, 13 вересня 2019 

min
max

У 2019 році, а саме 9 вересня, виповнилося 75 років від початку депортації з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках українців - автохтонних мешканців цих регіонів. Загалом було вивезено майже 500 тисяч українців.

З нагоди 75-річчя від початку депортації українців у Золочівського НВК відбулися школорадісні схОдини для учнів та вчителів 5-9 класів. Протягом багатьох століть українці на цих територіях піддавалися утискам та переслідуванням від колонізаторів за свої віру, мову, землю, зазнавали численних духовних і матеріальних втрат, а в середині XX століття стали жертвами примусового виселення. Щоб вижити, люди намагалися згуртуватися й підтримували одне одного.

У Золочеві активно діє суспільно-культурна організація українців, переселених із етнічних земель сучасної Польщі, «Родинне дерево». Члени цих організацій зробили все можливе, аби постав пам`ятник депортованим.

Це фігура Ісуса Христа та символічне дерево, на кожному листочку якого викарбувано назву села, звідки було переселено людей на Золочівщину. Попри складну долю були й ті, що своїм словом запалювали іскру надії та допомагали боротися за своє рідне. Це поет Богдан-Ігор Антонич, у своїй творчості описував неньку Лемковину та надав важливі настанови:

Якщо ти лемко – пам’ять не зітри!
Не стань манкуртом чи космополітом,
Якому кожен кущик – рідний дім.
Ти можеш мандрувати цілим світом,
Та пропадеш без кореня у нім.

Його вірші декламували учениці 7 класу Катерина Берегуля, Софія Блозовська, а також Соломія Заброцька, педагог-організатор.

Пам’ятаймо й шануймо тих, хто був безжально депортований з рідної землі, з батьківської оселі; тих, хто тужив за рідним і близьким своєму серцю.

Дякуємо за підготовку та проведення школорадісних схОдин М.Г.Леськів, заступнику директора та Н.І.Бойко, вчителю української мови та літератури.

 

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Перший навчальний день у новому семестрі у Золочівському НВК «Школа радості»  Перший навчальний день у новому семестрі у Золочівському НВК «Школа радості» Опубліковано: Середа, 15 січня 2020 Радісні, виспані,сповнені натхненням до праці, учні повернулися на навчання після зимових канікул! Перший навчальний день у новому семестрі у Золочівському НВК «Школа радості»  розпочали урочистою спільною традиційною колядою на подвір‘ї НВК. Дякуємо за віншування Марті Захарчук і Павлу Захарчуку,...

Переглядів: 528 Коментарів: 0

Відділи освіти

Благодійний передріздвяний ярмарок  у Золочівському НВК Благодійний передріздвяний ярмарок у Золочівському НВК Опубліковано: Середа, 18 грудня 2019 Як ви гадаєте, де можна придбати найгарнішу ялинкову прикрасу та новорічну листівку, виготовлену дитячими руками, де можна скуштувати смачні, запашні, ще теплі пряники? Справді, тільки на шкільному благодійному передріздвяному ярмарку! У четвер, 12 грудня 2019 року,  у Золочівському НВК розпочали ярмарок...

Переглядів: 537 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини
Ми у Facebook
Ми у Facebook