Період публікації:

від

до

Категорія:

75 років від депортації українців

Опубліковано: П`ятниця, 13 вересня 2019 

min
max

У 2019 році, а саме 9 вересня, виповнилося 75 років від початку депортації з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках українців - автохтонних мешканців цих регіонів. Загалом було вивезено майже 500 тисяч українців.

З нагоди 75-річчя від початку депортації українців у Золочівського НВК відбулися школорадісні схОдини для учнів та вчителів 5-9 класів. Протягом багатьох століть українці на цих територіях піддавалися утискам та переслідуванням від колонізаторів за свої віру, мову, землю, зазнавали численних духовних і матеріальних втрат, а в середині XX століття стали жертвами примусового виселення. Щоб вижити, люди намагалися згуртуватися й підтримували одне одного.

У Золочеві активно діє суспільно-культурна організація українців, переселених із етнічних земель сучасної Польщі, «Родинне дерево». Члени цих організацій зробили все можливе, аби постав пам`ятник депортованим.

Це фігура Ісуса Христа та символічне дерево, на кожному листочку якого викарбувано назву села, звідки було переселено людей на Золочівщину. Попри складну долю були й ті, що своїм словом запалювали іскру надії та допомагали боротися за своє рідне. Це поет Богдан-Ігор Антонич, у своїй творчості описував неньку Лемковину та надав важливі настанови:

Якщо ти лемко – пам’ять не зітри!
Не стань манкуртом чи космополітом,
Якому кожен кущик – рідний дім.
Ти можеш мандрувати цілим світом,
Та пропадеш без кореня у нім.

Його вірші декламували учениці 7 класу Катерина Берегуля, Софія Блозовська, а також Соломія Заброцька, педагог-організатор.

Пам’ятаймо й шануймо тих, хто був безжально депортований з рідної землі, з батьківської оселі; тих, хто тужив за рідним і близьким своєму серцю.

Дякуємо за підготовку та проведення школорадісних схОдин М.Г.Леськів, заступнику директора та Н.І.Бойко, вчителю української мови та літератури.

 

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Міжнародний день музики у Золочівському НВК Міжнародний день музики у Золочівському НВК Опубліковано: П`ятниця, 04 жовтня 2019 У 1975 році, 1 жовтня ЮНЕСКО заснував Міжнародний день музики — свято, що об’єднує серця всіх, хто пише, грає, співає або просто не уявляє ні дня свого життя без музики. Міжнародний день музики — це професійне свято для всіх, чиє життя пов’язане з нотами, піснями, музичними інструментами, хто не з чуток...

Переглядів: 39 Коментарів: 0

Відділи освіти

Вибори президента Золочівського НВК! Вибори президента Золочівського НВК! Опубліковано: Середа, 25 вересня 2019 23 вересня 2019 року відбулася одна з найважливіших та найбажаніших подій для учнів та вчителів Золочівсього НВК  – вибори президента школи 2019! З самого ранку всі метушилися, перешіптувалися, обговорювали, а кандидати – готувалися, перечитуючи свою промову та присягу, аби достойно виглядати перед...

Переглядів: 168 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook