Період публікації:

від

до

Категорія:

Заходи присвячені 250-річчю від Дня народження І. Котляревського у Золочівському НВК

Опубліковано: Понеділок, 16 вересня 2019 

min
max

Іван Котляревський – гордість України. Без нього ми не мали б Тараса Шевченка, а без Шевченка чи ми б існували на світі як нація! Йому судилося стати визначним українським письменником, який вперше в Україні через свої твори заговорив з українцями рідною мовою, започаткувавши нову добу в українській літературі.

Цьогоріч вся Україна відзначає 250-річчя від Дня народження українського письменника, поета, драматурга та засновника нової української літератури — Івана Петровича Котляревського. Тому із нагоди ювілею у Золочівському НВК "Школа радості"-ДНЗ" Н.В.Яворівська  провела радіо урок для учнів 5-9 класів. І для всіх учнів та вчителів, провела виставку дитячих малюнків та виставку книг І.П.Котляревського.

Пригадали найцікавіші факти із життя драматурга  та найвідоміший твір письменника - бурлескно-травестійну поему «Енеїда», написану на сюжет однойменної  класичної поеми римського поета Вергілія. «Енеїда» — перша масштабна пам’ятка українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою.

Славила зачинателя нової української  літератури та літературної мови Олена Пчілка, яка порівнювала свого земляка із першою весняною квіткою, що змарнілу землю звеселяє, з найпершою ластівкою, що весну нам принесла, з першою зорею, яка у добу безпросвітну у небі стиха засіяла.

Фізично І. Котляревського немає серед нас. Та є його твори.

Тарас Шевченко в поезії “На вічну пам'ять Котляревському” називає його українським соловейком, сизим орлом, співцем України, котрий:

Всю славу козацьку за словом єдиним
Переніс в убогу хату сироти.

І він пророкує Котляревському вічну славу:
Будеш, батьку, панувати,
Поки живуть люди,
Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть.

С.Т.Заброцька
педагог-організатор

 

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Перший навчальний день у новому семестрі у Золочівському НВК «Школа радості»  Перший навчальний день у новому семестрі у Золочівському НВК «Школа радості» Опубліковано: Середа, 15 січня 2020 Радісні, виспані,сповнені натхненням до праці, учні повернулися на навчання після зимових канікул! Перший навчальний день у новому семестрі у Золочівському НВК «Школа радості»  розпочали урочистою спільною традиційною колядою на подвір‘ї НВК. Дякуємо за віншування Марті Захарчук і Павлу Захарчуку,...

Переглядів: 527 Коментарів: 0

Відділи освіти

Благодійний передріздвяний ярмарок  у Золочівському НВК Благодійний передріздвяний ярмарок у Золочівському НВК Опубліковано: Середа, 18 грудня 2019 Як ви гадаєте, де можна придбати найгарнішу ялинкову прикрасу та новорічну листівку, виготовлену дитячими руками, де можна скуштувати смачні, запашні, ще теплі пряники? Справді, тільки на шкільному благодійному передріздвяному ярмарку! У четвер, 12 грудня 2019 року,  у Золочівському НВК розпочали ярмарок...

Переглядів: 537 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини
Ми у Facebook
Ми у Facebook