Період публікації:

від

до

Категорія:

Пам'ятаймо минуле заради майбутнього

Опубліковано: Середа, 29 травня 2019 

min
max

З тих пір, як замовкли гармати під Берестечком, пройшло вже більше 360 років, але болота і землі цієї місцевості досі зберігають сліди тих кривавих подій, останки загиблих людей, залишені ними речі та зброю. Дуже багато цих реліквій зараз знаходиться в музеї - заповіднику "Козацькі могили".
24 травня учні 10 класу Наварійської ЗОШ І-ІІІ ст - гімназії переглянули експозицію музею "Козацькі могили", яка складається з семи залів і присвячена подіям Берестецької битви.
Козацькі могили - це унікальне місце, священне для кожного українця. Саме тут, на цих зелених луках і болотах, кілька століть тому віддали своє життя за свободу українського народу наші предки.
Саме тут, посеред трьох населених пунктів - Острога, Берестечка і Пляшіва - в 1651 р. сталася найбільша битва Визвольної війни під проводом гетьмана Б. Хмельницького.
Із розповіді екскурсовода ми дізналися, що був бій нерівний. Близько 20 тисяч українських козаків загинуло у битві. Основні сили українського війська Іван Богун вивів із оточення. Невмирущою славою вкрили себе воїни (близько 300 козаків), які героїчно загинули, прикриваючи відступ.
Учнів вразили мужність і відвага козаків, пам'ять про подвиги яких збережуть на все життя.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Мама! Найдорожче слово в світі Мама! Найдорожче слово в світі Опубліковано: Четвер, 30 травня 2019 День Матері в Україні відзначається в другу неділю травня. Це свято-свято вічності. Мама – найголовніша людина в житті. Скільки б гарних, добрих слів ми не говорили нашим мамам, зайвими вони не будуть ніколи. До Дня Матері у Підбірцівській ЗОШ I-III ступенів, вчитель фізичної культури Карабан Н.М. зі...

Переглядів: 668 Коментарів: 0

Відділи освіти

"Родина, родина від батька до сина…" "Родина, родина від батька до сина…" Опубліковано: Середа, 29 травня 2019 24 травня дружна класна родина 6-го гімназійного класу Наварійської ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназії зібралася на святі "Родина, родина від батька до сина…". Увага і повага до сім'ї, до роду не приходить сама по собі. Її треба виховувати. Дитина змалку повинна усвідомлювати свою приналежність до родини, до рідного...

Переглядів: 533 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій

Міжнародні спеціалізовані виставки «Освіта та кар’єра – 2020»
03 - 04 квітня 2020

Міжнародні спеціалізовані виставки «Освіта та кар’єра – 2020»

Опубліковано: Середа, 04 березня 2020


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини
Ми у Facebook
Ми у Facebook