Період публікації:

від

до

Категорія:

Учні закладів профтехосвіти долучилися до мистецького проекту-перформансу «Навчився сам – надихай інших»

Опубліковано: П`ятниця, 17 травня 2019 

min
max

Львівський державний палац естетичного виховання учнівської молоді та навчальні заклади профтехосвіти Львівщини долучилися до ініціативи стратегічного партнерства України та Китаю «Один пояс, один шлях», збагативши культурно-освітній простір українсько-китайських взаємин обласним мистецьким проектом-перформансом «Навчився сам – надихай інших».

Насамперед, у рамках проекту була проведена зустріч учнів профтехосвіти з представниками Міжнародної громадської організації (МГО) «Культурно-дослідницький центр України та Китаю "Lanhua"» Юрієм Котиком та Юрієм Вітошинським, які розповіли про національний характер, колоритні традиції, особливості сучасного життя та духовну культуру Китаю.

Тема перформенсу – «Мистецький простір: Україна, Китай, світ» – надихнула учнівську молодь на виконання робіт у різних видах мистецтва з використанням різних технік.

На виставці демонструвались різноманітні роботи. Триптих «Чаруючий світ Китаю», виконаний учнями Бориславського професійного ліцею в техніці цзянь-чжи (витинанка); китайський ліхтарик Вищого професійного училища № 20 (далі ВПУ); живописне панно «Цвіт сакури» з китайськими ієрогліфами Львівського ВПУ торгівлі та сфери послуг; роботи учнів Новояворівського ВПУ, виконані у техніках «ізонитка» та «ізографіка»; китайські та українські ляльки-мотанки Самбірського професійного ліцею сфери послуг.

У переліку експонатів також калейдоскоп атласних квітів хехуа (лототосу), що символізують внутрішню чистоту, мудану (півонії) – символи людської краси, багатства, достатку, почестей та пишноти, мейхуа (сливи) – символ чистоти, піднесеності, та, найважливіше, стійкості, бо зацвітають китайські сливи ще взимку, а також – дракон з модульного оригамі, живописні розписи «Вікно в минуле» і «Вечірній Шанхай» ВПУ № 29 м. Львова; вишивка бісером «Барви літа» та подушка «Сова» Міжрегіонального центру профтехосвіти художнього моделювання і дизайну; декоративні панно у техніці рельєфної та декоративної різьби Боринського професійного ліцею народних промислів і ремесл та багато інших витворів мистецтва, різнобарвних, колоритних, загадкових та красномовних.

Численні творчі роботи молоді профтехосвіти Львівської області довели, що учнівська молодь збагнула глибину багатогранної китайської душі, таємних знаків і символів мистецтва та каліграфії. Тепер цими знаннями можна поділитися з іншими!

Одночасно з виставкою творчих робіт та концертною програмою проходив майстер-клас з модульного оригамі у виконанні учнів ВПУ № 29 м. Львова, точковий розпис, продемонстрований учнями Львівського міжрегіонального ВПУ залізничного транспорту, та майстер-клас з ізографіки та плетіння ізониткою від учнів Новояворівського ВПУ.

Китайські міні-ліхтарики, журавлики ЛВПУ побутового обслуговування та паперові квіти-забавки з Рава-Руського професійного ліцею прикрашали сцену Львівського державного палацу молоді під час урочистого нагородження найкращих учнівських робіт мистецького перформансу. Члени журі перформансу – Голова МГО «Культурно-дослідницький центр України та Китаю "Lanhua"» Юрій Котик та почесний член МГО Го Кай – вручили грамоти та цінні подарунки від Громадської організації за перші місця та за найоригінальніші роботи. У свою чергу, учні профтехосвіти китайським гостям вручили український коровай з «живого» тіста, прикрашений квітами і побажаннями китайською та українською мовами, учениця Самбірського професійного ліцею сфери послуг Христина Крилевич подарувала глядачам та гостям свята китайський танець «Квітка сонця».

Немає коментарів

Схожі статті:

Зіркова хвиля: У Львові відбувся заключний концерт огляду-конкурсу художньої самодіяльності учнівської молоді Зіркова хвиля: У Львові відбувся заключний концерт огляду-конкурсу художньої самодіяльності учнівської молоді Опубліковано: Понеділок, 20 травня 2019 Хвиля зіркових виступів полонила велику залу Львівського державного палацу естетичного виховання учнівської молоді впродовж заключного концерту художньої самодіяльності учнівської молоді профтехосвіти «Творчості проміння золоте – 2019». На сцені виступали лауреати у різних жанрах: вокальному, хореографічному,...

Переглядів: 138 Коментарів: 0

Профтехосвіта

У Львові відбувся обласний фестиваль-конкурс юних гумористів «Гумор і сміх об'єднує всіх» У Львові відбувся обласний фестиваль-конкурс юних гумористів «Гумор і сміх об'єднує всіх» Опубліковано: Понеділок, 08 квітня 2019 3 квітня у великій залі Львівського державного палацу естетичного виховання учнівської молоді відбувся обласний фестиваль-конкурс юних гумористів «Гумор і сміх об'єднує всіх -2019» серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області. Традиційно конкурс мав дві форми: очну та...

Переглядів: 168 Коментарів: 0

Профтехосвіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook