Період публікації:

від

до

Категорія:

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму

Опубліковано: Вівторок, 05 березня 2019 

min
max

В рамках низки науково-освітніх проектів Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького пропонує відвідати у березні наступні заходи:

  • 29.12.18 – 02.04.19 – виставка Антон Манастирський. Живопис (до 140-річчя від дня народження). З фондових зібрань НМЛ ім. Андрея Шептицького. Антон Іванович Манастирський (1878-1969) – відомий український живописець, культурно-громадський діяч Галичини кінця ХІХ – першої половини ХХ ст. У 1953 році йому було присвоєно звання заслуженого діяча мистецтв УРСР, 1957 році – народного художника України. Народився на Тернопільщині, в сім’ї поштового урядника. Мистецький фах здобув у Львівській художньо-промисловій школі та у Краківській академії красних мистецтв. Жив і працював у Львові. Автор жанрових полотен на історичну тематику, сакральних композицій та ряду іконостасів; так само працював у пейзажі та портретному жанрі. Має чималий доробок у царині книжкової ілюстрації. Ювілейна виставка насвітлить ретроспективу творчості художника.
  • 01.03.19 – 31.03.19 – Оксана Риботицька. «Плинність часу». Художнє ткацтво. Відома українська художниця. Член Національної спілки художників України (1984). Майстер декоративного та прикладного мистецтва. Працює в царині художнього текстилю. Навчалася у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (тепер – Львівська національна академія мистецтв), кафедра художнього текстилю. Вчителі з фаху: Роман Сельський, Карло Звіринський, Ласло Пушкаш, Михайло Лозинський, Наталія Паук. Учасниця обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок. Ретроспективна виставка насвітлить доробок художниці впродовж понад чотирьох десятиліть. До її експозиції увійдуть гобелени та міні-текстиль в авторській і традиційній техніках.
  • 28.02.19 – 17.03.19 – виставка студентських робіт Львівського державного коледжу декоративно-ужиткового мистецтва ім. Івана Труша. Виставка студентських робіт вихованців різних поколінь Львівського державного коледжу декоративно-ужиткового мистецтва ім. Івана Труша відбувається в рамках заходів до 150-річчя від дня народження видатного українського імпресіоніста, майстра пейзажу, портретиста, чиє ім’я з пошаною носить коледж. Вона презентує ретроспективу академічних робіт, що належать до методичного фонду рисунка, малярства та ліплення ЛДКДУМ ім. І. Труша й обіймають твори від повоєнних років до сьогодення.
  • 06.03.19 – 31.03.19 – Михайло Безпальків. Живопис. (До 80-річчя від дня народження). М. Безпальків – відомий український художник, заслужений діяч мистецтв України, педагог, культурно-громадський діяч. Закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (1968). Нині – професор кафедри моделювання костюма у своїй alma mater, що сьогодні іменується Львівською національною академією мистецтв. Працює в галузі малярства та графіки. Твори представлені в музеях, галереях, приватних колекціях України, Польщі, Угорщини, Німеччини, Франції, Бельгії, Iталiї, Росiї, США, Канади. Виставка об’єднана пейзажними роботами, що домінують у творчій палітрі митця. Діапазон художньо-настроєвих коливань у цих творах доволі широкий: від ліричних, сонячних і світлих краєвидів до філософських, глибинних за своїм змістовим наповненням картин. У них променіє сконденсований погляд на свій край, свою Батьківщину. Ювілейна експозиція представить знакові роботи у доробку митця.

Немає коментарів

Схожі статті:

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Опубліковано: Четвер, 19 грудня 2019 В рамках низки науково-освітніх проєктів Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького пропонує відвідати наступні заходи: 13 грудня – 23 лютого – «Корнило Устиянович: художник українського відродження в Галичині» (до 180-річчя від дня народження). В рамках науково-освітніх програм...

Переглядів: 344 Коментарів: 0

Виховання

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Опубліковано: П`ятниця, 06 грудня 2019 В рамках низки науково-освітніх проєктів Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького пропонує відвідати наступні заходи: 8 листопада – 8 грудня – виставка Романа Романишина. Перехрестя. 13 грудня – 20 лютого – «Корнило Устиянович: художник українського відродження в Галичині» (до 180-річчя...

Переглядів: 503 Коментарів: 0

Виховання
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook