Період публікації:

від

до

Категорія:

Виховання громадянина, доброго фахівця – основне завдання Львівського вищого професійного художнього училища

Опубліковано: Понеділок, 04 березня 2019 

min
max

Глобально мислити –

локально діяти

ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище» має свою програму поза навчальної роботи на 2018-2019 н.р., яка має комплексний характер, охоплює усі сфери життєдіяльності учнів, є складовою частиною освітнього процесу, спрямована на створення умов для самореалізації та саморозвитку особистості та піднесення її загальнокультурного та творчого рівня, установки на пріоритет загальнолюдських і національних цінностей.

Цьому сприяє проведене нещодавно засідання предметної методичної комісії класних керівників і вихователів навчального закладу.

У ДНЗ «Львівське ВПХУ» на початку ІІ-го семестру навчального року традиційно відбувається засідання предметних циклових та предметних методичних комісій, зокрема предметної методкомісії класних керівників, на яких підбивають підсумки навчальної і виробничої діяльності, виховної і позаурочної роботи за І-й семестр 2018-2019 н.р., аналізують результати роботи, акцентуючи увагу на досягненнях та недоліках, негативних результатах роботи впродовж першого семестру, зокрема успішності, дисципліни, пропусків, участі учнівської молоді у виховних та позаурочних заходах, а також обговорюють, доповнюють, коригують поставлені завдання на ІІ-й семестр, діляться досвідом роботи.

Засідання предметної методкомісії класних керівників і вихователів розпочала вступним словом заступник директора ДНЗ «Львівське ВПХУ» з НВР Обнявка Н.М., яка зазначила, що за час навчання в училищі учні осягають добру фахову підготовку і проходять серйозну школу громадянської зрілості, що дає можливість підготувати учня, випускника до активної участі в житті суспільства.  Адже, професійне становлення особистості – основа освітнього процесу в навчальному закладі. Виховні заходи та позаурочна робота в навчальних групах відбуваються на засадах педагогіки партнерства, що є основою роботи даної методкомісії. Обнявка Н.М. зазначила, що в навчальному закладі створені оптимальні умови для формування національних ціннісних орієнтирів. Надія Михайлівна акцентувала увагу на взаємозв’язку та впливу виховного процесу на фахову підготовку учнів, зокрема якість освіти, адже освіта – фундамент розвитку країни.   

До присутніх звернулась методист ДНЗ «Львівське ВПХУ» Турчиняк Н.В., яка наголосила на тому, що гаслом виховної роботи у 2018-2019 н.р. є: «Глобально мислити – локально діяти», відтак першочерговим завданням педагогічного колективу є вмотивовувати, сприяти, спонукати, навчити учнів «здатності до дії» та можливості застосовувати знання в практичній роботі.      

Зі звітною доповіддю про роботу методкомісії класних керівників і вихователів навчального закладу за І-й семестр 2018-2019 н.р. виступила голова методкомісії Сокіл Л.С. Торік в училищі було проведено всі заплановані виховні та позаурочні заходи. До підготовки та проведення заходів класні керівники, куратори, вихователі віднеслись відповідально, відтак, заплановані заходи було проведено на високому професійному рівні. Адже, педагог сьогодні не той, хто вчить, а той – хто розуміє і відчуває як учень вчиться. Сокіл Л.С. запропонувала провести з учнями бесіди на теми: «Відомі українки», «Львів – місто натхнення». Любов Степанівна ознайомила присутніх із завданнями методкомісії на другий семестр 2018-2019 н.р.

Окрім того, в межах наради, розглянули питання пріоритетів освітнього процесу в училищі, впровадження змін у виховний процес, а також інклюзивного навчання, що сприяє розвитку учнів з особливими освітніми потребами, відтак, наслідком є їх ефективна адаптація до навчання та в робочих колективах. Ігор Михайлович Голуб поділився з присутніми напрацюваннями в групі учнів з особливими освітніми потребами. Класний керівник групи №204 Габа Л.В. розповіла присутнім про роботу з учнями групи ризику та її особливостями, класний керівник групи №101 Сторожук Н.Б. зазначила, що діалог з батьками це основа виховної роботи в групі, Луб Н.І., класний керівник групи №102 поділилась напрацюваннями з виховної роботи в групі, що сприяють запобіганню булінгу в учнівському колективі, Гулик М.В. (група №134) наголосила на мотиваційних інструментах в роботі з учнями та важливості проведенні виховних годин на історичну тематику.

Наталя Володимирівна Турчиняк відзначила позитивну роботу класних керівників впродовж першого семестру щодо соціально-психологічної адаптації учнів нового набору, зокрема учнів з особливими освітніми потребами, які тепер беруть активну участь в житті училища. У вересні місяці 2018 р. в закладі проходив тиждень туризму, впродовж якого було проведено низку заходів, зокрема проведені цікаві екскурсії та захід, в рамках якого, учні представляли країни світу, відтак кожен учасник цього театралізованого дійства був сповнений незабутніх вражень.

Методист Турчиняк Н.В. нагадала присутнім, що в час заробітчанства, коли учні відчувають гострий дефіцит батьківської турботи та нестачу спілкування, любові, яку батьки зазвичай стараються замінити матеріальними подарунками, класним керівникам, викладачам, вихователям першочергово необхідно звертати увагу на особистість учня, його внутрішній світ, емоційний стан та надала методичні рекомендації щодо духовно-морального виховання учнів, зокрема рекомендувала провести бесіду в групах на тему: «Здорові діти – здорова нація», а з батьками на цю тему запропонувала поспілкуватись 14 березня 2019 н.р. в форматі загальноучилищних батьківських зборів, зокрема акцентувати увагу на правовому статусі особи учня та відповідальності батьків за його виховання.  

Надія Михайлівна наголосила на тому, що найближчим часом потреба у робітничих професіях на ринку праці буде зростати, відтак важливо зосередити увагу на профорієнтації у школі аби учні мали розуміння того, де саме можна себе зреалізувати і мали час зробити осмислений вибір. Заступник директора ДНЗ «Львівське ВПХУ» з НВР Обнявка Н.М. в загальних рисах окреслила профорієнтаційні заходи, які доцільно провести впродовж семестру та наголосила, що ця ділянка роботи також буде в пріоритеті. Присутні висловили своє бачення щодо проведення профорієнтаційних заходів та запропонували доповнити їх майстер-класами та виставками творчих робіт учнів у школах.

Таким чином, під час засідання методкомісії присутні активно обмінювались думками та ділились власним досвідом роботи щодо вирішення актуальних проблем, що були озвучені в процесі засідання, говорили про виклики та можливості сьогодення в освіті.

Надія Михайлівна в заключному слові, підсумовуючи роботу, наголосила на актуальності розглянутих питань, які доводять, що сучасний освітній простір повинен наповнюватись духовністю, моральними цінностями та новими ідеями для подальшого розвитку учнівської молоді.

 

Матеріал підготувала голова методичної комісії класних керівників ДНЗ «Львівське ВПХУ» Сокіл Л.С.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

З Днем захисника  України! З Днем захисника України! Опубліковано: Вівторок, 15 жовтня 2019 11 жовтня у Львівському вищому професійному училищі дизайну та будівництва проведений виховний захід « З Україною в серці», присвячений Дню захисника України. Викладач предмета «Захист Вітчизни» Гриценко П.О. розповів про історію виникнення та бойовий шлях Збройних Сил України. Учасники гуртка художньої...

Переглядів: 19 Коментарів: 0

Профтехосвіта

Осінній Будівельний форум Осінній Будівельний форум Опубліковано: Вівторок, 15 жовтня 2019 9 жовтня 2019 року на Львівщині стартував традиційний щорічний Осінній Будівельний форум. Захід відвідали представники навчального закладу — учні  гр. № 301, 208, 108 у супроводі майстрів виробничого навчання Ігоря Ковальчука, Назара Якимчука, Ярослава Бачинського та ст.. майстра Галини Войтехівької. Участь...

Переглядів: 18 Коментарів: 0

Профтехосвіта
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook