Період публікації:

від

до

Категорія:

Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки

Опубліковано: Понеділок, 25 лютого 2019 

min
max

25 лютого 2019 р. виповнюється 148 років від дня народження Лесі Українки (1871–1913).

В її сім’ї всі жінки не лише практично освоювали різні техніки вишивання, а й збирали народні узори та видавали їх. Таку традицію в родині започаткувала Олена Пчілка, видавши першу в українській етнографії наукову працю про особливості цього виду мистецтва «Украинский народный орнаментъ. Вышивки, ткани, писанки» (Київ, 1876), а пізніше – ще чотири альбоми українських узорів.

Сестра Лесі Ольга стверджувала, що Леся дуже добре розумілася на народних узорах і артистично виконувала різні народні вишиванки.

Леся Українка збирала не лише українські орнаменти, а й татарські. Перебуваючи в Криму, вона вивчала татарські узори і писала: «Хотіла б я одну річ видати, се, власне, узори татарські, що я в Криму зібрала, єсть їх чимало і дуже хороші, ще й надто подібні до українських …».

У Косачів існувала чітка диференціація одягу повсякденного – святкового, хатнього – «вуличного».

Спостережено, що Леся Українка навіть удома намагалася уникнути «хатнього» одягу. Зокрема в листі до матері 4 листопада 1897 р. з Ялти вона зауважувала, що нарешті реалізовано її давню мрію про зручний і гарний домашній одяг, бо навіть удома вона не дозволяла собі недбалості щодо зовнішнього вигляду.

Бажаючим дізнатися більш детально про одяг Лесі Українки, рекомендуємо статтю Світлани Богдан «… Мені треба одежу, варту мого писательського стану» (Дивослово. – 2016. – № 10. – С. 35-44).

Підготувала: Наталя Звольська

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Відкрито книжкову виставку, присвячену Володимиру Винниченку Відкрито книжкову виставку, присвячену Володимиру Винниченку Опубліковано: Субота, 20 липня 2019 До 139-ти річчя від дня народження Володимира Кириловича Винниченка (26 липня – 1880), українського письменника, художника, політичного діяча у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку  «Письменник, громадський діяч, керівник» (експонується...

Переглядів: 11 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

Інформаційна сторінка -- педагогам-практикам Інформаційна сторінка -- педагогам-практикам Опубліковано: П`ятниця, 19 липня 2019 Пропонуємо ознайомитись з оглядом статті Олени Власенко «Громадянська освіта і патріотичне вихованнях» (Власенко Олена Громадянська освіта і патріотичне виховпння [Текст] / О. Власенко // ЗАВУЧ. - 2019. - № 5(648). - С. 20 - 27. - Бібліогр.: 7 назв). У жовтні 2017 року наказом МОН затверджено навчальну...

Переглядів: 21 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook