Період публікації:

від

до

Категорія:

Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки

Опубліковано: Понеділок, 25 лютого 2019 

min
max

25 лютого 2019 р. виповнюється 148 років від дня народження Лесі Українки (1871–1913).

В її сім’ї всі жінки не лише практично освоювали різні техніки вишивання, а й збирали народні узори та видавали їх. Таку традицію в родині започаткувала Олена Пчілка, видавши першу в українській етнографії наукову працю про особливості цього виду мистецтва «Украинский народный орнаментъ. Вышивки, ткани, писанки» (Київ, 1876), а пізніше – ще чотири альбоми українських узорів.

Сестра Лесі Ольга стверджувала, що Леся дуже добре розумілася на народних узорах і артистично виконувала різні народні вишиванки.

Леся Українка збирала не лише українські орнаменти, а й татарські. Перебуваючи в Криму, вона вивчала татарські узори і писала: «Хотіла б я одну річ видати, се, власне, узори татарські, що я в Криму зібрала, єсть їх чимало і дуже хороші, ще й надто подібні до українських …».

У Косачів існувала чітка диференціація одягу повсякденного – святкового, хатнього – «вуличного».

Спостережено, що Леся Українка навіть удома намагалася уникнути «хатнього» одягу. Зокрема в листі до матері 4 листопада 1897 р. з Ялти вона зауважувала, що нарешті реалізовано її давню мрію про зручний і гарний домашній одяг, бо навіть удома вона не дозволяла собі недбалості щодо зовнішнього вигляду.

Бажаючим дізнатися більш детально про одяг Лесі Українки, рекомендуємо статтю Світлани Богдан «… Мені треба одежу, варту мого писательського стану» (Дивослово. – 2016. – № 10. – С. 35-44).

Підготувала: Наталя Звольська

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

23 квітня –  Всеукраїнський день психолога 23 квітня – Всеукраїнський день психолога Опубліковано: Середа, 24 квітня 2019 23 квітня –  Всеукраїнський день психолога У приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку:  «Не можна лікувати тіло, не лікуючи душу»: (експонується з 15 квітня до 30 квітня в приміщенні абонементу). Довідка Життя людини непередбачуване...

Переглядів: 27 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Понеділок, 22 квітня 2019 22.04 – 312 років від дня народження Генрі Філдінга (1707–1754). Англійський письменник, видатний представник англійського реалізму XVIII століття. Біографія Народився у сім'ї лейтенанта, який дослужився до генерал-лейтенанта. Мати Філдінґа, котра походила із давнього дворянського роду, померла,...

Переглядів: 392 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Анонси
Календар подій

ІІ Міжнародний фестиваль співаної поезії «Lviv Music & Poetry Week»
06 - 12 травня 2019

ІІ Міжнародний фестиваль співаної поезії «Lviv Music & Poetry Week»

Опубліковано: Четвер, 04 квітня 2019


Дитячий форум – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»
17 - 19 травня 2019

Дитячий форум – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

Опубліковано: Четвер, 14 березня 2019


Фестиваль освітніх інновацій
08 Червня 2019

Фестиваль освітніх інновацій

Опубліковано: Вівторок, 05 березня 2019


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook