Період публікації:

від

до

Категорія:

Пізнаємо і творимо

Опубліковано: Середа, 20 лютого 2019 

min
max

Напередодні свята Стрітення Господнього учні 2 класу Борщовицького  НВК «ЗНЗ I-III ступенів – ДНЗ»  Пустомитівського району з батьками та класним керівником Плахтій Тетяною Іллівною знову побували в Національному музеї імені Андрея Шептицького.

15 лютого одне із 12 найголовніших церковних свят року — Стрітення Господнє. Історія ж святкування цього дня сягає III і IV століть — саме тоді згадки про Стрітення вперше зустрічаються у творах християнських святих.

Цього дня прийнято йти до храму зі свічками і там їх освячувати. Адже свічка – символ світла. Хоч би якою сильною була темрява, вона щезає, коли ми запалимо свічку.

Свічка – ще й приклад Христа, який прийшов на землю як «Світло для світу». Справжня Стрітенська свічка має бути виготовлена з чистого бджолиного воску. Головна її сила — у щирій молитві. І тоді вона приносить мир і спокій у наші душі при різних життєвих негараздах.

Якщо молитися із запаленою Стрітенською свічкою, від її світла втікають злі сили, і саме тому нею освячують помешкання. Вона має силу відвертати стихійні лиха або оберігати від них, особливо від громовиці. За це її часто так і називають – «громовиця».

Про це розповіла нам пані Марія, провівши тематичну екскурсію «Стрітення Господнє». А потім діти з великим захопленням і задоволенням власними руками зробили із воску стрітенську свічку та оздобили її зерном пшениці, рису, гречки, придумавши власні орнаменти.

Продовжили ми знайомство зі Львовом біля пам’ятників Тарасові Шевченку та Іванові Підкові. А потім побували в Преображенській церкві та гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, в яких були зачаровані незвичними й гарними шопками.

Наша поїздка була надзвичайно цікавою і повчальною.

До зустрічі, Львове!

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Мама! Найдорожче слово в світі Мама! Найдорожче слово в світі Опубліковано: Четвер, 30 травня 2019 День Матері в Україні відзначається в другу неділю травня. Це свято-свято вічності. Мама – найголовніша людина в житті. Скільки б гарних, добрих слів ми не говорили нашим мамам, зайвими вони не будуть ніколи. До Дня Матері у Підбірцівській ЗОШ I-III ступенів, вчитель фізичної культури Карабан Н.М. зі...

Переглядів: 193 Коментарів: 0

Відділи освіти

"Родина, родина від батька до сина…" "Родина, родина від батька до сина…" Опубліковано: Середа, 29 травня 2019 24 травня дружна класна родина 6-го гімназійного класу Наварійської ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназії зібралася на святі "Родина, родина від батька до сина…". Увага і повага до сім'ї, до роду не приходить сама по собі. Її треба виховувати. Дитина змалку повинна усвідомлювати свою приналежність до родини, до рідного...

Переглядів: 116 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook