Період публікації:

від

до

Категорія:

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму

Опубліковано: Субота, 29 грудня 2018 

min
max

В рамках низки науково-освітніх проектів Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького пропонує у січні 2019 року відвідати наступні заходи:

  • 18.12.2018 – 24.02.2019 – мистецький проект «Відомий і невідомий Труш» (до 150-річчя від дня народження художника).

Виставковий проект у трьох розділах, що будуть одночасно представлені у трьох музейних локаціях:

«Ретроспектива»

(Історичний комплекс НМЛ ім. Андрея Шептицького, вул. М. Драгоманова, 42)

Експозиція презентує мистецьку ретроспективу, що насвітлює доробок художника у жанрах пейзажу, психологічного портрета й сюжетних композицій. В експозиції представлено біографію художника, ілюстровану фотографіям та документами, в інтерактивному режимі.

«З мандрів»

(Виставкова анфілада. Головна будівля, пр. Свободи, 20)

Представляє творчий доробок І. Труша-імпресіоніста у жанрі краєвиду, що народжувались у мандрах митця Наддніпрянською Україною, Гуцульщиною, Кримом, а також Італією, Єгиптом і Палестиною.

«Постаті»

(Галерея. Головна будівля, пр. Свободи, 20)

Об’єднує близько 40 портретів відомих громадських діячів, діячів науки і культури Галичини та Наддніпрянської України, малярські образи яких були створені на замовлення українських інституцій: НТШ, Земельного Банку Гіпотечного, товариств «Дністер», «Народна торгівля», «Маслосоюз», «Карпатія». Окрему групу складуть портрети членів родини художника.

 

Загалом представлено 340 творів із музейних та приватних зібрань України: НМЛ ім. Андрея Шептицького, Національного художнього музею України (м. Київ), Львівського національного літературно-меморіального музею ім. І. Франка, Львівського історичного музею, Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, Музею етнографії та художнього промислу НАНУ, Історико-меморіального музею М. Грушевського (м. Київ), Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая (м. Ужгород), Русівського літературно-меморіального музею В. Стефаника (с. Русів, Снятинський р-н, Івано-Франківська обл.), Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника, а також численних приватних колекцій.

  • 29.12.18 – 30.01.19 – виставка Антін Манастирський. Живопис (до 140-річчя від дня народження). З фондових зібрань НМЛ ім. Андрея Шептицького. Антін Іванович Манастирський (1878-1969) – відомий український живописець, культурно-громадський діяч Галичини кінця ХІХ – першої половини ХХ ст. У 1953 році йому було присвоєно звання заслуженого діяча мистецтв УРСР, 1957 році – народного художника України. Народився на Тернопільщині, в сім’ї поштового урядника. Мистецький фах здобув у Львівській художньо-промисловій школі та у Краківській академії красних мистецтв. Жив і працював у Львові. Автор жанрових полотен на історичну тематику, сакральних композицій та ряду іконостасів; так само працював у пейзажі та портретному жанрі. Має чималий доробок у царині книжкової ілюстрації. Ювілейна виставка насвітлює ретроспективу творчості художника.

Немає коментарів

Схожі статті:

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Опубліковано: П`ятниця, 07 Червня 2019 В рамках низки науково-освітніх проектів Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького пропонує відвідати наступні заходи: 9 травня – 9 червня – Малярство: Віктор Москалюк, Михайло Демцю, Борис Буряк. 6 червня – 21 липня – виставка художньої кераміки Оксани Чепурної «Моє Трипілля». В...

Переглядів: 1434 Коментарів: 0

Виховання

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Опубліковано: П`ятниця, 24 травня 2019 В рамках низки науково-освітніх проектів Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького пропонує відвідати наступні заходи: 16 квітня – 2 червня – виставка одного твору. «THESAURUS SACRARUM HISTORIARUM VETERIS ET NOVI TESTAMENTI…» («СКАРБНИЦЯ СВЯТИХ ОПОВІДЕЙ СТАРОГО ТА НОВОГО ЗАВІТІВ…»)....

Переглядів: 1644 Коментарів: 0

Виховання
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook