Період публікації:

від

до

Категорія:

На Львівщині відкрили меморіальну дошку Герою України Дмитрові Чернявському

Опубліковано: Середа, 21 листопада 2018 

min
max

Сьогодні, 21 листопада, у 5-ту річницю Революції Гідності і Свободи на будівлі економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили меморіальну дошку Герою України Дмитрові Чернявському.

«Шановні батьки, дякую вам за такого сина. Кожного разу, проходячи тут, ми дивитимемось в очі Герою і запитуватимемо себе: «Чи я зробив усе, від себе залежне?» І, напевно, кожен захоче зробити щось на своєму місці, зробити більше, краще, те, що залежить від кожного з нас», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Я пам’ятаю львівський Євромайдан, тоді Дмитро повідомив мені, що хоче сказати львів’янам щось важливе. А я цього боялась і не пустила. Він був дуже добрим і життєрадісним, любив подорожувати. Він був дуже розумним і допитливим. За півтора роки до початку війни він запитував, чи може бути у нас, у наш час війна. Я навіть не сприймала це всерйоз. А коли був малий, завжди запитував мене: «А навіщо я живу?» Я хочу вірити, що коли біля цієї дошки проходитимуть люди, хтось із них зупиниться і подумає про те, що не варто жити заради того, щоб заробити більше грошей, смачніше поїсти, краще відпочити – треба думати про щось більш високе, про те, за що не шкода віддати своє життя», - поділилася спогадами про сина мати Героя Людмила Чернявська.

Довідково:

Дмитро Чернявський народився 5 березня 1992 року в селищі Артемівське на Донеччині. Закінчив Артемівську школу № 18 і поступив на обліково-фінансовий факультет Донецького національного університету, після закінчення якого вступив до магістратури економічного факультету ЛНУ імені Івана Франка.

13 березня 2014 року на майдані Донецька Дмитро зазнав підступного ножового поранення, захищаючи відхід мирних демонстрантів. Він помер у кареті швидкої допомоги дорогою до лікарні. Похований у Донецьку. Його батьки перебралися до Львова.

20 лютого 2015 року Дмитро Чернявський отримав звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.

Кабінет Міністрів України 15 листопада 2017 р. заснував в числі стипендій імені Героїв Небесної Сотні для студентів та курсантів закладів вищої освіти державної форми власності, які здобувають вищу освіту, стипендію імені Дмитра Чернявського за спеціальністю «Економіка».

Немає коментарів

Схожі статті:

У Львові відкрили пам’ятну дошку Оленi Степанів-Дашкевич У Львові відкрили пам’ятну дошку Оленi Степанів-Дашкевич Опубліковано: Четвер, 27 Червня 2019 Сьогодні, 27 червня, у Львові відкрили пам’ятну дошку Олені Степанів-Дашкевич – українському історику, географу, громадській та військовій діячці, першій у світі жінці, офіційно зарахованій на військову службу у званні офіцера, чотарю Української Галицької Армії. Меморіал встановили на стіні головного...

Переглядів: 1034 Коментарів: 0

Вища освіта

У Національному лісотехнічному університеті відкрили меморіальну дошку Митрополиту Андрею Шетицькому У Національному лісотехнічному університеті відкрили меморіальну дошку Митрополиту Андрею Шетицькому Опубліковано: П`ятниця, 12 жовтня 2018 11 жовтня на Львівщині відбулось відкриття та освячення меморіальної дошки Митрополиту Андрею Шептицькому. Пам’ятну таблицю відкрили у Національному лісотехнічному університеті. Присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Від 150-ліття з дня народження праведного Митрополита ми зуміли...

Переглядів: 491 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook