Період публікації:

від

до

Категорія:

У Національному лісотехнічному університеті відкрили меморіальну дошку Митрополиту Андрею Шетицькому

Опубліковано: П`ятниця, 12 жовтня 2018 

min
max

11 жовтня на Львівщині відбулось відкриття та освячення меморіальної дошки Митрополиту Андрею Шептицькому. Пам’ятну таблицю відкрили у Національному лісотехнічному університеті.

Присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Від 150-ліття з дня народження праведного Митрополита ми зуміли не лише для вірних нашої церкви, але й всього українського народу повернути ім’я Андрея Шептицького. Це був величезний прорив, коли постать праведного Митрополита вийшла за рамки Церкви. Адже ніхто ніколи не сумнівався, що Митрополит Андрей є духовним провідником нашого народу, але направду ми зуміли продемонструвати праведного Митрополита як державного мужа, як людину, волею та молитвою якого, між двома світовими війнами тут в Галичині і далеко за межами нашого краю, було збережено саме українство. І ми щоразу відкриваємо для себе все нові і нові грані образу праведного Митрополита. Я переконаний, що обов’язково настане той момент, коли ми будемо звертатися не праведний Митрополит, а будемо говорити – Святий Митрополит Андрей Шептицький. І я би дуже хотів, щоб ім’я Митрополита волею багатьох людей, які зібралися тут, неслось дальше в суспільство. Бо маємо народженого на нашій землі, подарованого Богом праведного Митрополита, Світоча не тільки духового життя, а й видатного українського мужа-державотворця, який об’єднував навколо себе багатьох людей, щоб вказати їм дорогу до правди, світла, маємо людину, яка подарувала нам погляд у майбутнє», - зазначив Олег Синютка.

Освятив меморіальну дошку та провів молитву Архиєпископ та Митрополит Львівський, Преосвященний Ігор (Возьняк).

«Ця таблиця залишиться як знак на стіні цієї установи, бо Митрополит дуже дбав про розвиток лісового господарства, про захист лісів, насаджування та вирощування дерев. Митрополит Шептицький першим утворив у своїх лісових угіддях екологічний осередок «Охорона природи», - зазначив Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор (Возьняк).

«Митрополит Андрей жив більше для свого народу, аніж для себе. Він вболівав за свою націю, її науковий розвиток, матеріальні потреби і національне відродження», - додав Митрополит Львівський Ігор (Возьняк).

Автором пам’ятної таблиці Митрополиту Андрею Шептицькому є Народний художник України Ярослав Скакун.

«Я дякую за надану мені честь створити образ праведника Митрополита Андрея Шептицького. До цього образу упродовж століття звертається не одне покоління художників, митців. Створено багато цікавих шедеврів. Я вже втретє звертаюсь до цього образу як державотворця, князя Церкви, а в даному випадку – як великого просвітителя. В цій меморіальні таблиці засобами пластики, композиційного рішення хотілось передати ту велич великого праведника Митрополита Андрея Шептицького», - розповів Ярослав Скакун.

На завершення усі присутні виконали гімн «Боже великий єдиний».

Немає коментарів

Схожі статті:

Триває набір на навчання у ІХ літній школі «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького» Триває набір на навчання у ІХ літній школі «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького» Опубліковано: П`ятниця, 01 березня 2019 Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету проводить набір на навчання у ІХ літній школі «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького». Мета літньої школи – глибше ознайомити учасників з духовним спадком і діяльністю Митрополита Андрея та розвинути їхнє вміння жити згідно...

Переглядів: 203 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції

На Львівщині відкрили меморіальну дошку Герою України Дмитрові Чернявському На Львівщині відкрили меморіальну дошку Герою України Дмитрові Чернявському Опубліковано: Середа, 21 листопада 2018 Сьогодні, 21 листопада, у 5-ту річницю Революції Гідності і Свободи на будівлі економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили меморіальну дошку Герою України Дмитрові Чернявському. «Шановні батьки, дякую вам за такого сина. Кожного разу, проходячи тут, ми...

Переглядів: 325 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook