Період публікації:

від

до

Категорія:

Шлях до хліба на столі

Опубліковано: П`ятниця, 12 жовтня 2018 

min
max

11 жовтня 2018 року учні другого та шостого класів Борщовицького НВК Пустомитівського району в супроводі класних керівників Плахтій Тетяни Іллівни та Лисик Емілії Олексіївни та окремих батьків побували в Народному музеї хліба Покрови Пресвятої Богородиці.

Музей хліба був відкритий у 1987 році, а в 1990 році – йому надали звання «народного». Ініціатором створення музею був заслужений вчитель України Богдан Непорадний. Зараз музеєм опікується його дочка. Руслана Богданівна розповіла про історію хліборобської культури слов’ян,  значення хліба в житті людини, про процес випікання різних сортів хліба. Діти з цікавістю розглядали знаряддя виробництва, речі традиційного селянського побуту, одяг, зразки сортів зернових культур, зразки хліба і булочок, які випікали в Україні.

Учні подивилися на 18 тематичних експозицій, розміщених в окремих кімнатах. Найбільше дітям сподобалися такі: «Шлях до хліба на столі», «Весільні короваї», «Селянська хата».Також є в експозиції куточок присвячений Голодомору. Тут нам показали хлібці з голодних 30-х років. Діти були здивовані почувши, що їх випікали з усього, що вдавалося знайти: макухи, висівок, звичайної трави, кори, корінців, жолудів.

У приміщенні музею є каплиця Пресвятої Богородиці.

Цього ж дня ми побували в музеї народної архітектури і побуту «Шевченківський гай», в одному з найбільших музеїв Європи під відкритим небом.

Учні уважно слухали екскурсовода, Яна розповідала про експозиції, які є на території музею, про 124 пам’ятники архітектури, котрі об’єднані в 54 садиби. Серед них найбільші «міні-села»: «Бойківщина», «Лемківщина». Ми побували у сільській садибі з будинком і стайнею, привезених з Турківського району, бойківській хаті сільського війта Сколівського району, у двох церквах.

На території музею є школа, якій більше ніж сто років. Діти з цікавістю розглядали класну кімнату, порівнюючи її з сучасною. Також ми побачили в зоокутку орлів, павичів, красенів білих лебедів, які плавали у ставочку, коней, баранів і ослика.

Діти дуже задоволені екскурсійно-пізнавальним днем.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Свято Осені Свято Осені Опубліковано: Субота, 20 жовтня 2018 В Ставчанському НВК відбулося свято Осені. Протягом 2 тижня жовтня 2018 року тривала виставка «Дари осені». Метою заходу було  навчити дітей бачити красу рідного краю, виховувати повагу до праці. Розширити уявлення учнів про красу та  щедрість осені. Виховувати любов і бережливе ставлення до навколишнього...

Переглядів: 14 Коментарів: 0

Відділи освіти

Доторкнулись до історії Доторкнулись до історії Опубліковано: Субота, 20 жовтня 2018 До Дня Захисника Вітчизни у п’ятницю, 12 жовтня 2018 року учні 7-10 класів Борщовицького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» під керівництвом вчителя хімії і біології Фриса Юрія Степановича піднялись на вершину гори  Маківка, відвідавши Меморіал Українським Січовим Стрільцям, які весною 1915 року вели запеклі...

Переглядів: 3 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Актуально
Спеціальні новини

  

Ми у Facebook
Ми у Facebook