Період публікації:

від

до

Категорія:

Шлях до хліба на столі

Опубліковано: П`ятниця, 12 жовтня 2018 

min
max

11 жовтня 2018 року учні другого та шостого класів Борщовицького НВК Пустомитівського району в супроводі класних керівників Плахтій Тетяни Іллівни та Лисик Емілії Олексіївни та окремих батьків побували в Народному музеї хліба Покрови Пресвятої Богородиці.

Музей хліба був відкритий у 1987 році, а в 1990 році – йому надали звання «народного». Ініціатором створення музею був заслужений вчитель України Богдан Непорадний. Зараз музеєм опікується його дочка. Руслана Богданівна розповіла про історію хліборобської культури слов’ян,  значення хліба в житті людини, про процес випікання різних сортів хліба. Діти з цікавістю розглядали знаряддя виробництва, речі традиційного селянського побуту, одяг, зразки сортів зернових культур, зразки хліба і булочок, які випікали в Україні.

Учні подивилися на 18 тематичних експозицій, розміщених в окремих кімнатах. Найбільше дітям сподобалися такі: «Шлях до хліба на столі», «Весільні короваї», «Селянська хата».Також є в експозиції куточок присвячений Голодомору. Тут нам показали хлібці з голодних 30-х років. Діти були здивовані почувши, що їх випікали з усього, що вдавалося знайти: макухи, висівок, звичайної трави, кори, корінців, жолудів.

У приміщенні музею є каплиця Пресвятої Богородиці.

Цього ж дня ми побували в музеї народної архітектури і побуту «Шевченківський гай», в одному з найбільших музеїв Європи під відкритим небом.

Учні уважно слухали екскурсовода, Яна розповідала про експозиції, які є на території музею, про 124 пам’ятники архітектури, котрі об’єднані в 54 садиби. Серед них найбільші «міні-села»: «Бойківщина», «Лемківщина». Ми побували у сільській садибі з будинком і стайнею, привезених з Турківського району, бойківській хаті сільського війта Сколівського району, у двох церквах.

На території музею є школа, якій більше ніж сто років. Діти з цікавістю розглядали класну кімнату, порівнюючи її з сучасною. Також ми побачили в зоокутку орлів, павичів, красенів білих лебедів, які плавали у ставочку, коней, баранів і ослика.

Діти дуже задоволені екскурсійно-пізнавальним днем.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Добро – це частинка нас Добро – це частинка нас Опубліковано: Середа, 13 лютого 2019 Усе своє життя люди пізнають, що таке добро і зло, добре і погано… Шлях до доброти не простий і не завжди легкий, тому необхідно вчитися доброти, вчитися бути уважним один до одного, берегти й дбати один про одного. З метою морального виховання у  Милятичівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено виховну...

Переглядів: 73 Коментарів: 0

Відділи освіти

Валеологічні мандри Валеологічні мандри Опубліковано: Середа, 13 лютого 2019 Як навчити дитину любити себе і турбуватися про себе з раннього віку? Складно, але можливо! Саме над таким питанням працювала вихователь групи дітей раннього віку ЗДО №1 м.Пустомити  Мельник Наталія Вікторівна. Вона вміло вела малят стежиною здоров’я «їдучи» в гості до ляльок, Даринки та Оленки, різнокольоровими...

Переглядів: 75 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook