Період публікації:

від

до

Категорія:

Про старт та реалії Нової української школи у Дрогобичі та Стебнику, — начальник відділу освіти ДМР Петро Сушко

Опубліковано: Понеділок, 03 вересня 2018 

min
max

З початком навчального року 2018-2019 у школах стартувала освітня реформа Нова українська школа. Про переваги реформи та реалії її впровадження у школах міст Дрогобича та Стебника розповів у ході прес-конференції начальник відділу освіти Дрогобицької міської ради Петро Сушко.

«Нова українська школа справді змінює внутрішню політику та зміст системи освіти», — зазначив Петро Сушко.

Також посадовець наголосив, що для Дрогобича Нова українська школа не є новинкою, адже минулого року СШ №2 міста Дрогобича серед 200 шкіл з України брала участь в апробації. Відтак три перші класи в минулому році вже навчалися за новою програмою. Також було проведено відповідні курси та навчання для вчителів, які набирають перші класи, для заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи та директорів шкіл.

Навчання у Новій українській школі передбачає 12 років. Відтак перевагою у цьому процесі, за словами Петра Сушка, є не заучування та відтворення інформації, а формування компетентності як вчителів, так і учнів.

Запровадження Нової української школи для таких міст, як Дрогобич, відбулося на умовах співфінансування, де частка коштів місцевого бюджету становила 30%. Відтак для Дрогобича було виділено з державного бюджету 1 704 471 тис. гривень. Таким чином з місцевого бюджету було додано кошти на суму близько 750 тис. гривень.

Відповідно ці кошти були скеровані на закупівлю дидактичних матеріалів — 897 158 гривень, закупівлю сучасних меблів — 1 279 980 гривень, на закупівлю комп’ютерного обладнання (робоче місце вчителя) — 358 980 гривень.

«Оскільки ці суми перевищують поріг закупівель понад 200 тисяч гривень, то відділ освіти, відповідно до чинного законодавства, змушений був освоїти ці кошти через процедури відкритих закупівель «Prozorro», — наголосив Петро Сушко.

За словами посадовця, щодо дидактичних матеріалів, то було проведено торги і 23 липня було підписано угоду. Станом на 31 липня 60% обладнання було доставлено у школи Дрогобича та Стебника. Окрім цього, державою для кожного учня було надано безкоштовні набори «Лего».

Щодо закупівлі сучасних меблів — одномісних антисколіозних регульованих за висотою парт та стільців 27 травня було оголошено відкриті торги. 3 липня відбулося відкриття процедури закупівель і переможець — виробник з міста Вінниця, в останній день написав письмову відмову, прикріпивши на сайт «Prozorro» відмову від підписання угоди у зв’язку з допущеною технічною помилкою при проведенні розрахунків. Тому відділом освіти було проведено повторну процедуру і 6 серпня визнано переможцем підприємство «МІРОС ГРУП», яке погодилося проводити доставку парт у школи міст Дрогобича та Стебника за нижчими цінами, аніж закуповували інші території.

«Якщо інші території закуповували по 1400 гривень парту і стілець, то у нас це вийшло менше 1000 гривень, а за заощаджені кошти кожен перший клас отримає аудиторну дошку, ціна якої коливається в межах від 3000 до 3500 гривень, а це — 42 перші класи», — повідомив Петро Сушко.

Однак «МІРОС ГРУП» поставило умову, враховуючи виробничі потужності та обсяг замовлення обладнання, про те, що постачання шкільних меблів відбуватимуться з 3 жовтня. Така ситуація із затримкою постачання шкільних меблів, за словами посадовця, є не лише у Дрогобичі, а й інших сусідніх містах.

Окрім цього, начальник відділу освіти ДМР розповів про проведення Міністерством освіти і науки України процедури закупівель на підручники. В цьому випадку видавництво, яке програло на торгах, звернулося до Антимонопольного комітету і таким чином друк підручників був затриманий на один місяць і підручники для учнів першого класу буде доставлено до шкіл 1 жовтня.

Щодо закупівлі комп’ютерного обладнання — місця вчителя, то виділення коштів обласного та державного бюджету заплановані на вересень-жовтень, — зазначив Петро Сушко та додав: Відділом освіти вже оголошено процедуру закупівель і 5 вересня відкриваються торги. При визначенні переможця ще 10 днів учасники торгів можуть подавати оскарження, а відтак можна буде заключити угоду.

Окрім цього, за словами посадовця, термін отримання обладнання залежить від часу надходження коштів з обласного бюджету.

 

Немає коментарів

Схожі статті:

Про роботу з реалізації польсько-українського проекту «Нова українська школа – 2» Про роботу з реалізації польсько-українського проекту «Нова українська школа – 2» Опубліковано: Середа, 18 липня 2018 Завершилась робота з реалізації польсько-українського проекту «Нова українська школа – 2» у рамках програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ РП, спрямованої на підтримку освітніх реформ.  Робота з реалізації зазначеного  проекту час від часу здійснюється  і на теренах...

Переглядів: 739 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Триває прийом робіт на конкурс «Моя школа майбутнього» Триває прийом робіт на конкурс «Моя школа майбутнього» Опубліковано: Вівторок, 20 лютого 2018 Вчителів та учнів шкіл, де вивчають німецьку мову, запрошують до участі у конкурсі «Моя школа майбутнього». Учасники конкурсу мають у творчій формі розказати про позитивні зміни освітньої реформи. Приміром, тема конкурсного проекту може бути пов’язана з цифровими технологіями, можливостями міждисциплінарних...

Переглядів: 523 Коментарів: 0

Конкурси, олімпіади
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook