Період публікації:

від

до

Категорія:

Дар П’ятидесятниці в Бишкові (фото)

Опубліковано: Четвер, 21 Червня 2018 

min
max

У 1937 році праведний Митрополит Андрей Шептицький написав свою одну з найдосконаліших праць про Церкву як дар П’ятидесятниці. Церква – це спільнота учнів Ісуса Христа і дітей Божих, збори народу Божого, вибраного і покликаного на служіння Всевишньому. Вона – більша від релігійного братства, ширша від спілки однодумців, повніша від духовного суспільства. Церква – це спільнота людей, які покликані довершити справу і виконати заповіти Ісуса Христа. Церква є там, де є християни і священики. Церкву також називають Матір’ю християн, бо вона під час святого хрещення дає душі справжнє життя – освячуючи ласку, яка дає людині право до неба і, як духовна матір, виховує своїх вірних. «Хто не має Церкви за матір, той не може мати Бога за батька» (св. Кипріян). Вона поширює Христове вчення за допомогою проповідей, пастирських листів і навчання релігії, уділяє встановлені Христом засоби – за допомогою жертви Святої Літургії, Святих Тайн, благословення, освячення і відправи Богослужінь та керує членами Церкви.

29 травня, на другий день після Свята Зіслання Святого Духа, що є Днем народження Церкви, у с. Бишків Жовківського району відбулось чергове свято української молоді «Андрей Шептицький – це Україна: Будівничий, князь, лідер!». Незмінними організаторами цього свята були: Громадська рада «Святий Юр», Центр національного виховання ім. Андрея Шептицького, Всеукраїнська громадська організація «Союз Українок». На місцевому рівні свято організували та провели: Жовківська районна рада, Жовківська райдержадміністрація, Бишківська сільська рада, Бишківська ЗОШ. Оскільки в Бишкові у цей день були майже всі керівники Жовківщини, то він цього дня став своєрідним центром духовного і політичного життя Жовківщини.

Свято розпочалось з молебня на прославу велета українського духу, українського Мойсея, князя Церкви, етнарха, праведного митрополита Андрея Шептицького. У святі взяли участь вісім священиків Жовківського та Рава-Руського деканатів Сокальсько-Жовківської Єпархії.

У програмі святкувань була і міжнародна науково-практична конференція за однойменною темою, і спортивний фестиваль «Український дух, гарт і перемога» (міні-футбол), і виставка народної творчості «Таланти твої, Русь-Україно», міжнародний фестиваль української пісні «Голос Руси України», і традиційно підбиття підсумків свята та нагородження переможців, учасників та їхніх керівників.

Усі учасники дійства збагатились безцінними знаннями щодо величі постаті Андрея Шептицького, обмінялись думками, виклали це у своїх змістовних презентаціях-доповідях. Доповіді торкалися проблематики: Андрей Шептицький – національно-патріотичне виховання; духовно-культурне виховання; здоров’я нації, фізичне виховання; екуменічне виховання; природоохоронне виховання. Керівники восьми секцій та голови журі цих секцій відзначили високий науковий рівень доповідей, що є великою заслугою наукових керівників учнівських доповідей, а саме – вчителів християнської етики цих шкіл та місцевих священиків.

Не залишила байдужим нікого і пісенна частина свята. Присутні змогли переконатись у тому, що наші діти дуже талановиті. У спортивному фестивалі молоді юнаки завзято боролись за кубок митрополита Андрея. А виставка народної творчості відкрила для присутніх таланти місцевих мисткинь. Свято пройшло на славу. Такі заходи мають величезне значення для нашої молоді, нашої Церкви, для відбудови нашої держави. Бо як любив наголошувати праведний митрополит: «Молодь треба виховувати в щирій любові до Вселенської Церкви і Батьківщини»!

Велика заслуга у проведенні цього Свята найперше належить: Стефанії Сліпець – методисту ІМЦО відділу освіти, члену ГР «Святий Юр»; Наталії Бейзик – голові Бишківської сільської ради; Ганні Кобринець – директору Бишківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Жовківської районної ради Львівської області; о. Івану Галишичу – пароху місцевої церкви; Степану Сохнацькому – директору Жовківського лісництва; Ярославу Пацу – вчителю Бишківської ЗСШ.

Дорогою додому члени Громадської ради «Святий Юр» відвідали місцеву церкву Різдва Пресвятої Богородиці с. Бишкова, а у Жовкві – церкву Пресвятого Серця Христового і монастир Різдва Христового оо. Василіян.

Матеріал підготував Олег Огірко, професор кафедри українознавства Інституту Східної Європи, член ГР «Святий Юр»

Немає коментарів

Схожі статті:

ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ Опубліковано: Вівторок, 15 жовтня 2019 Професія педагога – одна  з найбільш складних, але разом з цим, і вдячних. Цього року  святкування Дня вчителя у Мишлятицькому НВК Мостиського району , яке проходило   4 жовтня, було дуже насиченим. У цей день учні вітали своїх вчителів, висловлюючи їм подяку за працю, за знання і турботу. Після завершення...

Переглядів: 14 Коментарів: 0

Відділи освіти

Професійне  свято Професійне свято Опубліковано: Вівторок, 15 жовтня 2019 У Гостинцівській ЗОШ I-IIступенів Мостиського району учні 9 класу провели святковий захід “Мій вчителю ніжний”. Даний захід проведено з метою відзначення Дня вчителя. Розкрито глибоку вдячність учнів вчителю, “без якого життєва повість не пишеться у дитини”. Піднесено виконували поезії Здобиляк Андрій,...

Переглядів: 16 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook