Період публікації:

від

до

Категорія:

Стежками Івана Франка

Опубліковано: Середа, 13 Червня 2018 

min
max

1 червня, у День захисту дітей планети, учні 4-Б класу (класний керівник Могильницька І.П.) разом з батьками відвідали Нагуєвичі, село на Дрогобиччині, де народився великий письменник – Іван Франко.

Ось і садиба великого сина українського народу. Тут проминуло його дитинство, тут він часто бував, коли навчався у Дрогобичі та у Львові, сюди приїжджав разом зі своєю сім’єю на відпочинок і працю.

З великим інтересом оглянули діти і батьки експозиції музею-садиби: шопу, шпихлір, кузню, обидві кімнати (долішню) і горішню (світлицю) та побутові речі, які знаходилися в цих кімнатах та сінях.

Увагу екскурсантів привернула велика піч, у якій палили дровами і готували їжу для великої сім’ї, довгий дерев’яний стіл, навколо якого збиралася вся сім’я Франків, а також прив’язана вервечками до гака, вбитого у стелю, дерев’яна колиска.

У світлиці побачили образ Богородиці з дитиною, велике дзеркало в дерев’яній оправі, різьблений мисник, дерев’яне ліжко, святковий одяг тих часів.

Екскурсовод розповіла, що у цій кімнаті Франко працював, коли приїжджав у село. Тут він написав повісті «Борислав сміється», «Захар Беркут», оповідання «Добрий заробок», «Слимак», «Неначе сон», «Циган», цикл поезій «Галицькі образки».

Востаннє І.Франко побував у рідному селі у 1910 році. Був тоді вже дуже хворий.

Потім діти і батьки оглянули літературну експозицію музею розміщену у двоповерховому будинку

Пощастило четвертокласникам і в Меденичах, де вони мали можливість безкоштовно відвідати зоопарк.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Захід «Привітай воїна з Днем Захисника України» Захід «Привітай воїна з Днем Захисника України» Опубліковано: Вівторок, 16 жовтня 2018 Уже п’ятий рік триває неоголошена війна в Україні. І хоч у Пустомитівському районі не лунають вибухи й не чуємо пострілів, та все ж таки працюємо для Перемоги й миру, який тоді настане. Уп’яте в закладах освіти Пустомитівського району проходить акція «Привітай воїна з Днем Захисника України». Знову...

Переглядів: 16 Коментарів: 0

Відділи освіти

Квест-екскурсія у музеї ім.Андрея Шептицького Квест-екскурсія у музеї ім.Андрея Шептицького Опубліковано: Вівторок, 16 жовтня 2018  12 жовтня учні 5 класу Наварійської ЗОШ І-ІІІст.-гімназії відвідали музей ім.Андрея Шептицького (м.Львів). Експозиція музею, започаткована ще надбанням з особистого зібрання Митрополита, містить твори сучасного українського мистецтва – графіка, іконопис, живопис, скульптура. Тут презентують  розвиток...

Переглядів: 30 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Актуально
Спеціальні новини

  

Ми у Facebook
Ми у Facebook