Період публікації:

від

до

Категорія:

Стежками Івана Франка

Опубліковано: Середа, 13 Червня 2018 

min
max

1 червня, у День захисту дітей планети, учні 4-Б класу (класний керівник Могильницька І.П.) разом з батьками відвідали Нагуєвичі, село на Дрогобиччині, де народився великий письменник – Іван Франко.

Ось і садиба великого сина українського народу. Тут проминуло його дитинство, тут він часто бував, коли навчався у Дрогобичі та у Львові, сюди приїжджав разом зі своєю сім’єю на відпочинок і працю.

З великим інтересом оглянули діти і батьки експозиції музею-садиби: шопу, шпихлір, кузню, обидві кімнати (долішню) і горішню (світлицю) та побутові речі, які знаходилися в цих кімнатах та сінях.

Увагу екскурсантів привернула велика піч, у якій палили дровами і готували їжу для великої сім’ї, довгий дерев’яний стіл, навколо якого збиралася вся сім’я Франків, а також прив’язана вервечками до гака, вбитого у стелю, дерев’яна колиска.

У світлиці побачили образ Богородиці з дитиною, велике дзеркало в дерев’яній оправі, різьблений мисник, дерев’яне ліжко, святковий одяг тих часів.

Екскурсовод розповіла, що у цій кімнаті Франко працював, коли приїжджав у село. Тут він написав повісті «Борислав сміється», «Захар Беркут», оповідання «Добрий заробок», «Слимак», «Неначе сон», «Циган», цикл поезій «Галицькі образки».

Востаннє І.Франко побував у рідному селі у 1910 році. Був тоді вже дуже хворий.

Потім діти і батьки оглянули літературну експозицію музею розміщену у двоповерховому будинку

Пощастило четвертокласникам і в Меденичах, де вони мали можливість безкоштовно відвідати зоопарк.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Екскурсія до Гавареччини Екскурсія до Гавареччини Опубліковано: Понеділок, 25 Червня 2018 Учні Сороки-Львівської ЗОШ І-ІІ ступенів Пустомитівського району разом із вчителем української мови та літератури Сокіл Г.М. побували у одному із мальовничих країв Західної України – Гавареччині. Це село посеред лісу, до якого частково не дійшла, а частково покинула цивілізація, поміж туристичним...

Переглядів: 133 Коментарів: 0

Відділи освіти

Відпочинок у мовному таборі Відпочинок у мовному таборі Опубліковано: Вівторок, 19 Червня 2018 На закінчення 2017-2018 навчального року учні Годовицької ЗОШ мали можливість відпочивати і оздоровлюватися у пришкільному мовному таборі «Smile». До проведення занять з учнями були залучені вчителі іноземної мови, білогії, інформатики, фізичної культури, початкових класів, педагог-організатор та практичний...

Переглядів: 74 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Актуально
Спеціальні новини

  

Ми у Facebook
Ми у Facebook