Період публікації:

від

до

Категорія:

Стежками Івана Франка

Опубліковано: Середа, 13 Червня 2018 

min
max

1 червня, у День захисту дітей планети, учні 4-Б класу (класний керівник Могильницька І.П.) разом з батьками відвідали Нагуєвичі, село на Дрогобиччині, де народився великий письменник – Іван Франко.

Ось і садиба великого сина українського народу. Тут проминуло його дитинство, тут він часто бував, коли навчався у Дрогобичі та у Львові, сюди приїжджав разом зі своєю сім’єю на відпочинок і працю.

З великим інтересом оглянули діти і батьки експозиції музею-садиби: шопу, шпихлір, кузню, обидві кімнати (долішню) і горішню (світлицю) та побутові речі, які знаходилися в цих кімнатах та сінях.

Увагу екскурсантів привернула велика піч, у якій палили дровами і готували їжу для великої сім’ї, довгий дерев’яний стіл, навколо якого збиралася вся сім’я Франків, а також прив’язана вервечками до гака, вбитого у стелю, дерев’яна колиска.

У світлиці побачили образ Богородиці з дитиною, велике дзеркало в дерев’яній оправі, різьблений мисник, дерев’яне ліжко, святковий одяг тих часів.

Екскурсовод розповіла, що у цій кімнаті Франко працював, коли приїжджав у село. Тут він написав повісті «Борислав сміється», «Захар Беркут», оповідання «Добрий заробок», «Слимак», «Неначе сон», «Циган», цикл поезій «Галицькі образки».

Востаннє І.Франко побував у рідному селі у 1910 році. Був тоді вже дуже хворий.

Потім діти і батьки оглянули літературну експозицію музею розміщену у двоповерховому будинку

Пощастило четвертокласникам і в Меденичах, де вони мали можливість безкоштовно відвідати зоопарк.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

РІК РОЗПОЧАЛИ З ДОБРОЧИННОСТІ РІК РОЗПОЧАЛИ З ДОБРОЧИННОСТІ Опубліковано: Четвер, 10 січня 2019 2019 рік колектив відділу освіти Пустомитівської райдержадміністрації розпочав з проведення акції «Вареники для воїнів АТО».  Отож, в перший тиждень нового року начальник відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Стахів зорганізувала свій педагогічний колектив, щоб напередодні Різдва Христового наліпити...

Переглядів: 219 Коментарів: 0

Відділи освіти

Різдвяно-новорічні свята Різдвяно-новорічні свята Опубліковано: Середа, 09 січня 2019 Впродовж грудня у Сокільницькій  загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені І.Я.Франка вчителями та учнями були проведені різдвяно-новорічні заходи. Метою свят було формування уявлень дітей про звичаї та традиції українського народу святкування Різдва Христового та зустрічі Нового року; культуру...

Переглядів: 142 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»
14 - 16 березня 2019

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»

Опубліковано: Понеділок, 17 грудня 2018


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook