Період публікації:

від

до

Категорія:

Семінар з народознавства на тему: «Феномен Євгена Коновальця (до 80-річчя від трагічної загибелі)».

Опубліковано: Середа, 06 Червня 2018 

min
max

У Львівському обласному Будинку вчителя відбувся семінар з народознавства на тему: «Феномен Євгена Коновальця (до 80-річчя від трагічної загибелі)».

У семінарі взяли участь кандидати наук Хома Іван Ярославович і Войтів Ганна Володимирівна, і вчителі історії м.Львова та області.

У вступному слові Войтів Г.В. наголосила на значенні патріотичного виховання у школі, на ролі вчителів історії у патріотичному вихованні. Вона зосередила увагу на особливостях сьогодення, ролі війська у збереженні української держави, провела паралель між значенням української армії сьогодні і діяльності УГА на чолі з Коновальцем.

У доповіді доцента університету «Львівська політехніка» Хоми І.Я. порушено такі питання:

-українські визвольні змагання початку ХХст.

-роль Євгена Коновальця у цих змаганнях (колишній старшина австрійської армії, 26-річний Євген Коновалець став командиром куреня, а згодом полку січових стрільців).  У 1917 р. січовики були чи не головним оплотом захисту УНР від більшовиків.

-роль Є.Коновальця у відновленні влади Директорії.

-діяльність Є.Коновальця після захоплення України більшовиками. Участь у створенні в 1920р. у Чехословаччині Української військової організації (УВО), лідерство у цій організації.

-керівництво заснованою у 1929р. Організацією українських націоналістів (ОУН). Діяльність ОУН у Галичині та за її межами.

-спецоперація більшовиків щодо ліквідації Є.Коновальця; вбивство Є.Коновальця в Роттердамі у травні 1938р.

-значення діяльності Коновальця; Коновалець як непересічна особистість, талановитий військовий командир і далекосяжно мислячий політик.

-вшанування пам’яті Євгена Коновальця в Україні. Вивчення теми «Євген Коновалець» на уроках історії в школі.

Під час доповіді слухачам продемонстровано рідкісні документи і фото, подано список рекомендованої літератури.

Немає коментарів

Схожі статті:

Відкриття виставки-конкурсу вишиваних рушників  «Мамина світлиця» Відкриття виставки-конкурсу вишиваних рушників «Мамина світлиця» Опубліковано: Середа, 17 жовтня 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя відкрилась виставка-конкурс вишиваних рушників. На виставку, що має назву «Мамина світлиця» надали експонати з 8 районів Львівської області та Львова у кількості понад 60 рушників (старовинні, обрядові, сучасні). Виставку відвідують учасники заходів, які проводяться...

Переглядів: 8 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Відкриття тематичної виставки до Дня захисника Вітчизни Відкриття тематичної виставки до Дня захисника Вітчизни Опубліковано: Середа, 17 жовтня 2018 14 жовтня – день який об’єднує декілька свят: свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва, річниця створення Українського козацтва. «День захисника України» від 2015 року є державним святом і неробочим днем. Вибір дати 14 жовтня для святкування Дня захисника...

Переглядів: 15 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Актуально
Спеціальні новини

  

Ми у Facebook
Ми у Facebook