Період публікації:

від

до

Категорія:

Семінар з народознавства на тему: «Феномен Євгена Коновальця (до 80-річчя від трагічної загибелі)».

Опубліковано: Середа, 06 Червня 2018 

min
max

У Львівському обласному Будинку вчителя відбувся семінар з народознавства на тему: «Феномен Євгена Коновальця (до 80-річчя від трагічної загибелі)».

У семінарі взяли участь кандидати наук Хома Іван Ярославович і Войтів Ганна Володимирівна, і вчителі історії м.Львова та області.

У вступному слові Войтів Г.В. наголосила на значенні патріотичного виховання у школі, на ролі вчителів історії у патріотичному вихованні. Вона зосередила увагу на особливостях сьогодення, ролі війська у збереженні української держави, провела паралель між значенням української армії сьогодні і діяльності УГА на чолі з Коновальцем.

У доповіді доцента університету «Львівська політехніка» Хоми І.Я. порушено такі питання:

-українські визвольні змагання початку ХХст.

-роль Євгена Коновальця у цих змаганнях (колишній старшина австрійської армії, 26-річний Євген Коновалець став командиром куреня, а згодом полку січових стрільців).  У 1917 р. січовики були чи не головним оплотом захисту УНР від більшовиків.

-роль Є.Коновальця у відновленні влади Директорії.

-діяльність Є.Коновальця після захоплення України більшовиками. Участь у створенні в 1920р. у Чехословаччині Української військової організації (УВО), лідерство у цій організації.

-керівництво заснованою у 1929р. Організацією українських націоналістів (ОУН). Діяльність ОУН у Галичині та за її межами.

-спецоперація більшовиків щодо ліквідації Є.Коновальця; вбивство Є.Коновальця в Роттердамі у травні 1938р.

-значення діяльності Коновальця; Коновалець як непересічна особистість, талановитий військовий командир і далекосяжно мислячий політик.

-вшанування пам’яті Євгена Коновальця в Україні. Вивчення теми «Євген Коновалець» на уроках історії в школі.

Під час доповіді слухачам продемонстровано рідкісні документи і фото, подано список рекомендованої літератури.

Немає коментарів

Схожі статті:

Відкритий урок Львівської академічної гімназії Відкритий урок Львівської академічної гімназії Опубліковано: Четвер, 08 листопада 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя стало доброю традицією проводити відкриті уроки з учнями Львівської академічної гімназії. Ось і цієї осені учні 5 (1А) класу, разом із вчителем трудового навчання ЛАГ п.Іриною Вах були гостями обласної виставки-конкурсу серед освітян «Мамина світлиця». На виставці-конкурсі...

Переглядів: 218 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Обласний фестиваль-конкурс «Співоча освітянська родина" Обласний фестиваль-конкурс «Співоча освітянська родина" Опубліковано: Четвер, 08 листопада 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя відбувся традиційний обласний фестиваль-конкурс серед освітян «Співоча освітянська родина». Мета конкурсу: виявити талановиті освітянські родини, обдарованих вчителів, працівників дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, сприяння подальшому...

Переглядів: 772 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Анонси
Календар подій

Дитячий форум – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»
17 - 19 травня 2019

Дитячий форум – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

Опубліковано: Четвер, 14 березня 2019


Фестиваль освітніх інновацій
08 Червня 2019

Фестиваль освітніх інновацій

Опубліковано: Вівторок, 05 березня 2019Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook