Період публікації:

від

до

Категорія:

Семінар з народознавства на тему: «Феномен Євгена Коновальця (до 80-річчя від трагічної загибелі)».

Опубліковано: Середа, 06 Червня 2018 

min
max

У Львівському обласному Будинку вчителя відбувся семінар з народознавства на тему: «Феномен Євгена Коновальця (до 80-річчя від трагічної загибелі)».

У семінарі взяли участь кандидати наук Хома Іван Ярославович і Войтів Ганна Володимирівна, і вчителі історії м.Львова та області.

У вступному слові Войтів Г.В. наголосила на значенні патріотичного виховання у школі, на ролі вчителів історії у патріотичному вихованні. Вона зосередила увагу на особливостях сьогодення, ролі війська у збереженні української держави, провела паралель між значенням української армії сьогодні і діяльності УГА на чолі з Коновальцем.

У доповіді доцента університету «Львівська політехніка» Хоми І.Я. порушено такі питання:

-українські визвольні змагання початку ХХст.

-роль Євгена Коновальця у цих змаганнях (колишній старшина австрійської армії, 26-річний Євген Коновалець став командиром куреня, а згодом полку січових стрільців).  У 1917 р. січовики були чи не головним оплотом захисту УНР від більшовиків.

-роль Є.Коновальця у відновленні влади Директорії.

-діяльність Є.Коновальця після захоплення України більшовиками. Участь у створенні в 1920р. у Чехословаччині Української військової організації (УВО), лідерство у цій організації.

-керівництво заснованою у 1929р. Організацією українських націоналістів (ОУН). Діяльність ОУН у Галичині та за її межами.

-спецоперація більшовиків щодо ліквідації Є.Коновальця; вбивство Є.Коновальця в Роттердамі у травні 1938р.

-значення діяльності Коновальця; Коновалець як непересічна особистість, талановитий військовий командир і далекосяжно мислячий політик.

-вшанування пам’яті Євгена Коновальця в Україні. Вивчення теми «Євген Коновалець» на уроках історії в школі.

Під час доповіді слухачам продемонстровано рідкісні документи і фото, подано список рекомендованої літератури.

Немає коментарів

Схожі статті:

Відкриття тематичної виставки,  присвяченої 145-літтю народження Івана Стешенка Відкриття тематичної виставки, присвяченої 145-літтю народження Івана Стешенка Опубліковано: Середа, 20 Червня 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя відкрито тематичну виставку, присвячену 145-літтю народження Івана Стешенка, педагога, письменника, першого генерального секретаря народної освіти Центральної Ради, а в січні-лютому 1918року – міністр освіти. У липні 1918 року Іван Стешенко був убитий. За свідченнями...

Переглядів: 20 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Концерт "Єднаймось всі із Богородицею" (фото) Концерт "Єднаймось всі із Богородицею" (фото) Опубліковано: Середа, 20 Червня 2018 У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, м. Львова відбувся вечір духовної хорової музики "Єднаймось всі із Богородицею", за участю Народної хорової капели " Заграва "  Львівського обласного Будинку вчителя та хору "Холмщина" суспільно-культурного товариства Холмщина, у духовному поетичному...

Переглядів: 19 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook