Період публікації:

від

до

Категорія:

Відкриття тематичної виставки, присвяченої Дню Героїв

Опубліковано: Вівторок, 29 травня 2018 

min
max

У Львівському обласному Будинку вчителя відкрито тематичну виставку, присвячену Дню Героїв.

На виставці представлено матеріали, в яких описана історія свята, встановленого у 1941 році Другим Великим збором ОУН на вшанування дня пам'яті Євгена Коновальця вбитого 23 травня 1938 року. У місяці травні також пішли з життя кращі сини України: Микола Міхновський і Симон Петлюра. Свято відзначається протягом тижня в якому проводяться святкові та вшанувальні заходи. В останні роки свято, яке було поширене в Галичині, розширюється на Центральні та Східні регіони України.

Перший експонат виставки – коротке дослідження і перелік найбільш відомих в історії України Героїв, які ставили боротьбу за незалежність України понад свої особисті інтереси і посвятили своє життя служінню українській нації, починаючи з військових руських дружини князя Святослава і закінчуючи Героями Небесної Сотні та битв за Донбас.

Експонатом виставки є інтерв’ю з Остапом Зубарем, який у віці 17 років був арештований і засуджений на 25 років позбавлення волі. На виставці представлені його «Спогади», вірші.

Публікація «Українки – лицарі ордену УПА» надає коротку інформацію про жінок-учасниць бойових дій УПА: Катерину Зарицьку, Галину Дидик, Олену Мостович, Ганну Липову, Мирославу Гресько, Марію Савчин, Юлію Ганущак.

Експонатами виставки є також книги-спогади багатолітніх вязнів тюрем і таборів ГУЛАГу: Любомира Полюги «Життя в одвіті за Україну», Олександри Блавацької «Хроніка мого життя», книга статей, нарисів, спогадів і життєписів про репресії духовенства УГКЦ багатолітнього політв’язня Петра Франка «Репресоване духовенство УГКЦ», книга спогадів та матеріалів одного з найвідоміших судових процесів тоталітарного режиму над юними героями-галичанами, членами ОУН «Процес 50».

Виставка триватиме до 2 червня.

Немає коментарів

Схожі статті:

Відкриття виставки-конкурсу вишиваних рушників  «Мамина світлиця» Відкриття виставки-конкурсу вишиваних рушників «Мамина світлиця» Опубліковано: Середа, 17 жовтня 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя відкрилась виставка-конкурс вишиваних рушників. На виставку, що має назву «Мамина світлиця» надали експонати з 8 районів Львівської області та Львова у кількості понад 60 рушників (старовинні, обрядові, сучасні). Виставку відвідують учасники заходів, які проводяться...

Переглядів: 8 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Відкриття тематичної виставки до Дня захисника Вітчизни Відкриття тематичної виставки до Дня захисника Вітчизни Опубліковано: Середа, 17 жовтня 2018 14 жовтня – день який об’єднує декілька свят: свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва, річниця створення Українського козацтва. «День захисника України» від 2015 року є державним святом і неробочим днем. Вибір дати 14 жовтня для святкування Дня захисника...

Переглядів: 15 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Актуально
Спеціальні новини

  

Ми у Facebook
Ми у Facebook