Період публікації:

від

до

Категорія:

Відкриття тематичної виставки, присвяченої Дню Героїв

Опубліковано: Вівторок, 29 травня 2018 

min
max

У Львівському обласному Будинку вчителя відкрито тематичну виставку, присвячену Дню Героїв.

На виставці представлено матеріали, в яких описана історія свята, встановленого у 1941 році Другим Великим збором ОУН на вшанування дня пам'яті Євгена Коновальця вбитого 23 травня 1938 року. У місяці травні також пішли з життя кращі сини України: Микола Міхновський і Симон Петлюра. Свято відзначається протягом тижня в якому проводяться святкові та вшанувальні заходи. В останні роки свято, яке було поширене в Галичині, розширюється на Центральні та Східні регіони України.

Перший експонат виставки – коротке дослідження і перелік найбільш відомих в історії України Героїв, які ставили боротьбу за незалежність України понад свої особисті інтереси і посвятили своє життя служінню українській нації, починаючи з військових руських дружини князя Святослава і закінчуючи Героями Небесної Сотні та битв за Донбас.

Експонатом виставки є інтерв’ю з Остапом Зубарем, який у віці 17 років був арештований і засуджений на 25 років позбавлення волі. На виставці представлені його «Спогади», вірші.

Публікація «Українки – лицарі ордену УПА» надає коротку інформацію про жінок-учасниць бойових дій УПА: Катерину Зарицьку, Галину Дидик, Олену Мостович, Ганну Липову, Мирославу Гресько, Марію Савчин, Юлію Ганущак.

Експонатами виставки є також книги-спогади багатолітніх вязнів тюрем і таборів ГУЛАГу: Любомира Полюги «Життя в одвіті за Україну», Олександри Блавацької «Хроніка мого життя», книга статей, нарисів, спогадів і життєписів про репресії духовенства УГКЦ багатолітнього політв’язня Петра Франка «Репресоване духовенство УГКЦ», книга спогадів та матеріалів одного з найвідоміших судових процесів тоталітарного режиму над юними героями-галичанами, членами ОУН «Процес 50».

Виставка триватиме до 2 червня.

Немає коментарів

Схожі статті:

Відкритий урок Львівської академічної гімназії Відкритий урок Львівської академічної гімназії Опубліковано: Четвер, 08 листопада 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя стало доброю традицією проводити відкриті уроки з учнями Львівської академічної гімназії. Ось і цієї осені учні 5 (1А) класу, разом із вчителем трудового навчання ЛАГ п.Іриною Вах були гостями обласної виставки-конкурсу серед освітян «Мамина світлиця». На виставці-конкурсі...

Переглядів: 226 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Обласний фестиваль-конкурс «Співоча освітянська родина" Обласний фестиваль-конкурс «Співоча освітянська родина" Опубліковано: Четвер, 08 листопада 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя відбувся традиційний обласний фестиваль-конкурс серед освітян «Співоча освітянська родина». Мета конкурсу: виявити талановиті освітянські родини, обдарованих вчителів, працівників дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, сприяння подальшому...

Переглядів: 776 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Анонси
Календар подій

Фестиваль освітніх інновацій
08 Червня 2019

Фестиваль освітніх інновацій

Опубліковано: Вівторок, 05 березня 2019Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook