Період публікації:

від

до

Категорія:

Львівська політехніка надбала ще одну «розумну» лабораторію (фото)

Опубліковано: Понеділок, 12 березня 2018 

min
max

Нещодавно в Інституті комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Національного університету «Львівська політехніка» відбулось урочисте відкриття нової лабораторії, яка покликана стати предметною навчальною базою при бакалаврській програмі «Інтернет речей». У ній облаштовано 14 місць із найсучаснішим обладнанням. Відтак студенти кафедри комп’ютеризованих систем автоматики вивчатимуть тут такі предмети як «Електроніка і цифрова схемотехніка», «Мікроконтролери» та «Сенсори і виконавчі механізми».

Створення такої інноваційної лабораторії (інакше – лабораторії ІоТ) стало можливим завдяки спонсорській підтримці ІТ-компаній, які є учасниками Львівського ІТ-Кластеру. Йдеться, насамперед, про SoftServe в особі її президента Тараса Кицмея, а також PlVision, Ciklum, Cypress, N-iX, Eleks, Sombra, KindGeek, Vakoms, V.I.Tech, Lohika, GlobalLogic, Intellias, Conscensia, Perfectial, Vector Software.

Як зазначив під час відкриття нової лабораторії завідувач кафедри професор Адріан Наконечний, представникам всіх перелічених компаній на найближчому засіданні Вченої ради ректор Львівської політехніки Юрій Бобало вручить окремі подяки.

Проректор з науково-педагогічної роботи Львівської політехніки професор Дмитро Федасюк, звертаючись до присутніх від імені ректора, наголосив: «Співпраця з ІТ-Кластером у нас розпочалася давно. Адже 10 років тому ми підписали меморандум про співпрацю. Вже тоді компанії, вони ж – майбутні працедавці випускників-політехніків, звернули увагу, що ІТ-фахівці, котрих ми готуємо, недостатньо володіють англійською мовою. Тому початковий проект був спрямований на поліпшення знань з цієї мови. Згодом були відкриті лабораторії програмного забезпечення, лабораторія програмування мобільних платформ. Згодом ІТ-Кластер взявся за ще одну серйозну і важливу річ – створення освітньої програми «Інтернет речей». Адже нині маємо все більше бажаючих навчатися за цією спеціальністю. Минулого ж року на ІТ-спеціальності до нас вступило майже тисячу студентів. Відтак щиро дякую представникам керівникам компаній та ІТ-Кластеру за допомогу. Вірю, що спільно ми отримаємо хороші результати».

За словами Степана Веселовського, СЕО Львівського ІТ-Кластеру, у перспективі в межах програми ІоТ сторони згаданої угоди планують також облаштувати ще одну лабораторію, призначену для продукування розумних пристроїв, починаючи з їхнього проектування і завершуючи готовими прототипами, складеними з деталей, надрукованими за допомогою 3D-принтера. Отож, студенти цієї унікальної програми відтепер матимуть змогу не лише вивчати нові та прогресивні предмети і технології, а й на практиці опановувати основи Інтернет речей. А започаткована лабораторія – справді, вартісне досягнення Кластеру, адже таких практично немає у вітчизняних  університетах. Місцевим ІТ-компаніям також важлива якісна зміна освіти та інвестиції в майбутнє покоління ІТ-професіоналів, тому це точно буде не єдина лабораторія, яка з’явилась тут завдяки спільним зусиллям.

Привітав присутніх і заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко: «ІТ-Кластер робить дуже мудро, інвестуючи в нові технології та інвестуючи в людей. Маємо сильних лідерів, які це просувають. Тому висловлюю велику повагу і пошану колегам із Львівської політехніки та ІТ-Кластеру. Думаю, що через певний час, коли ми будемо ще раз тут зустрічатися, ця та інші кімнати будуть наповнені різними розумними винаходами».

Матеріал підготував Ігор Галущак, прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»

Фото – Йосипа Марухняка

Немає коментарів

Схожі статті:

Від Інтернету людини до Інтернету речей (фото) Від Інтернету людини до Інтернету речей (фото) Опубліковано: Середа, 07 березня 2018 Цікавий захід у нинішній канікулярний період для майбутніх абітурієнтів провела в головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» кафедра комп'ютеризованих систем автоматики Інституту комп'ютерних технологій, автоматики та метрології. Тут відбувся День відкритих дверей, присвячений...

Переглядів: 382 Коментарів: 0

Вища освіта

Олег Синютка вручив державні відзнаки науковцям Львівщини Олег Синютка вручив державні відзнаки науковцям Львівщини Опубліковано: Вівторок, 26 лютого 2019 Сьогодні, 26 лютого, у НУ «Львівська політехніка» відбулось урочисте засідання Вченої Ради. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Мені завжди дуже приємно бути тут, у Львівській політехніці. Бренд НУ «Львівська політехніка» є одним із найбільш впізнаваних у світі. І особливо...

Переглядів: 110 Коментарів: 0

Вища освіта
Анонси
Календар подій

V Науково-методична конференція «Сучасні тенденції навчання хімії»
29 березня 2019

V Науково-методична конференція «Сучасні тенденції навчання хімії»

Опубліковано: Середа, 13 лютого 2019Дитячий форум – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»
17 - 19 травня 2019

Дитячий форум – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

Опубліковано: Четвер, 14 березня 2019


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook