Період публікації:

від

до

Категорія:

Ти себе Українкою звала…

Опубліковано: П`ятниця, 09 березня 2018 

min
max

Кожного року наприкінці лютого ми, українці, віддаємо шану мужній доньці Прометея - Лесі Українці. Саме вона має такі заслуги, щоб викликати і пошану, і визнання, і любов, щоб у повному розумінні слова бути нашою сучасницею. Світ не шукає зірок на чужому небі- кожна нація повинна дбати, щоб самій цікаво засвітитися для світу тим чи іншим іменем. Саме тому Леся Українка- феномен, якого навряд чи вдасться збагнути комусь до кінця. Ми читаємо Лесині вірші, бо шукаємо у цей нелегкий для країни час поради, вчимося у неї мужності, терпіння, бо саме вона- душа нашого народу, його пісня, його нат-хнення, його нескореність, його сила і краса.

06 березня 2018р. учні 7-Б кл.  та  10кл. Стебницької ЗОШ I-IIIст. №11 ім. Тараса Зозулі завітали до бібліотеки Стебницького Народного дому, де нас завжди щиро і люб’язно приймає Л.Й. Волошанська, і стали учасниками літературного дійства “Ти себе Українкою звала…”, яке підготувала і провела із учнями 10кл. учитель української мови та літератури М.В. Грицик.

Школярі розповіли про багатогранну творчу особистість поетеси, про незгасимий вогонь її таланту, про високе поетичне слово, яке написане не розумом, а душею, бо саме там народилося. Учні згадали життєвий і творчий шлях поетеси, декламували вірші, інсценізували уривок із драми -  феєрії “Лісова пісня”, а учні 4-Б класу прочитали  напам’ять  “Конвалію” та “Колискову”.

Директор школи З.М. Левицька наголосила на тому, що Леся Українка пахне весною, щоб діти читали, більше і глибинніше пізнавали її творчість, бо сьогоднішній захід - це тільки маленька краплина у великому Лесиному морі творчості.

Л.Й.Волошанська, завідуюча бібліотекою, подякувала школярам за те, що вони сьогодні вклали ще одну квіточку незабутньої пам’яті у віночок Лесі, а також презентувала учням книжкову виставку. Закликала присутніх, щоб “досвітні вогні” пам’яті завжди горіли ясним вогнем у людських душах.

Учитель української мови та літератури

                                                                                  Стебницької ЗОШ I-IIIст. №11

                                                                                   імені  Тараса Зозулі

                                                                     М.Грицик

 

Немає коментарів

Схожі статті:

Ти для нас не тільки поетеса, а й добрий дух волинської землі Ти для нас не тільки поетеса, а й добрий дух волинської землі Опубліковано: Понеділок, 04 березня 2019 «Ти для нас не тільки поетеса, а й добрий дух волинської землі». Такими словами розпочалось літературне свято у Блажівському ЗЗСО присвячене Лесі Українці. Учні школи декламували вірші відомої поетеси, інсценізували твори. Перегортаючи сторінки книги життя видатної української поетеси, поетеси...

Переглядів: 160 Коментарів: 0

Відділи освіти

Леся Українка Леся Українка Опубліковано: Понеділок, 04 березня 2019 У Звірській  школі з 25 лютого по 1 березня проходив тиждень заходів, присвячених вшануванню пам’яті великої української поетеси Лесі Українки.  Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у...

Переглядів: 143 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook