Період публікації:

від

до

Категорія:

Історичне минуле та сучасні події

Опубліковано: Понеділок, 05 березня 2018 

min
max

Личаківське кладовище: історичне минуле та сучасні події

Відповідно до плану роботи Борщовицького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» та навчально-виховного плану класного керівника Савки Тетяни Миколаївни учні 9 класу 27 лютого 2018 року здійснили поїздку на найстаріший цвинтар Європи у Львові - Личаківський. Він відомий із 1786 року, відколи австрійська влада заборонила ховати людей на старих кладовищах, що розміщувалися тоді біля храмів. Район Личаків був тоді за 5 кілометрів від міста, і ховали тут людей заможних і відомих: мерів Львова, архієпископів. У 1990 році Личаківське кладовище стало заповідником місцевого значення.

Із похованих тут українців 102 роки прожив композитор Микола Колесса. Його могила поряд з надгробком іншого композитора – Станіслава Людкевича, автора музики на твори Івана Франка. Не можна не помітити могилу І.Франка – вона у вигляді Каменяра, що лупає скалу. Діти уважно слухали розповідь екскурсовода про цікаву і трагічну долю Ігоря Білозіра. Могила відомого композитора у вигляді білосніжного ангела.

Зовсім молодий хлопець у повний зріст спирається на рояль – це пам’ятник композитору і співаку Володимиру Івасюку. На могилі завжди свіжі квіти.

Потрапивши на територію кладовища-заповідника, не можна не помітити могили воїнам ОУН-УПА та Героям Небесної Сотні. Тут поховані активісти Євромайдану Юрій Вербицький, Андрій Дигдалович та Богдан Ільків, генерал-майор Сергій Кульчицький, який загинув у Слов’янську. Є ще кілька могил воїнам АТО.

Діти вшанували пам'ять воїнів АТО хвилиною мовчання, запалили лампадки та поклали кошики з квітами.

Далі учні вирушили до корпусу географічного факультету університету ім.І.Франка, де встановлено пам’ятний знак Ігорю Костенку, 22-річному студенту, журналісту «Спортаналітика», котрий героїчно загинув на Майдані за волю і справедливість.

Невже українцям, щоб виразити свою відданість країні, треба загинути?

Ми завжди пам’ятатимемо їх подвиг в ім’я держави.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Літературний портрет О. Олеся Літературний портрет О. Олеся Опубліковано: Четвер, 06 грудня 2018 З нагоди 140 річниці з дня народження О.Олеся відбувся для учнів старших класів літературний вечір «З журбою радість обнялась…». Зі вступним словом до школярів звернулася учитель української мови та літератури Леськів Л.М. Вона наголосила, що О.Олесь – талановитий поет, драматург, перекладач, яскравий...

Переглядів: 21 Коментарів: 0

Відділи освіти

«З журбою радість обнялась» «З журбою радість обнялась» Опубліковано: Четвер, 06 грудня 2018 Так називалися літературні читання, присвячені 140 – річчю з дня народження українського поета, перекладача, драматурга Олександра Олеся (Олександра Івановича Кандиби). У вступному слові учитель української мови і літератури М.Клєміна підкреслила,  що перу О.Олеся належать 11 збірок віршів, більше 20-ти...

Переглядів: 19 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook