Період публікації:

від

до

Категорія:

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки

Опубліковано: Четвер, 01 березня 2018 

min
max

01.03 – 207 років від дня народження Фридерика Франсуа Шопена (1810-1849).

Видатний польський композитор та піаніст.

Народився Фредерик Шопен 1 березня 1810 році в селі Желязовій Волі під Варшавою у Варшавському герцогстві. Його батько, Микола Шопен, французький емігрант з 1787 р., служив гувернером і шкільним учителем французької мови; мати — Текля Юстина Крижанівська виховувалася в дворянській сім'ї і була економкою графині Людвіки Скарбек. Батьки Шопена одружилися 1806 року і після народження сина сім'я переїхала до Варшави.

У дитинстві, Фредерік Шопен грав у повній темряві. У момент гри на фортепіано, він гасив всі свічки. Саме таким чином маленький геній міг налаштуватися. Навіть коли він був в гостях і його просили зіграти, він просив погасити свічки в кімнаті. Ця звичка збереглася у нього до самої смерті.

Коли Шопен вчився грати, йому подобалися кілька акордів, але своїми маленькими дитячими пальцями, він не міг їх брати. Тоді маленький Фредерік вирішив розтягнути свої пальці. Для цього, він придумав пристосування, яке носив щодня. Хоча це приносило йому сильний біль.

У будинку Шопена жила прислуга. Вони вважали Фредеріка божевільним хлопчиком. Справа в тому, що хлопчик вставав з ліжка вночі і біг грати на фортепіано. Хоча пізніше він сам став скаржитися на своє здоров’я. Він страждав на епілепсію. Його мучили кошмари.

Коли Фредеріку було 10 років, він склав марш для князя Костянтина. Цей марш був надрукований, і його грали у військовому оркестрі.

Мало хто знає, що «Собачий вальс» склав Шопен. Справа в тому, що у Жорж Санд (письменниця, кохання всього життя Шопена) була собака. Одного разу вона сказала, що хоче скласти пісню про свого собаку. Шопен це почув і сам склав цей вальс.

Шопен був дуже трепетний у відносинах з жінками. Одного разу довелося навіть скасувати його заручини через дрібницю. Справа в тому, що одного дня, Шопен зі своїм другом прийшли до неї в гості. Його кохана запропонувала присісти за стіл. Але запропонувала сісти товаришеві раніше, ніж Фредеріку. Це сильно його обурило. Після чого композитор скасував заручини!

Останні роки свого життя Шопен не міг складати музику. Він писав друзям, що перестав відчувати, радіти і тому не може більше творити. Єдиний твір, який все-таки закінчив геній, була мазурка фа-мінор. Але зіграти він її був не в змозі.

Останній рік свого життя Шопен прожив у глибокій печалі, причиною якої став розрив з коханою жінкою. Композитор згасав прямо на очах, у нього абсолютно не було ніяких емоцій — ні радісних, ні сумних. Він зовсім перестав писати музику.

Не в змозі більше давати уроки, Шопен був вимушений прийняти щедру допомогу від своєї шотландської шанувальниці Джейн Стірлінг. Доглядати хворого приїхала з Польщі сестра композитора, Людвіка; не обділили його увагою і французькі друзі. Шопен помер від серцево-легеневої недостатності, яку спричинив туберкульоз, у своїй паризькій квартирі на Вандомській площі 17 жовтня 1849 року. Згідно з його бажанням, на відспівуванні у церкві св. Мадлен прозвучали фрагменти реквієму Моцарта.

Шопена поховали на паризькому кладовищі Пер-Лашез. Серце Шопена, за йогозаповітом, перевезли на Батьківщину — воно покоїться в костелі Святого Хреста у Варшаві.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Неділя, 24 березня 2019 24.03 – 64 роки від дня народження Ігоря Йосиповича Білозіра (1955-2000). Український композитор, виконавець, народний артист України, лідер ВІА «Ватра». Ігор Білозір народився 24 березня 1955 року в місті Радехові Львівської області. Навчався в Радехівській ЗОШ № 1. Перші музичні композиції І....

Переглядів: 60 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Четвер, 21 березня 2019 21.03 – 90 років від дня народження Юрія (Георгія) Михайловича Мушкетика (1929). Український письменник, Герой України. Юрій (Георгій) Михайлович Мушкетик народився 21 березня 1929 р. в с. Вертіївці на Чернігівщині, в сім’ї сільських активістів. Закінчив середню школу. У 1948–1953 навчався на...

Переглядів: 382 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Анонси
Календар подій

Виставка «Блокпост Пам’яті»
14 - 24 березня 2019

Виставка «Блокпост Пам’яті»

Опубліковано: Середа, 13 березня 2019


V Науково-методична конференція «Сучасні тенденції навчання хімії»
29 березня 2019

V Науково-методична конференція «Сучасні тенденції навчання хімії»

Опубліковано: Середа, 13 лютого 2019Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook